Reklama

Kozma je velký bojovník, vítězem jsem ale měl být já, říká Apollo. Jak zápas hodnotil šampion?

Parádní zápas, titulová bitva, jak má být. Leandro Apollo Silva nedokázal ve vynikajícím souboji získat titul a David Kozma dokázal roztrhat papírové předpoklady a obhájil pás šampiona. Jak oba účastníci skvělý souboj hodnotí?

Zdroj: Oktagon MMA

Před zápasem byl vsazen téměř dvojnásobek na brazilského bojovníka, favorizovali jej bookmakeři snad všech sázkových kanceláří v České republice. Jenže David Kozma ukázal, že je opravdovým šampionem!

V životním souboji dokázal být rodák z Karviné rovnocenným soupeřem veteránovi UFC, který stále trénuje s hvězdami nejprestižnější světové organizace. Místy to ale nevypadalo dobře.

Zejména ve čtvrtém kole se dostal Kozma do velkých problémů, když jej Leandro Silva přesným úderem na bradu dostal na zem a snažil se jej ukončit. I rozhodčí Jan Voborník váhal, jestli do toho skočit a zápas přerušit, díky čemuž by se Apollo stal novým šampionem.

Jenže se tak nestalo a Kozma se zachránil, vstal z mrtvých a předvedl vcelku dominantní páté kolo. Hned v pozápasovém rozhovoru přiznal, že byl v zápase několikrát nahulený. Ostatně v porovnání s Brazilcem také vypadal o něco hůře.

Na to narážel i na tiskové konferenci: „Jednoznačně to byla moje dosud největší zkouška. Byl v UFC, trénoval s Masvidalem nebo Poirierem. Je to špička, což je dobře vidět na mém ksichtu.“

Vyjádřil se i ke krizovému momentu ve čtvrtém kole: „To Apollovo škrcení jsem měl pod kontrolou tak z 80 %. Z těch zbylých 20 jsem cítil, jak se mi stahují tepny a světlo se zatmívá. Ale kousl jsem se a nakonec se z toho dostal. Naštěstí to dobře dopadlo.“

Apollo si ale myslí, že byl rozhodčími obrán o vítězství, leč jejich rozhodnutí respektuje. „Gratuluji Kozmovi, je to velký zápasník. Chápu, že když chcete sebrat šampionovi titul, měli byste ho ukončit, ale i tak nesouhlasím s tím, jak byl náš zápas obodován,“ nechal se Brazilec slyšet na tiskovce.

Tak či onak, jednoznačně se zatím jednalo o nejlepší titulový zápas Oktagonu, kterému by rozhodně slušela i odveta. Kozma si ale nyní bere čas na odpočinek a bude zajímavé sledovat, co v parádně nabité welterové divizi vymyslí promotéři dále.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

OKTAGON 25: Paradeiser vs. Adas – Preview a tipy na sázení

Na konci ledna se Ronald Paradeiser dočkal titulové bitvy, když nastoupil proti legendárnímu Ivanu Buchingerovi. Zápas ale vůbec nezvládl a rychle prohrál. Nyní se pokusí vrátit na vítěznou vlnu.

OKTAGON 25: Krištofič vs. Matavao – Preview a tipy na sázení

Pirát se vrací do akce! Na turnaji OKTAGON 25 se Samuel Krištofič představí v kleci poprvé od začátku prosince minulého roku. V zápase s Al Matavaem bude velkým favoritem. Dojde si pro výhru?

OKTAGON 25: Buday vs. Minda – Preview a tipy na sázení

Další turnaj Oktagonu se blíží mílovými kroky! Nejočekávanějším zápasem bude titulová bitva těžkotonážníků Martina Budaye a Kamila Mindy. Kdo se stane novým šampionem?
Reklama