Reklama

Kletba prolomena. Nizollo se konečně dočkal a slaví na Giru premiérový triumf

Osm účastí na Giro d’Italia, dvojnásobný vítěz bodovací soutěže, 11x 2. místo. Nizzolo byl v minulostí na své domácí Grand Tour úspěšný. Ten etapový primát mu však stále scházel. To se teď změnilo a Ital to konečně dokázal. Díky vítězství se přiblížil v souboji o sprinterský dres Peterovi Saganovi. Slovák v 13. etapě skončil třetí a jeho náskok se smrskl na 9 bodů.

Zdroj: Pixabay

Peloton měl na programu sprinterskou etapu. V boji o krále sprintu to bylo velmi důležitý souboj. Sprinteři totiž budou mít v dalších dnech utrum a šancí na zisk bodů už tolik nezbývá

Proto bylo jasné, že etapu rozhodne až hromadný spurt a únik bude bez šance. A to se potvrdilo. 7 kilometrů před cílem byli uprchlíci dostiženi a mohlo započít závěrečné sprinterské drama.

700 metrů před cílem zaútočil Affini z týmu Jumbo-Visma. Překvapil celý peloton a vypracoval si drobný náskok. Nizzolo za ním vyrazil a dotáhl se. Nakonec těsně před páskou dokázal silného soupeře předjet a získal premiérové vítězství na Giru.

Druhý dojel Affini, 3. lídr bodovací soutěže Sagan. O post krále sprintu se to tak zase vyrovnalo. Bude to hodně zajímavé. Mezi favority na celkové pořadí se nic neudálo.

A důvod je jednoznačný. Šetřili energií na královskou 14. etapu. Jedna z nejtěžších etap letošního Gira. Převýšení 3700 metrů, Horská prémie 2. kategorie a závěrečné pekelné 14 km stoupání na bájný Monte Zoncolan.

Ukáže se kdo na to opravdu má. Jestli je Bernal skutečně tak silný, jak to zatím vypadá. Máme se na co těšit. Bude to totální cyklistika.

Výsledky 13. etapy:

1.Nizzolo 4:42:19, 2.Affini +0, 3 Sagan +0, 4.Cimolai +0, 5.Gaviria +0, 6.Oldani +0, 152.Hirt +1:07

Celkové pořadí:

1.Bernal 53:11:42, 2.Vlasov +45, 3.Caruso +1:12, 4.Carthy +1:17, 5.Yates +1:22, 6.Buchmann +1:50, 51.Hirt +46:06

Zdroj: Giro d’Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené