Spojte se s námi


Cyklistika

Jonas Vingegaard ovládl Tirreno-Adriatico

Dvojnásobný vítěz Tour de France Jonas Vingegaard ovládl cyklistický závod Tirreno-Adriatico a opět ukázal, že především v kopcovitých etapách nemá konkurenci. Hodil tím tak opět rukavici Slovinci Tadeji Pogačarovi, že na letošní Tour bude zcela připraven.

Publikováno

dne

Dvojnásobný vítěz Tour de France Jonas Vingegaard ovládl cyklistický závod Tirreno-Adriatico a opět ukázal, že především v kopcovitých etapách nemá konkurenci. Hodil tím tak opět rukavici Slovinci Tadeji Pogačarovi, že na letošní Tour bude zcela připraven.

Vingegaard rozhodl o svém triumfu v kopcích

Dánský suverén posledních dvou ročníků Tour de France rozhodl o svém 59. vítězství ve World Tour tradičně v kopcích, kde neměl konkurenci. Úlohu měl o to snadnější, když v letošním ročníku nestartoval vítěz z let 2021 a 2022 Tadej Pogačar a loňský vítěz Primož Roglič.

Jonas Vingegaard začal svou pouť za vítězstvím 9. místem v úvodní časovce, kde nabral manko 22 sekund na vítězného Španěla Juana Ayuso. V dobrém světle se v úvodní časovce ukázal český cyklistický šampion Josef Černý, jenž etapu dokončil na 5. místě.

Dánský cyklista rozhodl o svém celkovém triumfu v 5. a 6. etapě závodu, jež dokázal vyhrát. Vingegaard si v kopcovité páté etapě po sólovém úniku zhruba 29 kilometrů před cílem dojel pro první etapové vítězství v tomto závodě a celkem již páté v sezoně.

Svou sílu demonstroval v následující 6. etapě, kterou dokázal rovněž ovládnout. V nich získal k dobru na Ayusa celkem 108 sekund. A jelikož španělský cyklista dojížděl v obou etapách na druhém místě, tak bylo jasné, že si Vingegaard vítězství vzít nenechá.

Konečná 7. etapa se již jela vyloženě pro spurtery a v celkovém pořadí se již nic neměnilo. 27letý Dán si tak připsal již sedmé vítězství v letošní sezoně a převzal tradiční cenu – zlatý trojzubec. Je navíc teprve druhým dánským vítězem v historii tohoto závodu, v roce 1987 se zde radoval Rolf Sorensen. Vingegaard si tak v tomto závodě vylepšil celkové druhé místo z roku 2022, kdy nestačil právě na Pogačara.

Vingegaard navíc vyhrál i zelený trikot, jenž je určen nejlepšímu vrchaři. Nejlepším mladým jezdcem byl druhý muž celkové klasifikace Juan Ayuso. Bodovací soutěž vyhrál Jonathan Millan. Rekordmanem tohoto závodu je se sedmy triumfy Belgičan Roger de Vlaeminck, který zde kraloval v 70. letech.

Cyklistický závod Tirreano-Adriatico (World Tour)

  • 1. Jonas Vingegaard (Dán./Visma) 26:22:23
  • 2. Juan Ayuso (Šp./UAE Team Emirates) -1:24
  • 3. Jai Hindley (Aust./Bora) – 1:52
  • 4. Isaac del Toro (Mex./UAE Team Emirates) – 2:20
  • 5. Ben O´Connor (Austr./AG2R) -2:24
  • Zdroj: UCI, Tirreano-Adriatico
Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.