Reklama

Kolik dal Oktagon za rok na výplaty svých zápasníků? Částka se pohybuje v desítkách milionů korun

Oktagon je takřka monopolní organizací MMA v České republice a na Slovensku. Není tak divu, že se v ní točí obrovské peníze, které jsou však z valné většiny dále investovány. Kolik si ale za rok vydělali zápasníci?

Zdroj: Oktagon MMA

Organizace Oktagon má v tuzemských vodách takřka monopol. Valná většina mladých zápasníků doufá, že si v ní zazápasí.

Díky vynikající práci Ondřeje Novotného a Pavola Nerudy dostávají zápasníci konečně i dobře zaplaceno, a tak se mnozí živí pouze tímto sportem.

A to i v době, kdy probíhá světová pandemie a do arén nemohou diváci. Kolik si zápasníci za rok vydělali a musely se odměny zmenšovat? To v rozhovoru pro Kaocko objasnil promotér Novotný.

“Dramaticky jsme to neposekali, udělali jsme poměrně štědrý Underground, kde bylo sedm turnajů. Byly některé individuální a některé celoplošné dohody. Velmi krátce platila dohoda na 30 a pak 20 procentech dolů. Pak jsme šli na nulu. A poslední turnaje už šly za plno,” řekl Novotný.

“My jsme za rok rozpustili více než 100 milionů korun do byznysu během covidu. Tohle jsme v MMA nechali, kdo tohle může dneska říct,” dodal. Následně potvrdil, že šlo přibližně o 40 milionů korun, které šly zápasníkům.

Dalšího turnaje se fanoušci Oktagonu dočkají již příští sobotu, zápasem turnaje bude titulová bitva mezi Davidem Kozmou a Leandrem “Apollo” Silvou.

Zdroj: Kaocko

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

OKTAGON 25: Paradeiser vs. Adas – Preview a tipy na sázení

Na konci ledna se Ronald Paradeiser dočkal titulové bitvy, když nastoupil proti legendárnímu Ivanu Buchingerovi. Zápas ale vůbec nezvládl a rychle prohrál. Nyní se pokusí vrátit na vítěznou vlnu.

OKTAGON 25: Krištofič vs. Matavao – Preview a tipy na sázení

Pirát se vrací do akce! Na turnaji OKTAGON 25 se Samuel Krištofič představí v kleci poprvé od začátku prosince minulého roku. V zápase s Al Matavaem bude velkým favoritem. Dojde si pro výhru?

OKTAGON 25: Buday vs. Minda – Preview a tipy na sázení

Další turnaj Oktagonu se blíží mílovými kroky! Nejočekávanějším zápasem bude titulová bitva těžkotonážníků Martina Budaye a Kamila Mindy. Kdo se stane novým šampionem?
Reklama