Spojte se s námi


Motorsport

Kontroverzní vyjádření: Bývalý šéf F1 se zastává Putina a kritizuje Zelenského! Schytal bych za něj i kulku, říká

Bývalý šéf Formule 1 Bernie Ecclestone přišel s velmi kontroverzním vyjádřením, které ostatně samotná královna motorsportu téměř ihned odsoudila. Ecclestone se totiž zastal ruského prezidenta Vladimira Putina a prohlásil, že by za něj klidně schytal kulku. Jaký k tomu má Ecclestone důvod?

Publikováno

dne

Bývalý šéf Formule 1 Bernie Ecclestone přišel s velmi kontroverzním vyjádřením, které ostatně samotná královna motorsportu téměř ihned odsoudila. Ecclestone se totiž zastal ruského prezidenta Vladimira Putina a prohlásil, že by za něj klidně schytal kulku. Jaký k tomu má Ecclestone důvod?

Formule 1 aktuálně řeší jeden skandál za druhým. Nejprve tým Red Bull Racing ze svých služeb propustil Jüriho Vipse, a to kvůli rasistickému označení, které mladý estonský pilot pronesl na platformě Twitch, když hrál s přáteli Call of Duty.

Poté měl bývalý brazilský závodník a trojnásobný mistr světa Nelson Piquet rasisticky urazit Lewise Hamiltona, což snad úplně všichni nemohli nechat bez povšimnutí. A nyní se o velmi kontroverzní prohlášení postaral také Ecclestone, bývalý šéf Formule 1.

Ten totiž v pořadu Good Morning Britain řekl, že Putina stále považuje za svého přítele a schytal by za něj klidně i kulku. Ecclestone následně zdůraznil, proč to tak stále cítí.

„Protože je to prvotřídní člověk a to, co dělá, je něco, o čem věřil, že je správná věc. Bohužel ale jako každý dělá chyby. A když provedete chybu, musíte udělat to nejlepší, abyste se z ní dostali,“ vysvětlil Ecclestone, jehož slova ocitoval server Motorsport.

„Ten druhý člověk na Ukrajině (prezident Zelenskyj – pozn. red.) – chápu to tak, že byl komik a v jeho povolání asi chce pokračovat. Myslím si, že kdyby o věcech přemýšlel, určitě by vynaložil veškeré úsilí k tomu, aby podle toho promluvil,“ pokračuje bývalý šéf F1.

Podle Ecclestona je naopak prezident Ruské federace rozumný člověk, který ví, co dělá. Zelenskyj by měl podle něj Putinovi naslouchat. Netřeba dodávat, že Ecclestonovy výroky vyvolaly vskutku velkou vlnu kritiky, proti jeho prohlášení se ihned ohradila samotná F1.

„Komentáře Bernieho Ecclestonea jsou jeho osobními názory a jsou ve velmi ostrém rozporu s postojem moderních hodnot našeho sportu,“ uvedla F1.

Moderátor onoho pořadu Ben Shephard se Ecclestonea následně zeptal, zda chce omlouvat, že na Ukrajině přišlo o život tisíce nevinných životů.

„Neomlouvám, ale nebylo to úmyslné. Podívejte se do minulosti, kdy se Amerika cpala do různých zemí, což nemělo s Amerikou nic společného. A jsem si docela jistý, že Ukrajina, kdyby se z toho chtěla pořádně vyvléknout, tak by to dokázala,“ odpověděl Ecclestone.

Ecclestone dále dodal, že si je naprosto jistý, že Putin nyní přemýšlí o tom, že tuhle válku neměl vůbec začínat. Jedenadevadesátiletý Brit s ruským prezident prý možnost mluvit neměl.

Zdroje: F1, Motorsport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.