Reklama

Kozma obhájil titul! Pešta opět vyhrál, s Vémolou se utká polský veterán

Oktagon 24 nabídl parádní podívanou! Nejočekávanějším zápasem byl titulový souboj Davida Kozmy s Leandrem Silvou, pás však majitele nemění. Známe už však příštího titulového vyzyvatele Karlose Vémoly.

Zdroj: Oktagon MMA

V úvodním zápase večera se představil domácí Matěj Peňáz, který si také připsal velmi rychlou výhru. Carlose Gracu vypl tvrdou zadní z levé ruky po čtyřiceti vteřinách. Třetí zápas, třetí KO ve prospěch vycházející hvězdy domácí scény. Po souboji vyzval Vlasta Čepa.

Druhý souboj nabídl souboj dvou silových zápasníků, z něhož odešel po prvním kole vítězně Robin Fošum. I Abdoul Sow měl velmi nebezpečné údery a dokázal otřást s českým bojovníkem, který přiznal, že byl minimálně dvakrát nahulený. Nakonec ale padl Sow k zemi po přesné ráně na bradu.

Třetí zápas pak nabídl zajímavé překvapení. Jozef Jaloviar nepotvrdil roli favorita a předvedl naprosto zoufalý výkon. Spoléhal jen na wrestling a za celý zápas zvládl jediný takedown, naopak nedal jediný signifikantní úder. Jorick Montagnac byl takticky skvěle připraven a naprosto zaslouženě vyhrál na body.

Noční můrou pro bodové rozhodčí musel být zápas Christiana Jungwirtha s Miroslavem Brožem. Neuvěřitelný zápas, který se až na jeden Němcův takedown na konci prvního kola, odehrál celý ve vysokém tempu v postoji, však na body vyhrál Brož, který však své výhře sám nevěřil.

O divoký zápas se postaral i David Hošek se svým soupeřem Olegem Nagornym. První kolo bylo velmi vyrovnané, ale Ukrajinec se v něm fyzicky vyždímal, čehož Hošek ve druhém kole využil a zápas ukončil. Spokojený ale nebyl, prokázal ale, že pracuje i na wrestlingu a zlepšení vidět rozhodně šlo.

Zhruba 120 vteřin chybělo, aby se o titul bantamové váhy ucházeli dva zahraniční zápasníci. Filip Macek totiž byl tím horším v souboji s Lucou Iovinem, ve třetím kole však skvělým armbarem donutil Itala odklepat a vyhnul se tak jisté prohře, kterou by na body utrpěl.

V bitvě o titulový zápas s Karlosem Vémolou vyhrál překvapivě Marcin Naruszczka, který vypadal v souboji s Kevinem Spicelym lépe a dokázal jej knokautovat. Nicméně na zem se souboj nedostal a tak lze jen stěží předvídat, jak moc velkým nebezpečím bude pro “Terminátora”. Ukázal však polské srdce a velkou výdrž.

V hlavním předzápase večera si došel pro vítězství Viktor Pešta. První kolo souboje s Riccardem Nosigliem bylo spíše oťukávanou v postoji, druhé kolo už ale český zápasník rychle vzal na zem, kde doručil technické KO. Naprosto zkušený výkon veterána UFC. Po výhře vyzval Ragozina, který se stále snaží o souboj s Vémolou.

O parádní závěr celého galavečera se v titulové bitvě postarali David Kozma a Leandro Silva. Jednalo se o vyrovnanou bitvu plnou krve a vynikajících akcí z obou stran. Kozma měl minimálně jednou namále, když i hlavní arbitr přemýšlel, jestli zápas přerušit, což by znamenalo výhru Brazilce. Všichni rozhodčí se ale přiklonili na Kozmovu stranu a šampion tak obhájil titul na body.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Jiří Procházka? Toho rozeberu, přísahám! Dejme věci do pohybu, říká vyzyvatel Rakič

Jiří Procházka je blízko titulové bitvě, dokonce má být náhradníkem pro zápas Blachowicz vs. Teixeira, nyní se mu však vysněný zápas vzdálil. Ještě před zápasem o titul se má utkat s Aleksandarem Rakičem.

Skupina smrti: Portugalsku může k postupu stačit i prohra s Francií. Co je k tomu zapotřebí?

Úřadující mistři Evropy stojí před posledním utkáním ve skupině nad propastí. V duelu s Francií hrají o všechno, porážka by je mohla vyřadit z turnaje. A nebo také ne, k tomu by se však muselo sejít pár okolností.

Liverpool zintenzivňuje zájem o Adama Hložka, přestupová částka by byla rekordní

Adam Hložek je jedním z nejzajímavějších hráčů, které česká nejvyšší soutěž nabízí. Ve svých osmnácti letech je tahounem Sparty a není tak divu, že se o něj zajímají světové kluby.
Reklama