Reklama

Kdy ukončí Karlos Vémola kariéru? Chci být Jágr českého MMA, říká

Pětatřicetiletý Karlos Vémola je stále jedním z nejznámějších českým MMA zápasníků. Ve svém věku však musí přemýšlet o tom, kdy pověsí rukavice na hřebík. Terminátor se však rozhodně do důchodu nechystá.

Zdroj: Oktagon MMA

Karlos Vémola má za sebou již téměř 40 profesionálních zápasů v MMA. Pouze šest prohrál, i proto je žijící legendou tohoto sportu v České republice.

Po prohře s Attilou Véghem zamakal a postupně porazil Thomase Robertsena, Václava Mikuláška, Alexe Lohorého a Milana Ďatelinku.

Nyní je tak před ním titulový zápas, kterého se s největší pravděpodobností dočkáme již na Štvanici. Vémolovi je však již 35 let, a tak v rozhovoru odpovídal na otázku, zda nemyslí na konec kariéry.

“Nemám žádný věkový limit, je to o tom, jak dlouho to bude lidi bavit, jak dlouho mě budou hnát vpřed. Jedna polovina lidí mi fandí a chtějí, abych vyhrál. Druzí mě chtějí vidět prohrát jen kvůli tomu, že mi to nepřejí. Právě proto do té klece jdu, abych jim zkazil radost,” řekl v rozhovoru pro Zítřek.

“Takže do té doby, kdy mě budou lidé motivovat, ať už pozitivně nebo negativně, prostě nepřestanu. Ve sportu nikdy nevíte, jestli přijde nějaké zranění nebo kdy skončí kariéra. Chtěl bych být takový Jaromír Jágr českého MMA. Říkám si, proč ne, když on může hrát hokej do padesáti, proč bych já nemohl zápasit,” dodal.

Dá se očekávat, že s přibývajícím věkem bude zápasit během roka stále méně. Vzor však může hledat v legendě tohoto sportu.

Petr Kníže je o osm let starší a na posledním turnaji si s přehledem poradil s devětadvacetiletým Italem Andreou Fusim. Do důchodu se tak Vémola rozhodně chystat nemusí.

Zdroj: Zítřek, Sherdog

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jeho kariéru ukončí každý v jeho správné váhové kategorii, to je vidět jednoznačně za poslední rok, co má za soupeře, Vémolová kariéra skončila už na vážení s Atilou, tak že je použitelný možná ještě tento rok, jako maskot Novotného, pak už nebude mít s kým bojovat, leda by šel do váhy 60kg, tam možná ještě udělá terno, ale na Peštu, Piráta atd. už prostě nemá…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené