Spojte se s námi


Ostatní

Kobajaši ani jednou nevyhrál, ale Turné čtyř můstků ovládl. Český skokan skončil ve třetí desítce

Tradičně na Tři krále vyvrcholilo v Bischofshofenu Turné čtyř můstků. Potřetí v kariéře jeho konečnému hodnocení kraluje Rjójú Kobajaši, přestože tentokrát ani v jednom ze závodů nedosáhl na triumf. Čech Roman Koudelka si v prestižním seriálu připsal své nejlepší umístění od roku 2020.

Publikováno

dne

Tradičně na Tři krále vyvrcholilo v Bischofshofenu Turné čtyř můstků. Potřetí v kariéře jeho konečnému hodnocení kraluje Rjójú Kobajaši, přestože tentokrát ani v jednom ze závodů nedosáhl na triumf. Čech Roman Koudelka si v prestižním seriálu připsal své nejlepší umístění od roku 2020.

Úspěšnému Japonci napomohla k celkovému prvenství konzistentní výkonnost. V rámci každé zastávky ho dokázal jeden soupeř předčit, takže sedmadvacetiletý skokan obsadil čtyřikrát druhou příčku.

Úvodní klání 72. ročníku slavné akce se odehrálo 29. prosince v Oberstdorfu. Na německé půdě se z vítězství radoval domácí Andreas Wellinger, jenž získal 309,3 bodů, tedy o tři více než Kobajaši. Třetí skončil Rakušan Stefan Kraft. Roman Koudelka se zúčastnil i druhého kola a byl 26.

Garmisch-Partenkirchen hostil závod skokanské elity na Nový rok. Se ziskem 295,8 bodů se z výhry těšil Slovinec Anže Lanišek, druhý Kobajaši měl 292,6 bodů, třetí Wellinger ve výsledném součtu 291,4. Koudelka v tomto případě z prvního kola nepostoupil a patřila mu 35. pozice.

Následně se Turné čtyř můstků přesunulo do Rakouska, konkrétně do Innsbrucku. Rakouským závodníkům se 3. ledna doma dařilo. Mezi vítězného Jana Hörla s 267,5 body a bronzového Michaela Hayböcka s 254 body se vměstnal znovu stříbrný Kobajaši s 258,7 body. Koudelkovi se povedlo doskočit do druhé desítky, a to na 17. místo.

Finále v Bischofshofenu, Kobajaši vítězem

Finálový tříkrálový závod v Bischofshofenu přinesl čtvrtého krále na stupních vítězů, protože na trůn usedl aktuální lídr hodnocení Světového poháru Stefan Kraft díky 288,9 bodům. Opět druhý Kobajaši jich nasbíral 287,6 a třetí Lanišek 281,8. Koudelka zakončil své solidní počínání v rámci letošního ročníku 27. příčkou.

Nejvíce se nicméně mohl radovat Rjójú Kobajaši, který celkově obdržel 1145,2 bodů. Po triumfech 2019 a 2022 se tím třetím zařadil k nejúspěšnějším účastníkům Turné čtyř můstků. V historické tabulce šampionů se nachází ve společnosti Helmuta Recknagela, Bjørna Wirkoly a Kamila Stocha.

Víckrát triumfovali už jen dva skokani. Němec Jens Weissflog v 80. a 90. letech minulého století zvítězil celkem čtyřikrát, Fin Janne Ahonen pětkrát. Rekordman vládl v letech 1999, 2003, 2005, 2006 a 2008. O předposlední prvenství se podělil s českým sokem Jakubem Jandou.

V současnosti se reprezentace Česka ve skocích na lyžích potýká s hlubokou krizí. Přesto nebo spíše právě proto je letošní konečné 25. místo Romana Koudelky za součet 821,4 bodů potěšitelným výsledkem. Čtyřiatřicetiletý rodák z Turnova na tradičním podniku skončil lépe naposledy před čtyřmi lety, kdy byl 17.

Zdroj: FIS, Vierschanzentournee, ČT sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.