Reklama

Kozma jeden zápas od UFC? Možné to je, vždy jsem o tom snil, říká

David Kozma v sobotu bude znovu obhajovat titul welterové váhy Oktagonu. Čeká jej ale nejtěžší soupeř v kariéře. Výhra by však mohla Kozmu posunout vpřed.

Zdroj: Oktagon MMA

David Kozma je nejdéle vládnoucím šampionem Oktagonu, v největší místní organizaci navíc ještě ani jednou neprohrál.

Třebaže má stále jen 28 let, čeká ho v sobotu již 39. profesionální zápas, což je vskutku úctyhodná porce. Aktuálně drží bilanci 27-11.

Na domácí scéně již osm zápasů neprohrál, v jiných organizacích ale svůj jediný zápas prohrál. V prosinci 2019 si připsal prohru v ruské organizaci RCC.

Až nyní přitom Kozmu čeká nejtěžší zápas v kariéře, což ostatně sám potvrzuje. Leandro “Apollo” Silva je veteránem UFC, trénuje s velkými hvězdami UFC a proti Kozmovi je favoritem.

“Růžový panter” se toho ale nebojí. Naopak. V zápase vidí velkou příležitost. Věří, že výhra by ho mohla posunout dál a že by o něj mohl být zájem v zahraničí.

„Když vyhraju, klidně se může stát, že se ozvou z UFC. Vždy jsem snil o tom, že okusím tu atmosféru a porovnám se s nejlepšími zápasníky světa,“ nechal se slyšet pro Šport.sk šampion Oktagonu.

Že by se k tomu ale nějak upínal? To se rozhodně říct nedá. „Když se mi to nepodaří, svět se nezhroutí,“ má jasno Kozma.

Bude zajímavé sledovat, jak si v největším a nejtěžším zápase kariéry rodák z Karviné povede.

Zdroj: Šport.sk

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené