Spojte se s námi


Tenis

Konec ve 3. kole. Vondroušová po boji padla se Sabalenkovou

Zázrak se nekoná, ikdyž byl skalp velké favoritky poměrně reálný. Pouť Markéty Vondroušové na Australian Open je u svého konce. Česká tenistka prohrála se Sabalenkovou 6:4, 3:6, 1:6 a na turnaji končí ve 3. kole.

Publikováno

dne

Zázrak se nekoná, ikdyž byl skalp velké favoritky poměrně reálný. Pouť Markéty Vondroušové na Australian Open je u svého konce. Česká tenistka prohrála se Sabalenkovou 6:4, 3:6, 1:6 a na turnaji končí ve 3. kole.

Parádní start Vondroušové

Vondroušová začala proti světové dvojce skvěle. Hned v první hře zápasu prolomila servis soupeřky. Svým podáním dokázala brejk potvrdit a dostala se do nadějného vedení 2:0. Parádní start zápasu.

Důležitý moment prvního setu přišel za stavu 2:1 při podání Vondroušové. Češka v něm sice prohrávala 0:30, čtyřmi míči v řadě si však své podání nakonec uhrála. Výhoda brejku byla stále v její režii.

Jak první set postupoval, začala Běloruska svou agresivní hrou více a více dominovat. Díky tomu si vybojovala brejk a srovnala na 3:3. Poté však udělala několik hloupých chyb, Vondroušová tak opět prolomila její podání. Česká tenistka zvládla koncovku 1.setu na výbornou. Oba své servisy si s přehledem udržela, úvodní set vyhrála 6:4.

Hra Sabalenkové se rapidně zlepšuje

Hned v úvodu druhého setu si Češka vybojovala brejkbol, servis Sabalenkové ale tentokrát odolal. Běloruska se dostala do vedení 1:0, což bylo velmi důležitým momentem tohoto setu. Hned v následném gemu totiž sebrala své soupeřce podání a získala důležitou výhodu brejku.

Druhá hráčka světa dokázala brejk potvrdit a dostala se do vedení 3:0. Byla na nejlepší cestě k tomu, aby dostala tento zápas do rozhodujícího setu. To se jí také povedlo. Běloruská favoritka získala druhou sadu v poměru 6:3, o postupující rozhodnul až závěrečný set zápasu

Exhibiční koncovka zápasu

Úvod třetího setu vyšel Vondroušové daleko lépe než v předchozí sadě. Tentokrát si své podání udržela, na začátku rozhodující sady se dostala do vedení. Další zaváhání Vondroušové však přišlo poměrně záhy. Za stavu 1:1 přišla o svůj servis, Sabalenková získala výhodu brejku a byla blíž k postupu do osmifinále.

Důležitý gem se odehrál při následném podání Bělorusky. Češka si v něm vybojovala brejkbol, ke srovnání na 2:2 však nedošlo. Sabalenková naopak potvrdila brejk, ve třetím setu už vedla 3:1.

Tohle byl zlomový moment zápasu. Vondroušová navíc přišla o další podání, Sabalenková už měla výhodu dvou brejků, o vítězce bylo prakticky rozhodnuto.

Závěr zápasu se nesl v exhibičním duchu Sabalenkové. Běloruská favoritka dotáhla svůj velký obrat do vítězného konce, po vítězství 4:6, 6:3 a 6:1 si vybojovala postup do osmifinále.

Markéta Vondroušová tak končí ve třetím kole Australian Open, obhajoba loňského osmifinále se konat nebude. Postup do druhého týdne turnaje nebyl vůbec daleko. Sabalenková však zahrála od druhého setu naprosto skvěle, skalp české hráčky si naprosto zasloužila. V osmifinále se utká s Estonkou Kanepiovou.

Zdroj: Livesport, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.