Spojte se s námi


Tenis

Kolik si vydělala Karolína Muchová finálovou účastí na French Open?

Karolína Muchová zazářila na druhém grandslamovém turnaji aktuální sezony, když se probojovala až do finále. Kromě posunu na žebříčku WTA získala i velkou finanční odměnu.

Publikováno

dne

Karolína Muchová zazářila na druhém grandslamovém turnaji aktuální sezony, když se probojovala až do finále. Kromě posunu na žebříčku WTA získala i velkou finanční odměnu.

Pro Karolínu Muchovou se jednalo o nejlepší výsledek na Grand Slamech v dosavadním průběhu její kariéry. Do té doby bylo jejím největším úspěchem semifinále na Australian Open v roce 2021, kde ovšem nestačila na Američanku Jennifer Bradyovou.

Los French Open nebyl pro olomouckou rodačku příznivý. Hned v prvním kole totiž narazila na Řekyni Marii Sakkariovou. Turnajovou osmičku ale ve vyrovnaném souboji porazila po více než dvouhodinové bitvě 7:6 a 7:5.

V druhém kole přišly pro Muchovou nečekané komplikace. Nadia Podorska totiž předvedla skvělý výkon a ve druhé sadě dokonce nadělila české soupeřce kanára. Rozhodnout tak musel až třetí set, v němž Muchová soupeřku udolala poměrem 6:3.

V třetím kole narazila tenistka z Hané na Beguovou, s níž měla negativní zápasovou bilanci 0:2. To se ale ve Francii změnilo, neboť Muchová po dominantním výkonu zvítězila 6:3 a 6:2.

Následovaly dva duely se soupeřkami z Ruska. Nejprve si šestadvacetiletá tenistka poradila s překvapením turnaje Avenesyanovou, načež našla recept i na navrátivší Pavlyuchenkovou. V těchto duelech neztratila ani set.

Poté už přišlo na řadu semifinále, kde čekala nasazená dvojka Aryna Sabalenková. Běloruska si ve třetí sadě vypracovala za stavu 5:2 i matchaballovou příležitost, jenže tu nedokázala využít. Muchová tak nakonec zvítězila po setech 7:6, 6:7 a 7:5.

Skvělou podívanou nabídlo přítomným divákům také finále. V něm ale byla tou radostnější světová jednička Iga Swiateková, jež opanovala Roland Garros už potřetí v řadě. Ve finále zvítězila 6:2, 5:7 a 6:4. Muchová však byla jedinou tenistkou, která proti Polce vyhrála alespoň set.

A kolik si majitelka jednoho titulu na okruhu WTA vydělala finálovou účastí. Díky skvělým výkonům si přišla na 1 150 000 eur, stejně jako poražený finalista v mužské části Casper Ruud.

V přepočtu na české koruny je to více než 27 milionů korun. Pokud by vyhrála i finále, vydělala by si dvojnásobek. Tyto částky jsou ovšem ještě před zdaněním.

Zdroj: WTA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.