Reklama

Kozma obhájil titul! Pešta opět vyhrál, s Vémolou se utká polský veterán

Oktagon 24 nabídl parádní podívanou! Nejočekávanějším zápasem byl titulový souboj Davida Kozmy s Leandrem Silvou, pás však majitele nemění. Známe už však příštího titulového vyzyvatele Karlose Vémoly.

Zdroj: Oktagon MMA

V úvodním zápase večera se představil domácí Matěj Peňáz, který si také připsal velmi rychlou výhru. Carlose Gracu vypl tvrdou zadní z levé ruky po čtyřiceti vteřinách. Třetí zápas, třetí KO ve prospěch vycházející hvězdy domácí scény. Po souboji vyzval Vlasta Čepa.

Druhý souboj nabídl souboj dvou silových zápasníků, z něhož odešel po prvním kole vítězně Robin Fošum. I Abdoul Sow měl velmi nebezpečné údery a dokázal otřást s českým bojovníkem, který přiznal, že byl minimálně dvakrát nahulený. Nakonec ale padl Sow k zemi po přesné ráně na bradu.

Třetí zápas pak nabídl zajímavé překvapení. Jozef Jaloviar nepotvrdil roli favorita a předvedl naprosto zoufalý výkon. Spoléhal jen na wrestling a za celý zápas zvládl jediný takedown, naopak nedal jediný signifikantní úder. Jorick Montagnac byl takticky skvěle připraven a naprosto zaslouženě vyhrál na body.

Noční můrou pro bodové rozhodčí musel být zápas Christiana Jungwirtha s Miroslavem Brožem. Neuvěřitelný zápas, který se až na jeden Němcův takedown na konci prvního kola, odehrál celý ve vysokém tempu v postoji, však na body vyhrál Brož, který však své výhře sám nevěřil.

O divoký zápas se postaral i David Hošek se svým soupeřem Olegem Nagornym. První kolo bylo velmi vyrovnané, ale Ukrajinec se v něm fyzicky vyždímal, čehož Hošek ve druhém kole využil a zápas ukončil. Spokojený ale nebyl, prokázal ale, že pracuje i na wrestlingu a zlepšení vidět rozhodně šlo.

Zhruba 120 vteřin chybělo, aby se o titul bantamové váhy ucházeli dva zahraniční zápasníci. Filip Macek totiž byl tím horším v souboji s Lucou Iovinem, ve třetím kole však skvělým armbarem donutil Itala odklepat a vyhnul se tak jisté prohře, kterou by na body utrpěl.

V bitvě o titulový zápas s Karlosem Vémolou vyhrál překvapivě Marcin Naruszczka, který vypadal v souboji s Kevinem Spicelym lépe a dokázal jej knokautovat. Nicméně na zem se souboj nedostal a tak lze jen stěží předvídat, jak moc velkým nebezpečím bude pro “Terminátora”. Ukázal však polské srdce a velkou výdrž.

V hlavním předzápase večera si došel pro vítězství Viktor Pešta. První kolo souboje s Riccardem Nosigliem bylo spíše oťukávanou v postoji, druhé kolo už ale český zápasník rychle vzal na zem, kde doručil technické KO. Naprosto zkušený výkon veterána UFC. Po výhře vyzval Ragozina, který se stále snaží o souboj s Vémolou.

O parádní závěr celého galavečera se v titulové bitvě postarali David Kozma a Leandro Silva. Jednalo se o vyrovnanou bitvu plnou krve a vynikajících akcí z obou stran. Kozma měl minimálně jednou namále, když i hlavní arbitr přemýšlel, jestli zápas přerušit, což by znamenalo výhru Brazilce. Všichni rozhodčí se ale přiklonili na Kozmovu stranu a šampion tak obhájil titul na body.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené