Spojte se s námi


Bojové sporty

Jiří Procházka si jde pro titul UFC: Chci ho nejen pro sebe, ale i pro naši zemi. Pereira mě překvapil. Půjde v případě výhry hned o váhu níž?

Necelý týden zbývá do jednoho z největších momentů v historii českého MMA. Jiří Procházka bude znovu bojovat o titul UFC. Znovu s Alexem Pereirou. Na online tiskové konferenci prozradil nejen to, jak na tom je před soubojem.

Publikováno

dne

Necelý týden zbývá do jednoho z největších momentů v historii českého MMA. Jiří Procházka bude znovu bojovat o titul UFC. Znovu s Alexem Pereirou. Na online tiskové konferenci prozradil nejen to, jak na tom je před soubojem.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Už se to pomalu blíží. UFC 303 je za rohem a spolu s ním velká titulová odveta, v níž se střetnou Alex Pereira a Jiří Procházka.

Oba duel vzali necelé tři týdny před očekávanou událostí. Nahradí tak souboj Conora McGregora s Michaelem Chandlerem. Ani jeden tedy nemá úplně ideální podmínky, nicméně prokázali svůj charakter a dostáli pověsti jedinečných bojovníků.

„Vše je připravené. Upřímně, nebylo to úplně ideální, přeci jen to byla příprava na short notice, ale v rámci možností je vše v pořádku. Asi mi tři týdny přípravy sedí víc než dlouhé přípravy. Jen se za tu dobu nedá něco extra nového naučit,“ nechal se na online tiskové konferenci slyšet v neděli večer moravský samuraj.

„U zápasů na short notice je strašně důležitá disciplína. Je potřeba ji držet v zápase i při trénincích. Vždy to je otázka kondice. Pokud je dobrá, je tam prostor vnímat, co se děje, a sebedůvěra,“ říká bývalý šampion Rizinu i UFC.

Před titulovou odvetou se Jiří Procházka tentokráte obešel bez ostrých sparingů. Dva nebo tři sice absolvoval, ale to zhruba tři týdny zpět. Prý to není úplně extrémně nutné.

Nyní je každopádně v Las Vegas, kde se aklimatizuje na velká vedra a piluje detaily. Soustředí se hlavně na kondici, rychlé reakce a opakování stejných věcí, které budou v zápase klíčové. Například by se rád vyvaroval chyby, která rozhodla první zápas s Pereirou.

Jiří Procházka přiznal, že ho Brazilec překvapil

Jak dlouhý bude zápas, tím se moravský samuraj nezabývá. Sám ale příliš nečeká, že by se došlo až na body. „Jsem, jaký jsem, a jsem s tím spokojen. Když vidím šanci, tak po ní jdu. Je to samozřejmě dvojsečné, občas tam nejdu s čistou hlavou, je dobré to umět kontrolovat, ale jsem schopen ten risk podstoupit,“ říká.

Aktuálně váží mezi 97 až 98 kilogramy. Na váhu se tedy příliš soustředit nemusí. Tu bude řešit až den před vážením. Koncentruje se hlavně na výkon: „Bude to stejné jako v prvním zápase. On bude lovit, stejně jako se snažím ulovit já jeho. Půjde o to, kdo udrží kontrolu ve výpadech.“

„Alex mě ale překvapil tím, že zápas přijal. Trochu s tím ze začátku otálel, takže jsem se pak trochu divil. Myslel jsem, že dopadne srpen v Austrálii. Nedávno tam byl. Navíc jak měl zlomené prsty, tak jsem čekal, že bude chtít víc času na přípravu,“ přiznává Jiří Procházka.

Na zranění svého soupeře se ale rodák z jižní Moravy nesoustředí. „Necílím na to. Když uvidím slabé místo, přirozeně po něm půjdu, ale tohle nemám nějak v plánu,“ má jasno.

Titul v jiné váze má v mysli, jde se rvát za Českou republiku

Je to už pár měsíců, co Jiří Procházka nastínil, že by se chtěl stát šampionem UFC ve dvou váhových kategoriích. Řešit to ale chce, až ovládne divizi do 93 kilogramů. To se může stát už v neděli brzy ráno.

Pokud se tak stane, mohl by zamířit do střední váhy. „Zamýšlel jsem se nad tím a šel bych do toho. Jestli by to byl hned další zápas? To uvidíme podle toho, kdo vyhraje zápas Du Plessis vs Adesanya,“ přiznal své plány moravský samuraj.

Teď se ale soustředí pouze na jeden cíl. Alexe Pereiru. „Není to tak dlouho, co jsme měli první zápas, a už je tu druhý. Věřím, že ten pás domů přivezu. Chtěl bych všem poděkovat, především českým fanouškům. Nejdu tam jen za sebe, ale za naši zemi. Jdeme pro to,“ uzavřel BJP tiskovou konferenci.

Zdroj: Tisková konference

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.