Spojte se s námi


Bojové sporty

Kincl po výhře dosáhl ve světovém žebříčku svého kariérního maxima! Vémola pro změnu zaznamenal razantní propad

Patrik Kincl slaví, Karlos Vémola se klidil do ústraní. Jeden zažívá fantastické momenty, druhý trpí. Vítěz se dočkal svého osobního maxima ve světovém žebříčku, Terminátor musí kousat poměrně velký propad.

Publikováno

dne

Patrik Kincl slaví, Karlos Vémola se klidil do ústraní. Jeden zažívá fantastické momenty, druhý trpí. Vítěz se dočkal svého osobního maxima ve světovém žebříčku, Terminátor musí kousat poměrně velký propad.

OKTAGON 43 nabídl v téměř vyprodané O2 aréně dlouho očekávanou odvetu. Hlavní zápas tak obstarali Patrik Kincl a Karlos Vémola. Třebaže Terminátor po pátém kole zvedal ruce nad hlavu a věřil ve výhru, na body poměrně jasně prohrál.

Ze třech rozhodčí mu pouze jediný udělil alespoň jedno kolo. Další dva rozhodčí viděli ve všech pěti kolech vyhrát Inspektora. Přitom stačilo vidět, jak kdo vypadá, a vědět, jak se zápasy bodují.

Na prvním místě je v moderním MMA efektivní striking. Jakékoliv vytváření tlaku v kombinaci s kontrolou bez jakkoliv úspěšného grapplingu či strikingu nemá prakticky žádný význam. V podstatě ne o moc větší než úspěšná obrana.

Nicméně přesto se objevilo mnoho bojovníků či lidí, kteří se okolo MMA pohybují, jež vlastně nevěděli, kdo by měl vyhrát. Vinu ale můžeme hledat i v tom, že rozhodčí mnohdy nerozhodují jednotně a ne vždy se výše zmíněným pravidlem řídí.

Nicméně oba bojovníci jsou nyní v naprosto odlišných situacích. Kincl si může užít úspěch a slávu, Vémola je pod palbou různých vtípků i kritiky za své chování po zápase, když prohru neunesl.

A nyní už víme, jak se výsledek duelu promítl do světového žebříčku na uznávaném serveru Fight Matrix.

Kincl díky výhře dosáhl na své osobní kariérní maximum, když se posunul na krásné 46. místo v rámci středních vah. Dosud byla jeho maximem 52. pozice, kterou držel před zápasem s Terminátorem.

To Vémola naopak o mnoho příček propadl. Blíž než ke světové padesátce má k vypadnutí z první stovky. Najdeme jej až na 85. příčce. Ještě před zápasem se nacházel na 51. místě. Kariérní maximum dosáhl v roce 2019 (44. místo v polotěžké váze).

Zdroj: Oktagon MMA, Fight Matrix

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.