Spojte se s námi


Bojové sporty

Kaik Brito: Budu šampion Oktagonu! Kozma je skvělý a porazil velká jména, ale o to větší skalp to bude. Jaké má plány?

Kaik Brito před sebou má velký zápas. Na turnaji OKTAGON 37 v Ostravě vyzve šampiona Davida Kozmu, jenž v největší československé organizaci ani jednou neprohrál. V exkluzivním rozhovoru pro Ruik brazilský bojovník Kozmu pochválil. Mimo jiné se vrátil k zápasu s Petrem Knížetem a promluvil také o zájmu UFC.

Publikováno

dne

Kaik Brito před sebou má velký zápas. Na turnaji OKTAGON 37 v Ostravě vyzve šampiona Davida Kozmu, jenž v největší československé organizaci ani jednou neprohrál. V exkluzivním rozhovoru pro Ruik brazilský bojovník Kozmu pochválil. Mimo jiné se vrátil k zápasu s Petrem Knížetem a promluvil také o zájmu UFC.

Brito si pochvaluje Oktagon i Českou republiku

Psal se rok 2019, když se neznámý Brazilec představil ve vyprodané O2 Areně proti tehdy znovu se rozjíždějícímu Gáboru Borárosovi. Všichni fandili právě slovenské hvězdě, nicméně zápas měl rychlý konec.

Boráros se pokusil o takedowm, Kaik Brito skvěle zareagoval a kolenem způsobil soupeři takovou tržnou ránu, že nebylo možné v zápase pokračovat. Poté bojoval ještě ve třech zápasech pod pokličkou Oktagonu, porazil Roberta Bryczeka či Andreje Kalašnika, kontroverzně padl jen s Petrem Knížetem.

Nyní půjde o titul. A za dobu, co je v Oktagonu, si nemůže největší československou organizaci vynachválit. „Je to nejlepší organizace, kde jsem bojoval. Má skvělé zázemí i dosah turnajů,“ přiznává Brito.

„Česká republika se mi skutečně líbí, včetně lidí. Vždy jsem byl každým skvěle přijat a cítím se uvolněně, když mohu bojovat v arénách před velkými počty fanoušků,“ dodal.

Kníže? Zápas jsem vyhrál, má jasno Brazilec

Titulového zápasu se Kaik Brito dočká až 3. prosince, mohlo tomu však být i dříve. V září minulého roku se totiž utkal s Petrem Knížetem a zápas prohrál na body. Výsledek se hodně řešil.

Mnoho fanoušků vidělo vyhrát právě talentovaného Brazilce. Zejména v prvním kole ukázal české legendě své kvality, dokonce Monsterovi zlomil na jeho konci nos. Kníže neměl na výběr a musel zápas zkusit odkontrolovat na zemi. Ani tam se však Brito nedal zadarmo.

O titul tak ale s Davidem Kozmou právě Kníže. Růžový panter zápas vyhrál na body. „Viděl jsem jejich zápas, byl dobrý. Nemyslím si však, že by v něm Kozma něco dělal lépe než já. Také jsem Knížete porazil,“ odmítá Brito tehdejší porážku.

A jak se při sledování zápasu cítil? „Nespravedlivě, protože víme, že jsem vyhrál. To je ale minulost, 3. prosince budu novým šampionem,“ věří si Brazilec.

Kozma je skvělý bojovník, o to cennější skalp to pro mě bude, tvrdí Brito

Jak již bylo zmíněno, 3. prosince se v Ostravě na turnaji OKTAGON 37 utkají v hlavním zápase večera David Kozma a právě Kaik Brito. Očekává se, že domácí bojovník bude hnán dopředu skvělou atmosférou.

Podle Brazilce to ale zápas nijak neovlivní: „V zápase s Gáborem za sebou měl soupeř přes 20 tisíc fanoušků. Nijak mě to neovlivnilo a teď to nebude jiné.“

Pro Kozmu má ovšem hlavně slova chvály. „Každý další zápas považuji za ten nejtěžší, takže se soustředím hlavně na sebe. David je ale skvělý bojovník. Fakt, že porazil velká jména, však učiní mou výhru ještě cennější,“ věří si 25letý bojovník.

V přípravě na zápas se Brito nesoustředí pouze na kvality Kozmy, ale také na to, aby se co nejvíce zlepšil. Svým výkonem hodlá všechny překvapit: „Cítím se jako komplexní bojovník připravený v zápase čelit jakékoliv situaci. V přípravě dřu tak, abych se v zápase nedostal do nebezpečí.“

„Ve všech zápasech mi pomáhá moje rychlost a preciznost. Tentokrát to nebude jiné. Ale jsem připravený na všechny styly boje. Vždy se připravuju na pětikolové zápasy a cítím se připraveně. Ale jako vždy chci ukončit zápas co nejrychleji,“ říká Brito.

A že je Kozma v zápase favorit? „Moji soupeři vždy nastupovali jako favorité. Obzvláště v České republice. Jsem na to zvyklý.“

Co bude dál? Výhra nad Kozmou prý může Britovi pomoci do UFC

Kaik Brito působí před svým zápasem s Davidem Kozmou sebevědomě. To je ostatně jedině dobře. Navíc k tomu má důvod. Jeho postoj je skutečně špičkový. A svým postojem zavařili Kozmovi i jeho předešlí soupeři.

Zejména Leandro Silva a Bojan Veličkovič, veteráni UFC. Oba dokázali šampiona poslat k zemi a dostat jej do problémů. Brito je bude chtít předčít a Kozmu hodlá ukončit.

„Budu šampion, budu obhajovat titul a svým fanouškům doručím pořádnou dávku zábavy. Titul Oktagonu je pro mě velmi důležitý jak z kariérního, tak z životního hlediska. Vím, že ziskem titulu se hodně změní. A budu připraven titul hájit proti komukoliv, koho proti mě organizace postaví,“ nechal se slyšet Brito.

Prozradil však i jméno, s nímž by první obhajobu absolvoval rád. Kvůli postavení žebříčku vybíral mezi Leandrem Apollem Silvou a Máté Kertészem, vybral by však maďarského bojovníka.

„Více mi dává smysl zápas s Mátém, protože Apollo je Brazilec. Nedává mi smysl brazilský titulový zápas. Oktagon je evropská organizace, takže je lepší bojovat proti evropskému soupeři,“ vysvětluje svůj výběr.

Bez šance na odvetu by ovšem v případě své prohry nebyl David Kozma. Přeci jen se jedná o dominantního šampiona, který by rozhodně měl právo na odčinění prohry.

Brazilec na závěr přiznal, že se o něj zajímá UFC. „Víme, že sledují naše zápasy. To, že připravím Kozmu o titul, mi může obrovsky pomoct,“ uzavřel rozhovor.

Zdroj: Ruik

Reklama

Bojové sporty

Brito se nemá s kým připravovat? Trénuje s obtloustlými zápasníky a začátečníky, říká šampion Kozma

Už se to blíží. David Kozma v sobotu nastoupí k šesté titulové obhajobě. Soupeřem mu bude sebevědomý a nebezpečný Kaik Brito. Nyní šampion o svém sobotním vyzyvateli v krátkosti promluvil.

Publikováno

dne

Už se to blíží. David Kozma v sobotu nastoupí k šesté titulové obhajobě. Soupeřem mu bude sebevědomý a nebezpečný Kaik Brito. Nyní šampion o svém sobotním vyzyvateli v krátkosti promluvil.

David Kozma je nejdéle úřadujícím šampionem Oktagonu. Mnozí jej nazývají pravým králem organizace, čímž pochopitelně naráží zejména na Karlose Vémolu, který o sobě téměř jinak, než jako o králi Oktagonu, nemluví.

Už v sobotu čeká dosud jediného šampiona welterové váhy souboj s dalším nebezpečným soupeřem. Do cesty se mu postaví sebevědomý Kaik Brito, který má schopnost velmi rychle ukončovat zápasy.

Prozatím jedinou kaňkou na Brazilcově pouti Oktagonem zůstává kontroverzní prohra s Petrem Knížetem. Monstera v prvním kole zničil, nicméně v dalších dvou kolech mu už česká legenda tolik šancí v postoji nedala a zápas spíš přebírala na zem.

Že by Kozma vnímal Brita jako těžšího soupeře než Knížete? Ne tak docela. „Kníže ho porazil. Ale ten zápas mohl jít na obě strany,“ vyjádřil se v sérii Oktagonu s názvem Na Dohled.

„Bude to těžké v prvním kole. Má tvrdé a rychlé údery, ale věřím, že ho porazím na fízu a srdce. Zatím byl vždy připraven dobře, ale co vidím storiečka, tak se nemá s kým připravovat. Spíš vidím obtloustlé zápasníky a spíš začátečníky. Dokonce ho trénuje trenérka,“ dodal.

Navzdory všemu, co šampion vyřkl, nepochybuje o tom, že na něj bude Brazilec připraven. Pochopitelně už jen proto, že si nemůže dovolit nic podcenit.

Od pátku navíc Kozma začal pracovat na shazování. V tom by dle jeho slov neměl být problém, jelikož vážil 85 kilogramů a má tedy dostatek času na to, aby splnil limit welterové váhy.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Sivák vs. Keita již má svůj termín? Promotér Novotný potvrdil jednání

Domácí scénou bojových sportů hýbe spekulace o vzájemném souboji talentovaného postojáře Václava Siváka a šampiona Oktagonu Losene Keity. Promotér Ondřej Novotný prozradil, že pro výše uvedený zápas má již svůj termín.

Publikováno

dne

Domácí scénou bojových sportů hýbe spekulace o vzájemném souboji talentovaného postojáře Václava Siváka a šampiona Oktagonu Losene Keity. Promotér Ondřej Novotný prozradil, že pro výše uvedený zápas má již svůj termín.

Domácí scénou hýbe potenciální bitva Sivák vs. Keita

Dostaneme bitvu mladých dravců? V profesionální kariéře kickboxera neporažený mistr světa WAKO Václav Sivák v posledních týdnech vyvolal rozruch na turnaji Heroes Gate. Po svém vítězství nad Vladimírem Lengálem nezvládl výzvu amatérského boxera Kelvin Soquessa a napadl jej přímo v ringu.

Na sociálních sítích pak proběhl trashtalk mezi ním a šampionem největší domácí MMA organizace. Losene Keita se totiž nechal na svém Instagramu slyšet, že kdyby se choval takto po zápase k němu, nakopal by mu p**el.

23letý Sivák samozřejmě se svou odpovědí dlouho neotálel a na belgickém zápasníkovi nenechal nit suchou. Keita údajně není skutečným šampionem, protože pouze sedí v Oktagonu a čeká na lehké soupeře.

Připustil ale, že zápas s 24letým Keitou by jej teoreticky mohl zajímat, nicméně za MMA zápas požaduje 1 milion Kč.

K možné bitvě se vyjádřil i promotér Oktagonu Ondřej Novotný

Mezi fanoušky se opět strhla diskuze nad možným zápasem mezi oběma mladými dravci, kteří se již o případné promo postarali sami. K možné bitvě se vyjádřil i promotér Oktagonu Ondřej Novotný, kterého měření sil těchto bojovníků také velmi zajímá.

„Uvidíme jestli se to stane, jestli ano, tak mám datum,“ řekl Novotný ve svém podcastu MMA Letem světem. „Mám vlastně jediný datum, kdy se to může stát,“ mlžil charismatický promotér.

„Bavili jsme se s Andym Smrčkou, manažerem Vaška Siváka, a bavili jsme se o nějakých podmínkách,“ prozradil informace o tom, že již proběhla nějaká jednání. „Není nemožný, že by se to stalo, z mého pohledu je to spíše možný,“ lákal fanoušky.

Samozřejmě vyvstává otázka, pod jakými pravidly by se zápas uskutečnil. V menších rukavicích by mohl mít belgický přízrak větší šance, Novotný ale naznačil problém na straně Siváka.

„Vašek má problém s rukou a pro něj boxovat v malých rukavicích je nebezpečný zdravotně, takže uvidíme,“ dodal.

Zdroj: MMA Letem světem, Oktagon MMA, Losene Keita, Vašek Sivák

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

McGregor o Smithovi: On i všechny ty jemu podobné krysy by byly radši, kdybych byl v háji a nemohl si pořádně ani hrát se svými dětmi

Conora McGregora jsme mohli v kleci vidět naposledy před více než šestnácti měsíci. Ir se nyní chce vrátit, kolem jeho osoby se ovšem šíří spekulace o možném dopingu. Tu ještě více nafoukl Anthony Smith, McGregor ale brzy zareagoval a vše popřel.

Publikováno

dne

Conora McGregora jsme mohli v kleci vidět naposledy před více než šestnácti měsíci. Ir se nyní chce vrátit, kolem jeho osoby se ovšem šíří spekulace o možném dopingu. Tu ještě více nafoukl Anthony Smith, McGregor ale brzy zareagoval a vše popřel.

Poslední souboj s Dustinem Poirierem nedopadl pro Ira dobře. Conor McGregor se vážně zranil a byla před ním dlouhá pauza. Ta se nyní pomalu chýlí ke svému konci.

McGregor ovšem během pauzy vystoupil z antidopingového programu, což vzbudilo obrovské množství reakcí. Navíc se začaly objevovat i spekulace o dopingu.

Těm nahrává i zdravotní stav u Ira, který výrazně nabral na váze a dle mnohých se uzdravil až příliš rychle. Jedním z jeho kritiků je Anthony Smith, který jej nakřkl z dopingu.

„To, že se stáhl z testovacího programu USADA, mi neskutečně vadí. Existuje jen jeden důvod, proč byste to udělali,“ řekl v rozhovoru s Michalem Bispingem.

Ir ovšem brzy zareagoval a doping popřel.“Tahle krysa, která prý mluvila s Weidmanem, který má s nohou stále problémy, je evidentně znepokojená tím, že jsem se dokázal dát dohromady a žít zase normální život.

On i všechny ty jemu podobné krysy by byly radši, kdybych byl v háji a nemohl si pořádně ani hrát se svými dětmi. Smith je nicka. Šance, že se noha zotaví a bude vše v pořádku, je sakra hodně malá. Co však budu komu vysvětlovat?

Než jsem vystoupil z programu, tak bylo všechno jasně domluvené a nastavené. Možnosti, které jako bojovníci v podobných případech máme, jsou hrozné a je třeba se nad tím zamyslet. To však dokáží pochopit jen Weidman a Silva, kteří to také zažili. Jen my víme, jak hrozné tohle zranění je,” řekl na svých sociálních sítích.

Kdy se tedy do antidopingového programu vrátí? Mělo by na to dojít kolem února, následně bude muset odevzdat dva vzorky, podle kterých se rozhodne, zda se bude moci do klece opět vrátit.

Zdroj: Conor McGregor Instagram, MMA Shorties

Pokračovat ve čtení

Oblíbené