Spojte se s námi


Bojové sporty

Klein doručil v Londýně atraktivní podívanou, po dvou výhrách si však v UFC připsal „pouze“ remízu

UFC 286 nabídlo na první kartě turnaje souboj, v němž se představil bývalý bojovník Oktagonu a první slovenský borec v UFC Ludovít Klein. Soupeřem mu byl Jai Herbert a třebaže byl Klein favoritem, neměl to vůbec snadné.

Publikováno

dne

UFC 286 nabídlo na první kartě turnaje souboj, v němž se představil bývalý bojovník Oktagonu a první slovenský borec v UFC Ludovít Klein. Soupeřem mu byl Jai Herbert a třebaže byl Klein favoritem, neměl to vůbec snadné.

Ludovít Klein si připsal třetí zápas v řadě bez prohry! Nicméně ze třetí výhry v řadě se radovat nemůže, jelikož mu byl Jai Herbert více než vyrovnaným soupeřem. První slovenský bojovník v UFC tedy roli favorita nedostál.

V prvním kole přitom začal zápas právě Klein o něco lépe. V druhé minutě krásně chytil kop, který mu mířil na žebra, a doručil úspěšný takedown. Herbert je ale skvělý v brazilském jiu-jitsu a šlo to znát.

Slovák nedokázal ani v horní pozici dominovat. Naopak jeho soupeř se pokusil neúspěšně o armbar, navíc byl zespodu velice agresivní. Trefoval lokty i upkicky a otevřel Kleinovo obočí. Herbert působil v prvním kole lépe.

Ve druhém kole, které bylo vyrovnané, působil o něco lépe Klein. Držel střed oktagonu, byl přesnější, aktivnější a třebaže nedostal Herberta do nějak velkých problémů, byl nebezpečnější.

Třetí kolo bylo pro změnu nahoru dolu. Klein byl zpočátku aktivnější, kreativnější a lépe trefoval, snažil se Herberta několikrát překvapit. Jenže ve druhé polovině kola dostal Herbert Kleina na zem. Ten se ale nevzdal, dokázal vstát a sám doručil takedown.

Zápas byl velice vyrovnaný a bodovým rozhodčím nebylo co závidět. Souboj tedy skončil remízou. Nutno ale zmínit, že tomu pomohl i fakt, že Herbert čelil stržení bodu kvůli dvěma úderům do slabin.

Nicméně Klein to má nyní v UFC 3-2-1 a je důležité, že neprohrál. Jeho zápas byl navíc atraktivní a v žebříčku by si tak neměl pohoršit.

Zdroj: UFC, Sherdog, Twitter

Reklama

Bojové sporty

RFA má před sebou první titulový zápas! Ve střední váze si to rozdají v organizaci neporažení Humburger s Avramovičem

Dominik Humburger a Nenad Avramovič mají za sebou shodně dva zápasy v organizaci Real Fight Arena. V obou odešli jako vítězové a v současné době bychom v divizi střední váhy RFA marně hledali lepší bojovníky, než jsou tyto dvě hvězdy.

Publikováno

dne

Dominik Humburger a Nenad Avramovič mají za sebou shodně dva zápasy v organizaci Real Fight Arena. V obou odešli jako vítězové a v současné době bychom v divizi střední váhy RFA marně hledali lepší bojovníky, než jsou tyto dvě hvězdy. Jediným logickým řešením bylo spojit je do titulového zápasu, který se uskuteční 10. června 2023 v bratislavském Dome Športu v rámci RFA 11.

Po dvou zahajovacích galavečerech organizace se RFA poprvé vrací do Bratislavy, kde se uskuteční turnaje Warm-Up a Grand Opening. Tentokrát si však diváci užijí turnaj ještě více, protože RFA 11 je VIP akcí a fanoušci si budou moci udělat pohodlí u stolů na úkor míst na tribuně.

4 zápasy, 4 vítězství

Dominik Humburger přišel do RFA jako bojovník, který v MMA teprve začínal mezi profesionály, kde měl v té době bilanci 2:0. Při svém debutu si rychle poradil s Abilayem Ibrayevem, a přestože se nechal na začátku 1. kola strhnout k zemi, svého soupeře povalil a ukončil na Ground and Pound.

Poté přišla příležitost předvést své schopnosti v polské KSW, kde zastavil domácího Borise Borkowského tvrdým ukončením ve 2. kole. „Hambáč „se vrátil do RFA a stylově ukončil i Milana Ďatelinku.

Český bojovník si v úvodních pěti minutách prošel několika nepříjemnými situacemi, ale dokázal je přežít až do klaksonu. Ďatelinka se unavil a do 2. kola nastoupil extrémně vyčerpaný.

Pro Humburgera bylo toto vítězství klíčové i v tom, že si nadále udržel svou neporazitelnost, kterou potvrdil v Liberci na KSW 79, kdy tato špičková evropská organizace poprvé vstoupila na náš trh.

Přestože Brazilec Bueno nepříjemně zkracoval vzdálenost a snažil se Dominika dostat na zem, český reprezentant předvedl skvělý taktický výkon. Zvítězil u všech rozhodčích a upravil svou bilanci na úctyhodných 6-0.

Na zemi si s nimi dělal, co chtěl

Cesta Nenada Avramoviče k titulovému zápasu RFA nebyla dlouhá, ale srbský bojovník byl hned od svého vstupu do organizace pasován na elitního soupeře. V hlavním zápase RFA Grand Opening šokujícím způsobem ukončil Ďatelinku gilotinou a řádně zamíchal kartami v celé divizi střední váhy.

V té době byli Ďatelinka i David Hošek považováni za horké kandidáty na titul, Avramovič však odvetu zkazil a místo Ďatelinky si to Srb rozdal s Hoškem. V každém kole se mu podařilo dostat Hoška na zem, kde ho bez větších potíží kontroloval. Avramovič otupil Hoškovy největší zbraně a po skvělém taktickém výkonu si připsal vítězství na body.

Jejich cesty se zkříží na VIP akci

Humburger se již dvakrát objevil na turnajích spřátelené polské KSW, ale jeho primární organizací je stále Real Fight Arena. Tam se může stát historicky prvním šampionem této organizace v MMA a zastavit ho může pouze Avramovič, pro kterého to bude největší příležitost v kariéře.

Jejich vzájemný titulový zápas uvidíme na VIP akci RFA 11 v Bratislavě. Pokud máte rádi pohodu během galavečerů, přijdete si 10. června na své. RFA pro velký zájem fanoušků navýšila počet stolů, ale v Domě sportu si jistě přijdou na své i velkolepě naladění příznivci.

Zdroj: RFA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Problém s váhou? Nebudu lhát, ještě nějaké to kilo chybí, ale všechno zvládneme, uklidnil fanoušky Vémola

Karlos Vémola takřka celou svou kariéru kritizoval soupeře, kteří nesplnili váhu. Poté se to stejné stalo jemu v souboji s Milanem Ďatelinkou a od té doby není šampionem Oktagonu ve střední váze. Nyní má před sebou zápas s Al Matavaem a jak sám přiznává, do zápasové váhy mu stále nějaké to kilo chybí.

Publikováno

dne

Karlos Vémola takřka celou svou kariéru kritizoval soupeře, kteří nesplnili váhu. Poté se to stejné stalo jemu v souboji s Milanem Ďatelinkou a od té doby není šampionem Oktagonu ve střední váze. Nyní má před sebou zápas s Al Matavaem a jak sám přiznává, do zápasové váhy mu stále nějaké to kilo chybí.

Již 15. dubna se dočkáme dalšího turnaje organizace Oktagon MMA. Tentokrát se podívá poprvé v historii do Liberce a těšit se můžeme na zajímavé zápasy.

O titul bantamové váhy se utkají Jonas Magard s Gustavem Lopezem a Karlos Vémola při návratu po zranění bude chtít ukončit Al Matavaa.

Tento zápas dostal na rozjezd, měsíc poté totiž půjde do zápasu s Patrikem Kinclem a o možné prohře nemůže být ani slovo. Jak na tom aktuálně Terminátor je?

Na svém Instagramu pravidelně informuje fanoušky a tentokrát dal na stories video, kde běží na páse a zmiňuje, že pracuje na své váze.

„Lvi už mám nakrmený a teď je čas dělat váhu, protože do vážení v Liberci zbývá zhruba čtrnáct dní a nebudu lhát, ještě nějaké to kilo chybí, ale všechno zvládneme,“ řekl na svém Instagramu.

S Matavaem půjde Vémola v domluvené váze do 89 kilo, a tak se fanoušci nemusí obávat, že by váhu nesplnil. I když je tu jeden menší zádrhel.

Vémola kvůli dalšímu zápasu, který bude ve váhové kategorii do 84 kil, nemůže po vážení tolik nabrat. Je tedy otázkou, jako strategii si vybere a zda bude riskovat.

Zdroj: Karlos Vémola Instagram

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Je McGregor podvodník? Do formulářů USADA si zapsal, že je v důchodu, prozradil Beneil Dariush

Conor McGregor je stále blíže návratu. Po vážném zranění odešel z testovacího programu USADA a při svém návratu v něm musí být minimálně půl roku. Mnozí ale spekulují o tom, že Ir užíval zakázané látky a systém obešel.

Publikováno

dne

Conor McGregor je stále blíže návratu. Po vážném zranění odešel z testovacího programu USADA a při svém návratu v něm musí být minimálně půl roku. Mnozí ale spekulují o tom, že Ir užíval zakázané látky a systém obešel.

Irský zápasník Conor McGregor je opět v centru dění. Aktuálně je hodně vidět, však v tomto roce bude mít zápas s Michalem Chandlerem.

Tedy pokud k němu dojde. Ir má totiž spory s antidopingovou agenturou USADA, která trvá na tom, že musí být hvězdný bojovník zařazen do testovacího programu po dobu šesti měsíců, než bude smět bojovat.

McGregor ještě nedávno tvrdil zcela něco jiného a odkazoval se na domluvu s USADA, jenže ta jeho slova popřela. Každopádně, pokud bude chtít zápasit ještě tenhle rok, tak má na zařazení ještě chvíli čas.

V souvislosti s testováním se ale šíří názory o tom, že je McGregor podvodník. Zápasník lehké váhy UFC Beneil Dariush řekl svůj názor pro The Schmo.

„Myslím si, že Conor podvádí. Když si potřebujete dát do pořádku nohu nebo koleno, můžete dostat terapeutickou výjimku, kterou vám zajistí USADA. Domluvíte se s nimi a získáte ji. Můžete tak užívat schválené růstové hormony, ale cokoliv, co k rekonvalescenci využíváte, musíte nahlašovat.

Zároveň vás mohou testovat i nadále, jen musíte nahlásit, že jste dostal terapeutickou výjimku. Tohle ale není McGregorův případ. On si do formulářů dokonce zapsal, že je v důchodu,“ řekl.

Podle kroků irského bojovníka to zkrátka vypadá tak, že užíval zakázaných látek, aby urychlil svůj návrat do klece. Pravidla nicméně neporušil, pouze je obešel. Nakolik to je morální si v sobě musí posoudit každý sám.

Zdroj: The Schmo, Kaocko.cz

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené