Reklama

Koronavirus ničí olympijské sny. Pozitivně testovaných účastníků v Tokiu přibývá

Mnoho fanoušků z celého světa vykřikuje, že letošní olympijské hry ztrácí smysl, pro který byla tahle akce vytvořena. Setkání sportovců a fanoušků z celého světa na jednom místě dostalo v celém kontextu úžasné myšlenky několik zásadních trhlin. Právě spojení sportovců a jásajících fanoušků je v Tokiu zcela přetrženo. Do toho všeho pořád ten koronavirus.

Už před samotným začátkem her přicházely z Tokia znepokojivé zprávy ohledně pozitivně testovaných sportovců či dalších členů realizačních týmů přímo v dějišti olympiády. O největší poprask se postarala česká výprava v čele s jedním z lékařů.

Podle nejnovějších informací je dalším pozitivně testovaným sportovcem jihoafrická golfistka Paula Retová. Tu bude muset nahradit Dikša Dagarová z Indie. Začátek turnaje golfistek je na programu ve středu, kdy vyjde na hřiště už podruhé pod pěti kruhy česká reprezentantka Klára Spilková.

Už dříve však koronavirus promluvil do startovní listiny mužského turnaje. V šedesátce nejlepších měly působit například hvězdy jako Španěl John Rahm a Američan Bryson DeChambeau. Pozitivní testy jim však vzaly velké sny.

Hlavně světová jednička John Rahm je ze své neúčasti stále rozladěný: „Nikdy mě ani nenapadlo, že tam nebudu. Doteď to nechápu a ani nedokážu vysvětlit, co a proč se to stalo,” řekl Rahm v rozhovoru pro The Olympian.

Pro lidi, kteří to nevědí, jsem před Tokiem potřeboval mít tři negativní testy tři dny po sobě. Čtvrtek, negativní, pátek, negativní, sobota pozitivní. Nechal jsem si ještě udělat druhý test, abych se ujistil, že to ten předchozí není falešně pozitivní,” prozradil rozladěný Rahm.

Podobný pech totiž zažil už v prvním červnovém týdnu na turnaji The Memorial. Po třech kolech vedl turnaj suverénně o šest ran, absolvoval během tohoto týdne pět negativních testů. Jenomže šestý byl pozitivní, takže musel z turnaje odstoupit. Nyní zažívá podobné hořké chvíle už podruhé během dvou měsíců. To i přes to, že se v červnu nechal naočkovat.

V dějišti her se navíc dále objevují nové případy nákazy koronavirem. Podle posledních zpráv organizátoři informovali o dosud nejvyšším denním přírůstku, kterým je 27 nakažených. O den dříve jich bylo 24. Totožnost nakažených pořadatelé nezveřejňují, nemusí se tedy v zásadě vždy jednat přímo o sportovce.

Olympijské sny muže zhatit jediný pozitivní test. A pokud už se podaří sportovcům k medailím dokráčet, čeká je korunovace před prázdnými tribunami. Zkrátka olympijská radost bez olympijské atmosféry. I takové je olympijské Tokio.

Zdroj: Česká televize, Golf Extra

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené