Spojte se s námi


Bojové sporty

Jsem na dně, přiznává po šokující prohře v UFC David Dvořák. Budu dál makat, slibuje

Jestli byl před UFC 289 v nepříjemné situaci, tak jen stěží popsat současnost. David Dvořák bohužel prohrál třetí zápas v řadě a musí kousat porážku s debutantem Stephenem Ercegem. Po zápase přiznal český bojovník velké zklamání.

Publikováno

dne

Jestli byl před UFC 289 v nepříjemné situaci, tak jen stěží popsat současnost. David Dvořák bohužel prohrál třetí zápas v řadě a musí kousat porážku s debutantem Stephenem Ercegem. Po zápase přiznal český bojovník velké zklamání.

David Dvořák byl ještě včera nezpochybnitelnou desítkou muší váhy UFC. Nezranit se jeho soupeř Matt Schnell, tak mohl bojovat o přiblížení se první pětce. Jenže to je pouhé „kdyby“.

Namísto Schnella se s českým bojovníkem utkal Stephen Erceg, který před sebou měl debut v organizaci. Dvořák měl vesměs jen co ztratit, Erceg jen co získat. Navíc změna soupeře takto na short-notice? To může být dvojsečná zbraň.

Potvrdilo se to. Hrobník si sice věřil, nicméně za osm dní se při změně soupeře, který je navíc typologicky odlišní proti tomu původnímu, úplně ideálně připravit nelze. Kvůli tomu, kolik investoval do přípravy, si ale nemohl dovolit zápas odložit, byť mu to UFC nabízelo.

A bohužel se to „vymstilo“. Erceg zápas začal dobře, první minutu byl lepší. První kolo ale jinak ovládl Dvořák. O něco lepší byl i v tom druhém. Až do osudného momentu. Australan tvrdě českou hvězdu trefil, následoval highkick, po němž šel Dvořák na zem, a chycená gilotina.

Čech sice kritický moment přežil, ale ve třetím kole šlo znát, kdo má navrch. Z otřesení se Dvořák nedokázal plně vzpamatovat, působil vyčerpaným dojmem a Erceg dominoval. Ostatně díky tvrdému finiši získal pro sebe druhé kolo, o tom třetím v jeho prospěch nemohly být diskuse.

Dvořák tedy prohrál potřetí v řadě a třebaže u Ercega se může mluvit o senzačním příběhu a využití příležitosti, český bojovník je ve zcela odlišné situaci, která by potenciálně mohla mít negativní dopad na jeho budoucnost.

Dvořák neskrývá zklamání

David Dvořák je sice z prohry extrémně zklamaný. Sám si ji nepřipouštěl. Šel do zápasu s jasným cílem. Vyhrát. Nicméně je to velký profesionál a to se ukazuje i po nepříjemném výsledku.

„Je těžké popsat slovy, jak moc mě můj další sportovní neúspěch mrzí. Omlouvám se všem, které jsem zklamal. Tomuto zápasu jsem obětoval naprosto vše, byl jsem připraven nejlíp v kariéře, měli jsme nejlepší kemp, v přípravě jsem nepodcenil jediný detail,“ vyjádřil se na sociálních sítích.

„Dřel jsem jako kůň a byl jsem oddaný svému snu. Bohužel přes všechno, co jsem tomu dal, to bylo málo a soupeř byl lepší. Dnes jsem na dně, ale stále věřím v to, co dělám. Bezmezně věřím svým snům. Budu dál makat, zlepšovat se, ať to stojí, co to stojí, a vrátím se na vítěznou vlnu,“ dodal.

Na závěr Dvořák poděkoval za podporu všem fanouškům a svému týmu a rodině.

Zdroj: UFC, David Dvořák, Instagram

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.