Spojte se s námi


Bojové sporty

Klein vyhrál, legenda zažila šikanu, Moicano předvedl neuvěřitelné srdce a bitvu rivalů ovládl Covington. Jak vypadalo UFC 272?

UFC za sebou má další velký turnaj, tentokráte s pořadovým číslem 272. K vidění bylo několik atraktivních soubojů, československé publikum se dočkalo zápasu Ludovíta Kleina, hlavní bitvu obstarali rivalové Colby Covington a Jorge Masvidal. Jak celý galavečer vypadal?

Publikováno

dne

UFC za sebou má další velký turnaj, tentokráte s pořadovým číslem 272. K vidění bylo několik atraktivních soubojů, československé publikum se dočkalo zápasu Ludovíta Kleina, hlavní bitvu obstarali rivalové Colby Covington a Jorge Masvidal. Jak celý galavečer vypadal?

UFC 272 nabídlo velmi zajímavou podívanou. Díky účasti Ludovíta Kleina navíc československé fanoušky MMA zajímala nejen hlavní karta, ale také early prelims. Slovenský bojovník se v druhém zápase na turnaji postavil do klece s Devonte Smithem.

Klein vzal zápas osm dní před jeho konáním, v rámci podepsané smlouvy to byl poslední zápas v UFC a prohra mohla znamenat, že by už se nového kontraktu dočkat nemusel. Jeho výkon však byl suverénní, ve všech třech kolech byl přesvědčivý a Smithe na body zaslouženě porazil. Zdali to ale stačilo na novou smlouvu, to se teprve dozvíme.

Early prelims a prelims karty většinově končily na body, viděli jsme pouze jedno TKO a dvě submise. O TKO se postaral v atraktivní přestřelce Jalin Turner, submise obstarali Umar Nurmagomedov a Maryna Moroz.

Hlavní karta

Hlavní kartu zahájil souboj těžkotonážníků. Serghei Spivac vyzval někdejšího hráče amerického fotbalu Grega Hardyho. Hardy si dokonce připsal 75 startů ve slavné NFL, MMA se věnuje teprve šest let. Na Spivaca však nestačil, po dvou minutách a 16 vteřinách bylo po všem.

I druhý souboj skončil předčasně, trval však o něco déle. Kevin Holland s Alexem Oliveirou předvedli skvělý souboj, Oliveira dokonce nasadil Hollandovi škrcení, nicméně showman Holland si byl vědom, že se blíží konec prvního kola a zachoval ledový klid.

Ve druhém kole pak na nic nečekal a vyrazil do útoku, za necelých 40 vteřin bylo hotovo, když Oliveiru přesnou trefou poslal k zemi, kde zápas ukončil po několika dalších úderech rozhodčí.

Tři kola šikany si pak musel prožít fenomenální postojář Edson Barboza, kterého za řeči o vidláctví vytrestal talentovaný Bryce Mitchell. Američan, který trénuje ve specifických podmínkách, nedal Brazilci žádnou šanci a ve všech třech kolech dominoval na zemi.

Mitchell Barbozu zahrnoval po celou dobu své dominance mnoha údery, připsal si tak jednoznačnou výhru na body a získal nejcennější skalp své kariéry.

Hrdinou večera se stal v hlavním předzápase Renato Moicano, který sice prohrál s Rafaelem Dos Anjosem na body, nicméně zachránil jeho zápas a prokázal obrovské srdce. Moicano zápasil před třemi týdny, o zápase se dozvěděl pět dní před jeho konáním, žebříčkově je mnohem níže než Dos Anjos, navíc bitva byla na pět kol.

Po třetím i čtvrtém kole musel Moicana kontrolovat lékař, sršela z něho krev, Dos Anjos jej na zemi ničil, jenže Moicano se ne a ne vzdát. V pátém kole navíc předvedl nejlepší výkon v celém zápase a měl šanci Dos Anjose ukončit. Neuvěřitelný výkon.

Hlavní událost večera ovládl favorit Colby Covington, který dokázal porazit Jorgeho Masvidala na body. Měl však místy co dělat, sám inkasoval několik tvrdých úderů, po jednom šel málem k zemi. Jak ale po zápase sám Masvidal přiznal, v pětikolové bitvě rozhodoval wrestling, který má Covington zkrátka na jiné úrovni.

Covington po výhře vyzval Dustina Poiriera, tedy týmového kolegu Masvidala, jenž se chystá na přechod z lehké váhy do welteru.

Zdroj: UFC, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.