Spojte se s námi


Tenis

Konec kariéry? Ale kdeže! Bývalá světová čtyřka se vrací na okruh ATP

Zdraví je základ všeho. Bývalý hráč číslo čtyři žebříčku ATP by o tom mohl vyprávět. Kvůli čemu uvažoval Kei Nišikori o konci kariéry? A jaké jsou jeho cíle pro tento rok?

Publikováno

dne

Zdraví je základ všeho. Bývalý hráč číslo čtyři žebříčku ATP by o tom mohl vyprávět. Kvůli čemu uvažoval Kei Nišikori o konci kariéry? A jaké jsou jeho cíle pro tento rok?

Kei Nišikori ví, jaké je to zahrát si ve finále grandslamu. V roce 2014 postoupil do finále US Open. Předtím dokázal porazit Novaka Djokoviče, ve finále už ale nestačil na Chorvata Čiliče. Přesto dosáhl svého životního úspěchu.

Na newyorském majoru si zahrál ještě dvakrát v semifinále a tento grandslam je tak pro něj nejúspěšnější velkou tenisovou akcí. V žebříčku ATP to dotáhl až na pozici světové čtyřky. V tomto ohledu drží rekord japonského mužského tenisu.

Poté ovšem zasáhly do kariéry nyní třiatřicetiletého tenisty zdravotní problémy. A to na docela dlouhou dobu.

Operace, rehabilitace a další problémy

Dlouhodobé problémy s kyčlí se rozhodl Nišikori nakonec řešit operací. Po osmi měsících rehabilitace byl jeho návrat na kurty na spadnutí, ale přišlo nové zranění. Zdánlivě nepříliš vážné.

Japonský tenista si podvrtl kotník, ale problém se nakonec ukázal být komplikovanější, než se zprvu zdálo. Nišikorův návrat na kurty opět mizel v dáli. Bronzovému olympijskému medailistovi dokonce přišlo na mysl téma konce kariéry.

Chmurné myšlenky ale Nišikori překonal a od začátku léta se na tenisové dvorce skutečně vrací. Do zápasového rytmu se dostal na třech challengerech a s přesunem turné na severoamerickou půdu se začíná zapojovat do turnajů nejvyšší kategorie.

Restart kariéry

V Atlantě se minulý týden prokousal do čtvrtfinále. Tam skončil na raketě Taylora Fritze, pozdějšího vítěze celého podniku. „Jsem štastný, že jsem zpátky. Necítím na sebe žádný tlak a můžu volně hrát,“ popsal Japonec svůj současný postoj k výsledkům.

V hlavním městě USA je nyní na řadě turnaj na úrovni ATP 500. Nišikori na něm potká v prvním kole Jihoafričana Harrise. Z jeho pohledu přijatelný začátek.

Nikdy nepřestal vidět světlo na konci tunelu,“ chválí Nišikoriho Max Mirnyi, který je součástí Japoncova týmu. Z toho nejhoršího už je ale japonský tenista určitě venku.

Závěrem

Návrat po dlouhé pauze je náročný i pro bývalé elitní hráče. Příkladem může být Dominic Thiem. Pokud si ale Nišikori udrží pozitivní nastavení a jeho radost ze hry nezkalí porážky, určitě se dostane na solidní příčky rankingu.

Pomoct by mu mohlo také to, že se vrací v období turnajů na tvrdém povrchu. Právě na něm dosáhl v kariéře nejlepších výsledků. Nadvláda betonů bude vrcholit US Open a tam by se Japonec měl cítit jako ryba ve vodě.

Zdroje: ATP

Reklama

Oblíbené