Bojové sporty
Konec Kotalíka v Oktagonu? Michal se ani neomluvil. Nedokážu představit, že by u nás dál zápasil ve střední váze, řekl Novotný
Michal Kotalík měl být součástí uplynulého turnaje Oktagonu v Bratislavě, avšak výrazně převážil a poté nesplnil podmínku, se kterou do zápasu mohl jít. Promotér organizace Ondřej Novotný navíc nyní zmínil, že se ani neomluvil a zřejmě si na nějakou dobu zavřel dveře.
Michal Kotalík měl být součástí uplynulého turnaje Oktagonu v Bratislavě, avšak výrazně převážil a poté nesplnil podmínku, se kterou do zápasu mohl jít. Promotér organizace Ondřej Novotný navíc nyní zmínil, že se ani neomluvil a zřejmě si na nějakou dobu zavřel dveře.
Turnaj Oktagon 42 v Bratislavě je za námi a viděli jsme opět několik vynikajících zápasů. Nedočkali jsme se ovšem souboje Michala Kotalíka s Ole Magnorem.
Důvodem je nenavážení českého borce, který měl mít 84 kilogramů a na váhu přišel o pět kilo těžší. Nastala nervózní atmosféra, přeci jen bylo jasné, že na druhý pokus se mu takovou váhu shodit nepodaří.
Zápas ale tehdy ještě zrušen nebyl. Domluvila se podmínka, že Kotalík bude muset mít hodinu před turnajem 93 kilogramů. Bylo ovšem velmi pravděpodobné, že to nevyjde. A také že nikoliv.
Na vážení ani nedošlo, bylo totiž jisté, že Kotalík opět nenaváží. Na odvetu tím pádem nedošlo a je takřka jisté, že k ní již nikdy nedojde. Nebo alespoň ne v Oktagonu.
Promotér Novotný byl totiž z Kotalíka poměrně rozmrzelý, přeci jen přišel o další zápas. Po turnaji o něm v rozhovoru pro Kaocko.cz promluvil a nebyla to zrovna pozitivní slova.
„Michal se ani neomluvil, vlastně se k tomu vůbec nevyjádřil. Prostě někam zalezl, což však zároveň i chápu. Je to o diskuzi s jeho trenérem.
Zvlášť když se to nestalo poprvé. Mám-li být upřímný, jestli si něco v tuhle chvíli nedokážu představit, tak debatu o tom, že by u nás Michal dál zápasil ve střední váze. O ní už se s ním bavit fakt nebudeme,“ řekl Novotný.
Jeho další působení v Oktagonu tak zřejmě není aktuální. Nebo alespoň ne ve váze do 84 kilo, přičemž v polotěžké bude Kotalík slabší oproti svým soupeřům a je otázkou, zda v ní vůbec bude chtít zápasit.
Zdroj: Kaocko.cz
Bojové sporty
Zdravotní stav Procházky? Rameno má po operaci jako nové! Před tím vážným úrazem ho měl potrhané, nestalo se mu to vykloubením
Jiří Procházka se chystá na další titulový zápas v UFC. Elitní český MMA zápasník se ukáže po více než roce a nemohli jej dát na lepší turnaj než je UFC 295 v New Yorku. Jak je na tom zdravotně a proč je jeho týmu jedno, kde se turnaj koná, se pokusil odpovědět jeho trenér Jaroslav Hovězák.
Jiří Procházka se chystá na další titulový zápas v UFC. Elitní český MMA zápasník se ukáže po více než roce a nemohli jej dát na lepší turnaj než je UFC 295 v New Yorku. Jak je na tom zdravotně a proč je jeho týmu jedno, kde se turnaj koná, se pokusil odpovědět jeho trenér Jaroslav Hovězák.
Po vážném zranění je Jiří Procházka zpátky. Naposledy jsme jej viděli v červnu minulého roku a poté si na konci listopadu přetrhal vazy v rameni, kvůli čemuž byla odveta s Gloverem Teixeirou zrušena.
Během jeho absence se situace v divizi výrazně proměnila a nakonec získal pás Jamahal Hill, který se taktéž zranil na dlouhou dobu a proto se řešilo, s kým se Procházka utká.
Nakonec to bude s Alexem Pereirou, který naposledy zdolal Jana Blachowicze, který taktéž stál o souboj s třicetiletým Čechem. Jak na tom aktuálně je zdravotně?
„Když si vezmeme to rameno, které měl a nastupoval s ním, tak ještě před tím vážným úrazem ho měl potrhané. Nestalo se mu to tím vykloubením. Teď ho má po operaci a je jak nové, lepší než třeba v zápase s Dominickem Reyesem či Volkanem Oezdemirem. Jsme více než na 100%,“ řekl pro Sport.cz trenér Jaroslav Hovězák.
Fanoušci byli nadšení i z toho, na jakém turnaji bude Procházka startovat. Bude se totiž jednat o UFC 295 v New Yorku, a to ve slavné Madison Square Garden.
Na tomto turnaji budou mít titulový zápas Jon Jones se Stipe Miocicem. Jak ale Hovězák přiznal, jeho tým to v podstatě nezajímá. Důležité je zkrátka vítězství a zbytek je jen navíc.
„Když to řeknu čistě za sebe, tak nás to nezajímá. Nejdeme se bavit a sledovat jiné zápasy. Jdeme tam kvůli našemu duelu. Máme zkušenosti ze světa. Jak z UFC, tak z Japonska. Byli jsme v super arénách, kde bylo 50 tisíc lidí a měli jsme titulový zápas.
Byli jsme třeba i v Abú Dhabí, kde bylo pár novinářů, ještě k tomu v covidové době. Ten turnaj byl přitom významově důležitější a nebyl kolem toho takový humbuk. My zkrátka máme cestu a tou je získat titul. To je naše práce. Jestli to je v Madison Square Garden nebo někde jinde, to je jedno. Jdeme za titulem,“ dodal.
Zdroj: Sport.cz
Bojové sporty
Lajoš Klein o dopingových testech USADA: Potřeboval jsem jít na velkou potřebu a oni museli se mnou. Normálně se na mě díval a já smutně seděl
Lajoš Klein se konečně v UFC dostal na vlnu bez porážek. Z posledních čtyř zápasů odcházel vítězně a jednou s remízou, tudíž se dá očekávat, že jej ještě nějakou dobu v organizaci uvidíme. Nyní v podcastu zmínil jednu vtipnou příhodu s USADA, která jej kontrolovala kvůli zakázaným látkám.
Lajoš Klein se konečně v UFC dostal na vlnu bez porážek. Z posledních čtyř zápasů odcházel vítězně a jednou s remízou, tudíž se dá očekávat, že jej ještě nějakou dobu v organizaci uvidíme. Nyní v podcastu zmínil jednu vtipnou příhodu s USADA, která jej kontrolovala kvůli zakázaným látkám.
Lajoš Klein je aktuálně jedním z nejlepších bojovníků Slovenska v UFC. Osmadvacetiletý zápasník, který v minulosti působil i v Oktagonu, má za sebou v elitní organizaci sedm zápasů.
Po dvou výhrách přišly dvě porážky a Klein se zřejmě obával, aby nepřišla i třetí a tím by se mohlo komplikovat jeho angažmá v UFC. To se ale nestalo a nyní má za sebou vynikající sérii.
Jeho poslední čtyři zápasy skončily na body a tři z nich Klein vyhrál, v jednom se musel spokojit s pouhou remízou. Nyní si plní i mediální povinnosti a v podcastu RestDay popsal své problémy s USADA.
Pro kontext, USADA je nezisková národní antidopingová organizace USA a kontroluje zápasníky UFC pro zakázané látky. Bojovník musí vždy nahlásit kde se nachází a v jakýkoliv moment za ním může USADA přijít a požádat jej o vzorek.
„Sranda je ještě to, že oni když přijdou, tak od chvíle, kdy tě přijdou zkontrolovat, tak oni tě nesmí nechat odejít, takže když někam jdeš, oni jdou za tebou. A stala se mi taková nepříjemná příhoda.
To bylo těsně před zápasem a oni mě přišli zkontrolovat do šatny, ale mně se nechtělo jen čůrat, potřeboval jsem jít na velkou potřebu a oni museli jít se mnou. Takže já jsem se zavřel do té budky a on tam stál se mnou.
Normálně se na mě díval a já jsem tak smutně seděl, koukám na něj a říkám: kamaráde, ty máš pěkně špinavou práci. Teď už je to funny story, ale tehdy mi to přišlo blbé.
Ale pak jsem si řekl, no co, je patnáct minut před zápasem, já to ze sebe potřebuju dostat, takže je mi jedno, jestli tam budeš stát, nebo nebudeš stát. No ale on musí jít s tebou, takže je to zajímavé někdy,“ řekl Klein.
Zdroj: RestDay
Bojové sporty
Apollo se hlasitě hlásí o Kozmu! Pro toho, kdo si vybral cestu bojovníka, neexistuje odpočinek, vzkázal mu
David Kozma po porážce v Tipsport Gamechangeru řeší, zda si nedat na nějakou dobu pauzu. O slovo se nyní nicméně přihlásil Apollo Silva, který stojí o odvetu. Co mu vzkázal?
David Kozma po porážce v Tipsport Gamechangeru řeší, zda si nedat na nějakou dobu pauzu. O slovo se nyní nicméně přihlásil Apollo Silva, který stojí o odvetu. Co mu vzkázal?
Odveta s Bojanem Veličkovičem mu nevyšla. David Kozma tvrdě padl a jeho pouť Tipsport Gamechangerem skončila v semifinále. Po hořké porážce nyní přemýšlí o své budoucnosti.
Fanouškům zatím nedal vědět, zda si dá od MMA na nějakou dobu pauzu, avšak dle vyjádření jeho okolí je to pravděpodobné. A to i poté, co byl fanoušky vyhlasován na rezervní zápas v prosincové O2 areně.
Pod výsledky hlasování se o slovo přihlásil Apollo Silva, který skončil na druhé příčce. Rád by se do tohoto zápasu dostal a tím měl šanci získat další příjemné peníze.
S Kozmou navíc v minulosti bojoval a dokonce nebyl daleko vítězství, avšak Kozma je tvrdý a jen tak něco jej neskolí. Co mu vzkázal na Instagramu?
„Především gratuluji Davidovi k výhře ve hlasování, ale myslím, že bychom mohli dát všem fanouškům úžasný boj! Byl by to zlatý zápas pro všechny, kteří milují MMA!
A myslím, že tento zápas má smysl, protože Apollo je číslo 2 v žebříčku a navíc vyhrál poslední zápas a Kozma je číslo 1 v žebříčku a naopak prohrál poslední zápas. Leandro Apollo „Ty Demente“ vs David Kozma. Co si o tom myslíte, kamarádi?“ napsal pod příspěvek.
Fanoušci mu začali vysvětlovat, že Kozma potřebuje na nějakou dobu odpočinek, avšak na to pohotově reagoval tím, že odpočinek pro MMA bojovníka zkrátka neexistuje.
„Respektuji vás a náklonnost, kterou všichni máte ke Kozmovi, ale pokud opravdu potřebuje odpočinek, tak musí dát své místo tomu, kdo chce pokračovat v práci a bojovat. Bojoval jsem s oběma finalisty Tipsport Gamechanger a za mě jsem oba zápasy vyhrál.
Pro toho, kdo si vybral cestu bojovníka, neexistuje odpočinek. Cesta pokračuje. Všichni jsme měli těžké zápasy a to se nezmění! Co dělá bojovník? Bojuje! Takže je naprosto fér, že žádám o zápas, který má smysl a který by chtěl vidět každý, kdo má rád MMA,“ dodal.
Zdroj: Oktagon MMA Instagram
-
Fortuna ligapřed 5 dny
VIDEO: Dočká se pořádné stopky? Bořil se po odhození Haraslína pokusil silou šlápnout na jeho nohu
-
Fortuna ligapřed 4 dny
Viník strkanice Bořil – Krejčí? Vindahl! Proč na Chytila řval, když bylo odpískano, nechápe bývalý kouč Sparty
-
Fortuna ligapřed 5 dny
Že se Krejčí podle Priskeho jen bránil Bořilovi? Tenhle záběr ukazuje, že rvačku začal on
-
Fortuna ligapřed 2 dny
Kadlec: Zákrok Kuchty na Bořila? Mně se to líbilo, ale zranění mu nepřeji