Spojte se s námi


Bojové sporty

Kdy to skončí? Tony Ferguson o konci kariéry rozhodně neuvažuje a dokonce přehlíží svého příštího soupeře! Koho chce vyzvat po Pimblettovi?

Tony Ferguson zažívá poté, co se stal jednou z legendárních postav lehké váhy UFC, strmý pád. Mnozí fanoušci i odborníci tak posílají veterána organizace do bojového důchodu. On sám ale o této variantě nechce slyšet a stále na sebe klade ty nejvyšší cíle.

Publikováno

dne

Tony Ferguson zažívá poté, co se stal jednou z legendárních postav lehké váhy UFC, strmý pád. Mnozí fanoušci i odborníci tak posílají veterána organizace do bojového důchodu. On sám ale o této variantě nechce slyšet a stále na sebe klade ty nejvyšší cíle.

Poté, co se stal legendou lehké váhy, zažívá Tony Ferguson strmý pád

Proslavil se díky vzrušujícím zápasům a neskutečné šňůře vítězství. Prohra se současným držitelem BMF titulu v něm ale něco změnila a již více než tři roky čeká na vítězství. Na odchod do bojového důchodu ale zatím nemyslí.

Tony Ferguson přišel do UFC v roce 2011 jako vítěz reality show The Ultimate Fighter 13 a ihned se zapsal nesmazatelným písmem do srdcí všech fanoušků. Nejen že vítězil jeden zápas za druhým, ale jeho komplexní dovednosti bavily všechny fanoušky smíšených bojových umění.

Až do roku 2020 nasbíral v šestnácti zápasech patnáct vítězství, z nichž jedenáct ukončil před limitem. Během tohoto období dokonce zaznamenal šňůru neuvěřitelných dvanácti vítězství v řadě a stal se prozatimním šampionem lehké váhy UFC.

Osudným se mu stal ale zápas z května roku 2020, kdy čelil rozjetému Justinu Gaethjemu. V zápase o dočasný titul šampiona dostával od prvních kol šílené bití, až se v pátém kole rozhodl Herb Dean předčasně ukončit zápas. Opravdu smutný pohled na zbitou legendu.

Od té chvíle jakoby jej fanoušci ani nepoznávali, přestože jim po prohrách sliboval návrat na vítěznou vlnu. Během následujících let nasbíral nelichotivou sérii šesti porážek v řadě a dokonce i jeho příznivci volali po konci kariéry.

I po šesti prohrách v řadě na důchod nemyslí a dokonce přehlíží svého příštího soupeře

V zápasech to už ale nebyl ten Ferguson, jakého známe z dřívějších let a diváci v něm již nerozeznávali oheň zápasníka. Nyní má naplánovaný zápas na prosincovém UFC 296 v Las Vegas, kde se představí proti nastupující hvězdě organizace Paddy Pimblettovi, který v UFC prozatím neokusil hořkost porážky.

Přestože Fergusonovi dává málokdo šanci na úspěch, on sám na odchod nemyslí a již vyzývá další hvězdu organizace. „Nechci odejít do důchodu, to není v mém zas*aném myšlenkovém procesu. Je to o soutěžení,“ řekl Ferguson v rozhovoru pro ESPN.

„Takže jakmile se dostanu přes toho chlápka (Pimbletta), půjdu po Conorovi, jestli podepíše smlouvu a projde přes USADA,“ vyřkl své další plány. Fakt, že se již dívá dál než na svého příštího soupeře, zajisté nepotěší jeho fanoušky.

Zdroj: ESPN, UFC, Twitter / X

Reklama

Oblíbené