Spojte se s námi


Florbal

Kdo zamíří do play-off? Superliga vrcholí, Liberec překvapil výhrou nad Chodovem

Do konce základní části Livesport Superligy zbývá odehrát už pouze dvě kola. Drtivá většina celků už ví, co je po ní bude čekat. Jedinou výjimku tvoří trojice bojující o účast v osmifinále, rozprostřená do pouhých třech bodů. Nejlepší výchozí pozici má Liberec, jenž v pondělní televizní dohrávce nečekaně porazil Chodov.

Publikováno

dne

Do konce základní části Livesport Superligy zbývá odehrát už pouze dvě kola. Drtivá většina celků už ví, co je po ní bude čekat. Jedinou výjimku tvoří trojice bojující o účast v osmifinále, rozprostřená do pouhých třech bodů. Nejlepší výchozí pozici má Liberec, jenž v pondělní televizní dohrávce nečekaně porazil Chodov.

Souhrn 24. kola nejvyšší tuzemské florbalové soutěže však začneme zápas jiného z celků, kterých se bitva o místo mezi nejlepší desítkou týká, a sice České Lípy, jež sehrála v Praze souboj s Bohemians. Ten se Severočechům vůbec nepovedl a po nevýrazném výkonu a špatné poslední tříminutovce prohráli 6:1. Před posledními dvě koly tak jsou až jedenáctí.

S bodem navíc na desáté, tedy poslední postupující příčce sedí Královské Vinohrady. Ani jim přitom jejich utkání s těžkým soupeřem nevyšlo. Výlet do Vítkovic skončil debaklem 10:2, a tak pokud chce pražský celek hrát v play-off, měl by v neděli porazit Black Angels.

Největší pravděpodobnost dostat se do vyřazovací části a zároveň vyhnout se bojům o záchranu má jednoznačně Liberec. Velmi výrazně mu v tom pomohla pondělní televizní dohrávka s Chodovem, tedy poměrně jasným favoritem, kterou vyhrál především díky pěti bodům (3+2) Vojtěcha Wienera 8:7 po nájezdech. Na Lípu tak má tři body náskok a k jistotě mu stačí příští neděli bodovat s posledními Karlovými Vary.

Tatran nasázel třiadvacet gólů, Boleslav čeká šlágr s Vítkovicemi o druhé místo

Ty byly velmi blízko teprve čtvrtému bodovému zisku a možnému šestému bodu v sezoně, když pořádně potrápily Spartu. Dokázaly proti ní dotáhnout tříbrankovou ztrátu a celou dobu se držet na dostřel. Utkání nakonec rozhodla trefa Radima Křenka z 49. minuty, díky níž Pražané zvítězili 5:4 a ještě živí teoretickou šanci, že by čtvrtfinále mohli začínat na vlastní půdě.

Jasno v tom naopak už dávno mají v Mladé Boleslavi, kde se nyní „pouze” předhánějí s Vítkovicemi o to, kdo skončí na druhém místě a tedy bude dřívější možnost na volbu soupeře pro čtvrtfinále. O tom však nejspíše rozhodne vzájemný zápas a jasný šlágr 25. kola, jenž je na programu v neděli od 17 hodin.

V rámci 24. kola každopádně Středočeši slavili jasnou výhru, když oloupili Pardubice a vezli si výhru v poměru 3:14. Šest kanadských bodů za čtyři trefy a dvě asistence znamenal Milan Tomašík. Pardubice porážkou přišly o naději na play-off.

Stejně tak se ztráta byť teoretických šancí na vyhnutí se záchranářským starostem týká Otrokovic, jež schytaly velmi tvrdý direkt od suverénních Střešovic. Tatran si šel pro nejvyšší vítězství v sezoně a moravský celek přejel 23:2. Nejvíce řádili klasicky reprezentanti Marek Beneš (2+6) a Matěj Havlas (4+3).

Black Angels a FBC Ostrava jsou týmy, jež mají svou pozici poměrně jasnou – oba budou hrát osmifinále a oba jej začnou doma. Vzájemný zápas tak pro ně byl ideální přípravou na další fázi soutěže a výrazně lépe jej zvládli Ostravané. Ti sice zpočátku museli třikrát dotahovat, pak už soupeře ke gólu nepustili a zvítězili 3:9.

Zdroj: Český florbal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.