Spojte se s námi


Bojové sporty

Konkurence nás nezajímá? RFA si opět nepovedeně rýpla do Oktagonu, tentokráte „nepřímo“

A je to tu zase. RFA sice neustále tvrdí, že konkurenci neřeší, nechce dělat naschvály a tak dále. Jenže místy se zdá, že je úplný opak pravdou. Ve středu si totiž organizace „nepřímo“ rýpla do Oktagonu. A to tak, že skutečně nepovedeně.

Publikováno

dne

A je to tu zase. RFA sice neustále tvrdí, že konkurenci neřeší a nechce dělat naschvály. Jenže místy se zdá, že je úplný opak pravdou. Ve středu si totiž organizace „nepřímo“ rýpla do Oktagonu. A to tak, že skutečně nepovedeně.

RFA má velké ambice, ale…

RFA se snaží zaujmout československé publikum a naplnit cíle, které byly při vzniku stále mladé a nové organizace vyřčeny. To jest být do konce roku zdejší jedničkou. Jenže se to nedaří.

Faktem ovšem je, že na to organizace vlastněná Borisem Marhanským nejde nejchytřeji. Sice oznámila termíny turnajů dopředu, ovšem tak nějak nebrala v potaz, že některé akce jsou už tradičně zavedené v poměrně tradiční termíny.

Nemluvě o tom, že není důvod, proč by si z nich větší organizace měla sednout na zadek a dělat ve všem ústupky.

Například Oktagon a turnaje pod otevřeným nebem na pražské Štvanici jsou již zavedenou značkou. A to jak termínem, tak místem konání. Jenže RFA daný termín oznámila už při svém vzniku a chtěla dělat open-air turnaj v Ostravě.

Rýpnutí do Oktagonu se nevyplatilo

Ondřej Novotný, spolumajitel a promotér Oktagonu, prohlásil, že vedení RFA kontaktovalo jejich dodavatele stanu, který kryje klec, aby bojovníci byli chráněni před nepříznivým počasím. Těchto stanů je v Evropě jen pár jednotek. Vyhrát mohl jen jeden. A vyhrála zavedená značka.

RFA se tedy musí každopádně spokojit s tím, že má turnaj v zastřešené aréně, konkrétně na zimním stadionu v Porubě. A při vlně veder, které nyní panují, si na sociálních sítích „nepřímo“ rýpla do Oktagonu.

„My se počasí nebojíme. V sobotu na vás v Ostravě čekáme za každého počasí. Zimní stadion Poruba se už společně s námi nemůže dočkat,“ stojí v příspěvku.

„První plán byl udělat open-air ve Vítkovicích. Naštěstí to vypadá, že jsme zvolili dobrou variantu a uvidíme se na moderním stadionu v Porubě,“ sdílel ve stories na Instagramu příspěvek organizace její majitel Marhanský.

Není překvapením, že se v komentářích pod příspěvkem strhla vlna kritiky. RFA se tak prakticky sama „střelila do nohy“. Oproti Oktagonu navíc stále nemá vyprodáno a podobnými tahy si určitě nepomůže.

Zdroj: RFA

Reklama

Bojové sporty

Vyzyvatelé? Už jsem si nějak zvykl. Jsem prostě na pozici, na kterou si brousí každý zuby, říká Procházka

Jsou to již dva měsíce od výhry Jiřího Procházky v UFC. Český MMA zápasník mám nyní před sebou náročnou přípravu, jejíž vrcholem bude obhajoba a pravděpodobně i odveta s Gloverem Teixeirou. Co řekl ke svým vyzyvatelům?

Publikováno

dne

Jsou to již dva měsíce od výhry Jiřího Procházky v UFC. Český MMA zápasník mám nyní před sebou náročnou přípravu, jejíž vrcholem bude obhajoba a pravděpodobně i odveta s Gloverem Teixeirou. Co řekl ke svým vyzyvatelům?

O šampiona UFC je logický zájem. Vyzyvatelů neustále přibývá, každého cílem je zkrátka mít pás této prestižní organizace, a tak se zápasníci snaží upoutat Procházkovu pozornost ze všech sil.

“Už jsem si nějak zvykl. Jsem prostě na pozici, na kterou si brousí každý zuby. Musím být v tomhle přímý, mít jasný názory. A ty mám. Proto nebudu mluvit tak často jako ostatní a odpovídat na každou výzvu.

Oni se ke mně prostě musí probojovat. Kluci, co tam na mě řvali, jsou sice vysoko, ale ne na vrcholu. Tam jsou teď Glover a Blachowicz. Těm jsem proto odpověděl. Glover vzkazoval, ať mu pošlu lokaci, tak jsem ji poslal. Teď čekám, jak se to celé upeče,“ řekl v rozhovoru pro iSport.

Jmenovitě myslí například Magomeda Ankalaeva či Jamahala Hilla. Ovšem ti si budou muset rozhodně počkat. Třeba ale ne až tak dlouho, titulový zápas má totiž proběhnout ještě v tomto roce.

Procházka již stanovil termín, který je 10. prosince na turnaji UFC 282. Nutno ale říci, že tento termín nebyl nikterak potvrzen samotnou organizací, která může mít jiné plány.

Problém by to pro ni ale být neměl. Oba zápasníci se domluvili a pokud budou zdrávi, měli bychom se tohoto zajímavého duelu na konci roku dočkat.

Zdroj: iSport

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Pekelný kop na hlavu rozhodl hlavní zápas večera UFC. Zpomalený záběr ukazuje, jaká to byla šleha!

Publikováno

dne

V hlavním zápase dalšího turnaje UFC Marlon Vera knokautoval Dominicka Cruze brutálním kopem na hlavu a přiblížil se špičce divize.

Další galavečer UFC Fight Night konaném v USA je za námi. Pro československé publikum se stalo hlavní událostí již druhé vítězství bývalého zápasníka Oktagonu MMA Martina Budaye v nejvyšší lize světa.

Hlavní zápas turnaje ale obstaral ekvádorský oblíbenec Marlon Vera a bývalý šampion bantamové váhy Dominick Cruz. Vrchol celého večera se podařil opravdu náramně a diváci si zase jednou přišli na své.

Přestože Vera tahal v zápase za kratší konec a Dominick Cruz svým výkonem dal zavzpomínat na dřívější časy slávy, z výhry se nakonec těšil Ekvádorec. Čtvrté kolo totiž přineslo moment, na který celá hala v San Diegu tolik čekala.

Marlon Vera asi v polovině kola vytáhl svou největší zbraň a dalším highlightem večera si určitě řekl o maximální pozornost v rámci bantamové váhy. Svého soupeře nachytal brutálním kopem na hlavu, po kterém poslal amerického bojovníka do říše snů.

Zpomalený záběr ukazuje, že čelist bývalého vládce divize dostala co proto. Následující údery na zemi už byly zbytečné. Cruz totiž poté, co se skácel k zemi, nevěděl dne ani hodiny.

Marlon Vera se tak stal teprve třetím bojovníkem, co dokázal Cruze ukončit ještě před limitem. Ekvádorský zápasník ale rozhodně svými posledními výkony ukazuje Danu Whiteovi i celé divizi, že se s ním musí rozhodně počítat. Loni v listopadu na UFC 268 ukázal, že u jeho zápasů rozhodně není radno mrkat.

Díky svému kopu získal od promotéra UFC ocenění za výkon večera, takže si ke své výplatě připsal i tučný bonus v hodnotě 50 tisíc dolarů. Před zápasem držel pátou pozici v žebříčku. Uvidíme, jak se žebříček v divizi změní po víkendu.

Zdroj: UFC, Twitter

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Blíží se konec Paige VanZant v BKFC? Promotér uznal, že v případě porážky se s ní již počítat nebude

Paige VanZant patří mezi nejznámější MMA bojovnice světa. Osmadvacetiletá Američanka v létě roku 2020 skončila v UFC a podepsala smlouvu V BKFC, kde se bojuje bez rukavic. I v té je ale blízko konce, a to z výkonnostních důvodů.

Publikováno

dne

Paige VanZant patří mezi nejznámější MMA bojovnice světa. Osmadvacetiletá Američanka v létě roku 2020 skončila v UFC a podepsala smlouvu V BKFC, kde se bojuje bez rukavic. I v té je ale blízko konce, a to z výkonnostních důvodů.

Paige VanZant se v poslední době zrovna nedaří. Populární blondýnka skončila po nepříliš dobré sérii v UFC a rozhodla se přejít do zápasení bez rukavic.

Pod svá křídla si ji vzala organizace Bare Knuckle Fighting Championschip, která ji rozhodně nevyplácení zrovna malé peníze. VanZant totiž patří mezi její největší hvězdy.

Ovšem když nejsou výsledky, prodloužení smlouvy není na pořadu dne. Prvně totiž padla s Britain Hartovou a později s Rachael Ostovichovou, kterou v roce 2019 v UFC paradoxně udolala.

Nyní bude bojovat s Charisou Sigalovou a cíl je jasný, buď výhra a nebo konec. To ostatně přiznal samotný promotér David Feldman v rozhovoru pro GiveMeSport.

„Je to tak. Pokud by VanZant znovu neuspěla, s vysokou pravděpodobností by to znamenalo její konec v téhle organizaci. Ona sama sice říká, že na sobě necítí vůbec žádný tlak, možná by ho ale cítit měla. Nemůžeme totiž pořád čekat, jestli se chytne nebo ne.

Pokud nezvítězí nebo nepředvede aspoň fakt skvělý výkon, může to být konec její kariéry. U nás tedy určitě,“ řekl Feldman. Samotná zápasnice uznala, že v organizaci pobírá desetinásobek co v UFC a konec si nepřipouští.

Zdroj: GiveMeSport, Kaocko.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené