Spojte se s námi


Bojové sporty

Jiří Procházka reaguje na atraktivní výzvu! Nabídku přijal, má to však háček

Naposledy bojoval 11. listopadu. V Madison Square Garden prohrál ve druhém kole. Od té doby se Jiří Procházka dává dohromady a odhodlaně se připravuje na další měsíce. Chce bojovat co nejdříve. Nyní dostal hozenou rukavici a atraktivní výzvu. Stihl již i reagovat.

Publikováno

dne

Naposledy bojoval 11. listopadu. V Madison Square Garden prohrál ve druhém kole. Od té doby se Jiří Procházka dává dohromady a odhodlaně se připravuje na další měsíce. Chce bojovat co nejdříve. Nyní dostal hozenou rukavici a atraktivní výzvu. Stihl již i reagovat.

Je to téměř měsíc od bolestivé porážky s Alexem Pereirou. V zápase byl Jiří Procházka tím lepším. To ale v MMA nic neznamená. Jedna chyba může rozhodnout o vítězi a poraženém. Přesně to se stalo jemu. Nechal se namlsat a naběhl si do pasti.

Hodně se sice mluvilo o tom, jestli byl nebo nebyl zápas ukončen příliš brzy. Sám moravský samuraj po zápase tvrdil, že nikoliv, nicméně s odstupem uznal, že k brzkému ukončení došlo a že nechtěl nijak kritizovat rozhodčího a na něco se vymlouvat.

Naštěstí nebyl Procházka ukončen nijak brutálně. Nevyfasoval tedy nijak dlouhou stopku. Navíc hned začal motivovaně mluvit o dalším duelu. Na sociálních sítích zkoušel domluvit zápas s Khamzatem Chimaevem, mimo to přemýšlel o něčem netradičním.

Spekuloval tedy o možné změně váhové kategorie pro jeden zápas. Nicméně ve čtvrtek dostal zajímavou výzvu, která by se obešla i bez přechodu do jiné divize. Navíc s mužem, s nímž si má co vyřizovat.

Procházka reaguje na hozenou rukavici

Víceméně všichni bojovníci ze špičky polotěžké váhy měli domluvené zápasy. I proto si Jiří Procházka hrál s myšlenkou, že by si zkusil jinou divizi. Johnny Walker bude bojovat s Magomedem Ankalaevem, Alex Pereira čeká na Jamahala Hilla, Aleksandar Rakic měl bojovat s Janem Blachowiczem.

Blachowicz se ale zranil a z odvety musel odstoupit. Za zmínku stojí, že duel Blachowicz vs. Rakic se měl uskutečnit poprvé v březnu loňského roku. I tehdy se Polák zranil. K zápasu došlo v květnu, kvůli zranění soupeře vyhrál Polák.

Rakice měl čekat první zápas po zranění. Na Blachowicze si věřil. Na případnou odvetu s ním si ale musí počkat. Místo něj tedy na sociálních sítích hodil rukavici moravskému samuraji.

„Uvidíme, jestli má samuraj koule na to, aby do toho šel 20. ledna,“ vyzval srbský bojovník bývalého šampiona UFC či Rizinu. Fanoušky jeho výzva nadchla, čekalo se tak na reakci vyzvaného a také UFC.

A co na to Procházka? „Jsem pro, ale nejdřív můžu být v oktagonu v únoru nebo v březnu. Přijímáš?“ odpověděl rodák z jižní Moravy.

Rakic už mimochodem moravského bojovníka v minulosti nejednou vyzýval. Dokonce se na jeho adresu i nepříliš pozitivně vyjadřoval. Jejich duel by tedy mohl mít velmi zajímavý kontext. Pro evropské fanoušky navíc může být velice zajímavý.

Zdroj: Twitter, UFC, Tapology

Reklama

Oblíbené