Spojte se s námi


Bojové sporty

Kincl se před zápasem s Vémolou obával, že nebude moci nastoupit! V průběhu zápasu si nicméně byl jistý svou výhrou

Patrik Kincl to dokázal. Po dlouhých letech vrátil Karlosu Vémolovi porážku a zůstal šampionem Oktagonu ve střední váze. Jeho sok navíc oznámil konec v této váhové kategorii, čímž mu v ní ubyl největší soupeř. Co řekl po turnaji?

Publikováno

dne

Patrik Kincl to dokázal. Po dlouhých letech vrátil Karlosu Vémolovi porážku a zůstal šampionem Oktagonu ve střední váze. Jeho sok navíc oznámil konec v této váhové kategorii, čímž mu v ní ubyl největší soupeř. Co řekl po turnaji?

Na tento moment čekal Patrik Kincl dlouhé roky. Dříve se s Karlosem Vémolou kamarádil, ovšem jejich cesty se rozešly a nyní patří mezi velké rivaly.

Jejich první zápas dopadl výhrou Terminátora a poté se neustále mluvilo o odvetě, ovšem v XFN to nevyšlo a následně oba zápasili v jiných organizacích.

Když ale Kincl přišel na konci roku 2021 do Oktagonu, bylo jasno, kam to vše směřuje. A k odvetě nakonec i po různých potížích došlo, přičemž se stal vítězem Kincl.

Ten vyhrál na body, i když si roh Vémoly myslel, že má zápas v kapse. „Byl jsem si jistý, že každé kolo jde za mnou. Z Karlosovy strany se nic nedělo.

Žádný efektivní úder, nestačí jen někoho držet. Po každém kole jsem věděl, že si odnesl víc, což bylo vidět i na obličeji,“ řekl v rozhovoru pro Sport.cz Kincl, který si užívá zasloužený odpočinek po náročném zápase.

Jejich první termín odvety v Oktagonu byl přesunut z důvodu zdravotních problémů Vémoly, nyní měl potíže zejména Kincl, kterému pořádně napuchla ruka.

„Na vteřiny jsem měl myšlenky, že do zápasu takhle nemůžu nastoupit. Děsilo mě, že po pěti letech, všech urážkách a té celé masáži, najednou nastoupím jen z nějakých 30 %,“ dodal.

Nyní jej pravděpodobně v kleci několik měsíců nepotkáme. Po takovém zápřahu se zřejmě nikam nebude hnát, navíc není zcela jisté, kdo by si zasloužil šanci jít o titul. Aktuálně to vypadá nejspíše na Roberta Bryczeka.

Zdroj: Sport.cz, Oktagon MMA

Reklama

Bojové sporty

Statisíce málem přišly vniveč. Dvořák jde do UFC odčinit prohry navzdory změně protivníka: Už jsme hledali letenky domů, soupeře hrozně vybombím

Dvě prohry v řadě měl původně zkoušet odčinit s dalším bojovníkem první desítky své váhy, nakonec ale David Dvořák musel čelit změně soupeře. Hrozilo, že žádný zápas ani mít nebude. Co prozradil na tiskové konferenci před víkendovým duelem?

Publikováno

dne

Dvě prohry v řadě měl původně zkoušet odčinit s dalším bojovníkem první desítky své váhy, nakonec ale David Dvořák musel čelit změně soupeře. Hrozilo, že žádný zápas ani mít nebude. Co prozradil na tiskové konferenci před víkendovým duelem?

Už déle než týden je v místě dění. V kanadském Vancouveru. Připravuje se, stále ještě dvakrát denně trénuje, připravuje se na vážení a když má čas a volno, tak se svým kamarádem a současně jedním z trenérů Patrikem Kinclem vyrazí do kanadské přírody.

David Dvořák ale musel řešit také nepříjemnosti. Zhruba týden před zápasem na turnaji UFC 289, který se bude konat v noci ze soboty na neděli, mu odpadl soupeř. Měl jím být Matt Schnell, tedy muž, který by v případě výhry umožnil Čechovi posun v žebříčku.

„Zjistili jsme to zhruba šest dní zpět. V UFC nám řekli, že se soupeř zranil, nemají náhradu a zápas se bude zřejmě muset přesunout. Z toho jsme byli hodně špatní. Tyhle věci se mi stávají často, ať už se to dělo v době, kdy jsem zápasil u nás, nebo i teď v UFC,“ nechal se na tiskové konferenci slyšet Dvořák.

„Patrik (Kincl) už ten večer hledal letenky domů. Vypadalo to, že budeme muset letět zpět, ale naštěstí se podařilo sehnat jediného soupeře. Byla to jediná možnost. Jít do toho, nebo to zrušit. Ale jsme tady, chceme bojovat, vyhrát a tak jsme to vzali,“ prozradil.

Nutno zmínit, že Vancouver patří mezi nejdražší města na světě. Dvořák navíc přiznal, že do přípravy a přesunu do Kanady investoval statisíce. „Člověk se prostě neobejde bez zápasu. Respektive bez něj ani nechci odejít,“ říká.

Soupeře vybombím, hlásí Dvořák

Jeho soupeřem bude Stephen Erceg, muž, kterého čeká premiéra v UFC. Proti Schnellovi je to typologicky odlišný bojovník. Více jednostranný. Nicméně Dvořák i jeho trenéři věří, že by Australan neměl být až tak extrémní překážkou, která by zabránila přerušení série dvou proher.

„Zjistili jsme o něm pár věcí a drilujeme to, co by na něj mělo fungovat. Větší divočinu už s tím člověk neudělá. Jsem komplexní bojovník a učím se s těmito nepříjemnostmi pracovat. Vždy mi vadily, ale zvládám to čím dál líp,“ dodal Hrobař.

Ercega za žádnou cenu nepodceňuje. Přeci jen Australan je už nějakou dobu v přípravě. Měl bojovat už v květnu. Navíc bude mít motivaci. Nemá co ztratit. Oproti českému bijci.

„Riskuju v tom zápase nejvíc. Musím být soustředěný a neudělat jedinou chybu. Musím mu to udělat nepříjemné a ukázat, že jsem právoplatně desítkou váhy. Hrozně ho tam vybombím. Jsem na takové úrovni, že bych se neměl bát jeho země a wrestlingu,“ uzavřel téma.

Dvořák bude vůbec poprvé bojovat na číslované akci UFC. Bere to jako velkou zkušenost. Chce bojovat, rozvíjet se. Věří, že ještě má kam růst a kam se posouvat. Proto věří, že mu i tento zápas může ukázat, co na sobě zlepšit. Tlak si nepřipouští, jde splnit cíl. Vyhrát.

Zdroj: Ruik, UFC, David Dvořák

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Tereza Bledá vs. Gabriella Fernandes: Preview a tipy na sázení

Tereza Bledá před sebou má druhý zápas v UFC a má co napravovat. Premiéru nezvládla a ve třetím kole byla ukončena. I ve druhém duelu ji čeká brazilská soupeřka. Prověří ji Gabriella Fernandes. Co od zápasu čekat?

Publikováno

dne

Tereza Bledá před sebou má druhý zápas v UFC (18. června) a má co napravovat. Premiéru nezvládla a ve třetím kole byla ukončena. I ve druhém duelu ji čeká brazilská soupeřka. Prověří ji Gabriella Fernandes. Co od zápasu čekat?

Bývalá šampionka Oktagonu se minulý rok probojovala do UFC. Neměla to sice snadné, když ji šéf Dana White odmítl i přes výhru v Contenderu kvůli údajně nedostatku zkušeností, nicméně nakonec dostala šanci a s organizací podepsala smlouvu.

Dokonce v listopadu absolvovala první zápas, ten ale nezvládla. Její soupeřka Natalia Silva měla zkrátka lepší den, české bojovnici se nic moc nedařilo a navíc byla ve třetím kole předčasně ukončena.

Tereza Bledá ovšem nelenila. Jak se říká, prohra může být tím nejlepším odrazem k úspěchu. Talentovaná bojovnice tedy tvrdě dřela a po první prohře v kariéře ji čeká reparát. Opět s brazilskou bojovnicí. Tentokráte jí bude Gabriella Fernandes.

Za zmínku stojí, že obě mají společnou jednu soupeřku z minulosti. Karoline Martins Moeira s oběma prohrála. Bledá ji porazila jednoznačně na body, Fernandes ji ukončila.

A co vlastně od zápasu čekat? Bledá je favorit, nicméně snadné to mít nebude. Brazilka bude nebezpečná. Ovšem stejně jako Češka svůj debut v UFC nezvládla a prohrála. Obě tedy mají velkou motivaci.

Zatímco Bledá má jako nejsilnější stránku wrestling, tak Fernandes je pro změnu spíše strikerka. Bude se tedy jednat o souboj stylů a velkou roli bude hrát i síla. V té ostatně Bledá rozhodně vyniká a pokud by se jí nedařilo soupeřku dostat na zem technicky, může to jít silou.

Teoreticky by měl jednadvacetileté Češce styl zápasu sedět, musí ale být obezřetná. Po prvním zápase ale rozhodně nebude chtít opakovat podobnou chybu a rozhodně bude opatrnější. Důležité bude, jak na tom bude s hlavou. Nesmí se nechat příliš svázat tlakem.

Lze čekat, že Bledá bude chtít zápas co nejrychleji dostat na zem a tam si se soupeřkou bude vědět rady. Predikce? Bledá se odrazí zpět na vítěznou vlnu.

Zdroj: UFC, Tapology

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Chci pás zpět! Už o víkendu jde do akce bývalý šampion UFC, rýpl si i do „utíkajícího“ McGregora

Už o víkendu se vrací bývalý král lehké váhy. Muž, který za sebou má velký příběh. Charles Oliveira chce svůj pás, o který jej připravil Islam Makhachev, zpět. Musí ale nejdřív překonat první překážku. Rýpl si i do Conora McGregora.

Publikováno

dne

Už o víkendu se vrací bývalý král lehké váhy. Muž, který za sebou má velký příběh. Charles Oliveira chce svůj pás, o který jej připravil Islam Makhachev, zpět. Musí ale nejdřív překonat první překážku. Rýpl si i do Conora McGregora.

Charles Oliveira je zpět. V kleci se představí poprvé od října, kdy nestačil na Islama Makhacheva a přišel o pás šampiona v lehké váze. Je však odhodlán si vzít titul zpět.

„Už nejsem šampion a to všechno mění. Ráno se brzy probouzím a večer zůstávám dlouho vzhůru, protože přemýšlím jen o tom, jak získat pás zpět. Jen to mi leží v hlavě. Soustředím se jen na to,“ cituje Brazilce server BJPenn.com.

V cestě mu ale stojí těžký soupeř. Beneil Dariush, skvělý wrestler a bojovník, který sice není až takovou hvězdou, kvality má ale nesporné, čehož si je vědom i sám Oliveira.

Bývalý šampion považuje Dariushe za jednoho z nejlepších bojovníků planety, nicméně rovněž Američana varoval. Dariush věří, že dokáže Oliveiru dominantně porazit, to si ale Brazilec pochopitelně nemyslí. Naopak.

Právě na souboj se svým nejbližším soupeřem se nyní také Oliveira zaměřuje, přesto si neodpustil menší rýpnutí do muže, který se mu údajně vyhýbá. Tím má být Conor McGregor.

Irského bojovníka čeká souboj s Michaelem Chandlerem, kterého dokázal Brazilec knokautovat. „Všichni ví, že se mi Conor vyhýbá. Je dobrý stratég, umí bojovat, ale se mnou bojovat nechce,“ má jasno Oliveira.

Oliveira mimo jiné v souboji McGregora s Chandlerem favorizuje právě muže, proti kterému se mu podařilo ukořistit vůbec poprvé titul v UFC.

Zdroj: BJPenn.com, UFC

Pokračovat ve čtení

Oblíbené