Spojte se s námi


Bojové sporty

Konečně! Leo Brichta blízko velkému kroku, míří do jedné z největších MMA organizací

Potvrzeno: Leo Brichta 🇨🇿 již brzy debutuje v organizaci KSW!! ️Kdy vystupuje Česko❓
Konečně jsou jasné informace o budoucnosti českého hráče Lea Brichty 🇨🇿. Jeho manažer Artur Gwó Jego ze skupiny Artnox Fight Sport v posledním rozhovoru těsně po sobotním galavečeru XTB KSW 81 v Tomaszowie Mazowieckim pro portál InTheCage.pl prozradil, že jeho hráč brzy debutuje v největší polské organizaci.
Připomeňme, že hráč lehké váhy má dlouhodobě velmi blízko polské organizaci, česká smlouva s federací Oktagon MMA však mimo jiné bránila vystoupit na galavečeru KSW 79 v Liberci, v únoru letošního roku.
U příležitosti rozhovoru jsme se dozvěděli, že smlouva končí a nic nebude stát v cestě hráči z Prahy debutu v kleci KSW. Šéfredaktor portálu, který dělá rozhovor, navrhl, že protože Brihta bude od května volným hráčem, slyšel o Česku v kontextu nejbližšího galavečeru KSW 82 v květnu. Manažer tuto informaci nemohl ze známých důvodů potvrdit.
Připomeňme, že na nejbližším galavečeru KSW 82 v ATM Studiu ve Varšavě, který se uskuteční 13. května, se určitě dočkáme dalšího Čecha – již oznámeného Filipa Macka 🇨🇿, který se utká se Sebastianem Przybyszem Není známo, zda Leo Brichta skutečně vystoupí na nejbližším galavečeru, ale jsme si jistí, že jeho debut nastane na jednom z nejbližších galavečerů. Hráč absolvoval poslední vystoupení na galavečeru organizace RFA, se kterou má KSW velmi dobrý vztah a mnoho závodníků je v souboji o obě organizace. V tuto chvíli není známo, zda se totéž stane s tímto hráčem.

Publikováno

dne

Leo Brichta byl v Oktagonu velice oblíbeným bojovníkem, jenže poté se upsal nově vzniklé značce RFA, která se však netěší kdovíjaké pozornosti. Proto jeho krok nebyl vnímán úplně pozitivně. Nyní je ale blízko velkému kroku do zahraničí.

Jeden z nejtalentovanějších bojovníků československé scény udělá velký krok ze stínu na výsluní. Podle portálu InTheCage.pl se totiž upíše polské organizaci KSW, která patří mezi největší MMA značky světa.

Leo Brichta se měl v KSW představit už v únoru, kdy se polská organizace vůbec poprvé objevila v České republice, konkrétně v Liberci, jenže to nebylo možné kvůli dlouho řešené smlouvě bojovníka s Oktagonem.

Kvůli smlouvě neměl moci zápasit ani pod hlavičkou RFA, nicméně přesto si v organizaci připsal čtyři zápasy. A jak to s kontraktem vlastně bylo? Martin Lewandowski, promotér KSW, dostal od Oktagonu povolení si jej prohlédnout a stanovisko Oktagonu nerozporoval.

Proto se Brichta v KSW ještě nepředstavil. Namísto toho polská organizace čekala, až tedy kontrakt vyprší a to by se mělo stát na konci dubna. Poté se český bojovník může upsal polské značce a posléze v ní může také bojovat.

Aktuálně se v Polsku spekuluje o tom, že by měl Brichta bojovat už na květnovém (13. května) galavečeru KSW 82 ve Varšavě, oficiálně ale tato informace potvrzena nebyla.

Víme však, že se 13. května na zmíněném turnaji objeví jiný Čech, a to Filip Macek, kterého čeká po odchodu z Oktagonu polská premiéra.

Prozatím není ani jisté, jestli Brichta bude nadále zápasit také v RFA. Organizace mají dobrý vztah a několik bojovníků tedy nastupuje k zápasům pod oběma značkami. Brichta ale může být natolik exkluzivní zboží, že by nebylo překvapením, kdyby tomu bylo v jeho případě jinak.

Zdroj: InTheCage.pl, MMA Top News

Reklama

Bojové sporty

Zdravotní stav Procházky? Rameno má po operaci jako nové! Před tím vážným úrazem ho měl potrhané, nestalo se mu to vykloubením

Jiří Procházka se chystá na další titulový zápas v UFC. Elitní český MMA zápasník se ukáže po více než roce a nemohli jej dát na lepší turnaj než je UFC 295 v New Yorku. Jak je na tom zdravotně a proč je jeho týmu jedno, kde se turnaj koná, se pokusil odpovědět jeho trenér Jaroslav Hovězák.

Publikováno

dne

Jiří Procházka se chystá na další titulový zápas v UFC. Elitní český MMA zápasník se ukáže po více než roce a nemohli jej dát na lepší turnaj než je UFC 295 v New Yorku. Jak je na tom zdravotně a proč je jeho týmu jedno, kde se turnaj koná, se pokusil odpovědět jeho trenér Jaroslav Hovězák.

Po vážném zranění je Jiří Procházka zpátky. Naposledy jsme jej viděli v červnu minulého roku a poté si na konci listopadu přetrhal vazy v rameni, kvůli čemuž byla odveta s Gloverem Teixeirou zrušena.

Během jeho absence se situace v divizi výrazně proměnila a nakonec získal pás Jamahal Hill, který se taktéž zranil na dlouhou dobu a proto se řešilo, s kým se Procházka utká.

Nakonec to bude s Alexem Pereirou, který naposledy zdolal Jana Blachowicze, který taktéž stál o souboj s třicetiletým Čechem. Jak na tom aktuálně je zdravotně?

„Když si vezmeme to rameno, které měl a nastupoval s ním, tak ještě před tím vážným úrazem ho měl potrhané. Nestalo se mu to tím vykloubením. Teď ho má po operaci a je jak nové, lepší než třeba v zápase s Dominickem Reyesem či Volkanem Oezdemirem. Jsme více než na 100%,“ řekl pro Sport.cz trenér Jaroslav Hovězák.

Fanoušci byli nadšení i z toho, na jakém turnaji bude Procházka startovat. Bude se totiž jednat o UFC 295 v New Yorku, a to ve slavné Madison Square Garden.

Na tomto turnaji budou mít titulový zápas Jon Jones se Stipe Miocicem. Jak ale Hovězák přiznal, jeho tým to v podstatě nezajímá. Důležité je zkrátka vítězství a zbytek je jen navíc.

„Když to řeknu čistě za sebe, tak nás to nezajímá. Nejdeme se bavit a sledovat jiné zápasy. Jdeme tam kvůli našemu duelu. Máme zkušenosti ze světa. Jak z UFC, tak z Japonska. Byli jsme v super arénách, kde bylo 50 tisíc lidí a měli jsme titulový zápas.

Byli jsme třeba i v Abú Dhabí, kde bylo pár novinářů, ještě k tomu v covidové době. Ten turnaj byl přitom významově důležitější a nebyl kolem toho takový humbuk. My zkrátka máme cestu a tou je získat titul. To je naše práce. Jestli to je v Madison Square Garden nebo někde jinde, to je jedno. Jdeme za titulem,“ dodal.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Lajoš Klein o dopingových testech USADA: Potřeboval jsem jít na velkou potřebu a oni museli se mnou. Normálně se na mě díval a já smutně seděl

Lajoš Klein se konečně v UFC dostal na vlnu bez porážek. Z posledních čtyř zápasů odcházel vítězně a jednou s remízou, tudíž se dá očekávat, že jej ještě nějakou dobu v organizaci uvidíme. Nyní v podcastu zmínil jednu vtipnou příhodu s USADA, která jej kontrolovala kvůli zakázaným látkám.

Publikováno

dne

Lajoš Klein se konečně v UFC dostal na vlnu bez porážek. Z posledních čtyř zápasů odcházel vítězně a jednou s remízou, tudíž se dá očekávat, že jej ještě nějakou dobu v organizaci uvidíme. Nyní v podcastu zmínil jednu vtipnou příhodu s USADA, která jej kontrolovala kvůli zakázaným látkám.

Lajoš Klein je aktuálně jedním z nejlepších bojovníků Slovenska v UFC. Osmadvacetiletý zápasník, který v minulosti působil i v Oktagonu, má za sebou v elitní organizaci sedm zápasů.

Po dvou výhrách přišly dvě porážky a Klein se zřejmě obával, aby nepřišla i třetí a tím by se mohlo komplikovat jeho angažmá v UFC. To se ale nestalo a nyní má za sebou vynikající sérii.

Jeho poslední čtyři zápasy skončily na body a tři z nich Klein vyhrál, v jednom se musel spokojit s pouhou remízou. Nyní si plní i mediální povinnosti a v podcastu RestDay popsal své problémy s USADA.

Pro kontext, USADA je nezisková národní antidopingová organizace USA a kontroluje zápasníky UFC pro zakázané látky. Bojovník musí vždy nahlásit kde se nachází a v jakýkoliv moment za ním může USADA přijít a požádat jej o vzorek.

„Sranda je ještě to, že oni když přijdou, tak od chvíle, kdy tě přijdou zkontrolovat, tak oni tě nesmí nechat odejít, takže když někam jdeš, oni jdou za tebou. A stala se mi taková nepříjemná příhoda.

To bylo těsně před zápasem a oni mě přišli zkontrolovat do šatny, ale mně se nechtělo jen čůrat, potřeboval jsem jít na velkou potřebu a oni museli jít se mnou. Takže já jsem se zavřel do té budky a on tam stál se mnou.

Normálně se na mě díval a já jsem tak smutně seděl, koukám na něj a říkám: kamaráde, ty máš pěkně špinavou práci. Teď už je to funny story, ale tehdy mi to přišlo blbé.

Ale pak jsem si řekl, no co, je patnáct minut před zápasem, já to ze sebe potřebuju dostat, takže je mi jedno, jestli tam budeš stát, nebo nebudeš stát. No ale on musí jít s tebou, takže je to zajímavé někdy,“ řekl Klein.

Zdroj: RestDay

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Apollo se hlasitě hlásí o Kozmu! Pro toho, kdo si vybral cestu bojovníka, neexistuje odpočinek, vzkázal mu

David Kozma po porážce v Tipsport Gamechangeru řeší, zda si nedat na nějakou dobu pauzu. O slovo se nyní nicméně přihlásil Apollo Silva, který stojí o odvetu. Co mu vzkázal?

Publikováno

dne

David Kozma po porážce v Tipsport Gamechangeru řeší, zda si nedat na nějakou dobu pauzu. O slovo se nyní nicméně přihlásil Apollo Silva, který stojí o odvetu. Co mu vzkázal?

Odveta s Bojanem Veličkovičem mu nevyšla. David Kozma tvrdě padl a jeho pouť Tipsport Gamechangerem skončila v semifinále. Po hořké porážce nyní přemýšlí o své budoucnosti.

Fanouškům zatím nedal vědět, zda si dá od MMA na nějakou dobu pauzu, avšak dle vyjádření jeho okolí je to pravděpodobné. A to i poté, co byl fanoušky vyhlasován na rezervní zápas v prosincové O2 areně.

Pod výsledky hlasování se o slovo přihlásil Apollo Silva, který skončil na druhé příčce. Rád by se do tohoto zápasu dostal a tím měl šanci získat další příjemné peníze.

S Kozmou navíc v minulosti bojoval a dokonce nebyl daleko vítězství, avšak Kozma je tvrdý a jen tak něco jej neskolí. Co mu vzkázal na Instagramu?

„Především gratuluji Davidovi k výhře ve hlasování, ale myslím, že bychom mohli dát všem fanouškům úžasný boj! Byl by to zlatý zápas pro všechny, kteří milují MMA!

A myslím, že tento zápas má smysl, protože Apollo je číslo 2 v žebříčku a navíc vyhrál poslední zápas a Kozma je číslo 1 v žebříčku a naopak prohrál poslední zápas. Leandro Apollo „Ty Demente“ vs David Kozma. Co si o tom myslíte, kamarádi?“ napsal pod příspěvek.

Fanoušci mu začali vysvětlovat, že Kozma potřebuje na nějakou dobu odpočinek, avšak na to pohotově reagoval tím, že odpočinek pro MMA bojovníka zkrátka neexistuje.

„Respektuji vás a náklonnost, kterou všichni máte ke Kozmovi, ale pokud opravdu potřebuje odpočinek, tak musí dát své místo tomu, kdo chce pokračovat v práci a bojovat. Bojoval jsem s oběma finalisty Tipsport Gamechanger a za mě jsem oba zápasy vyhrál.

Pro toho, kdo si vybral cestu bojovníka, neexistuje odpočinek. Cesta pokračuje. Všichni jsme měli těžké zápasy a to se nezmění! Co dělá bojovník? Bojuje! Takže je naprosto fér, že žádám o zápas, který má smysl a který by chtěl vidět každý, kdo má rád MMA,“ dodal.

Zdroj: Oktagon MMA Instagram

Pokračovat ve čtení

Bonusy na sázení

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oblíbené