Spojte se s námi


Bojové sporty

Jiří Procházka bodoval nejenom v kleci, jeho zápas měl rekordní sledovanost

Jiří Procházka se stal šampionem UFC, neuspěl však pouze v kleci, ale také u diváků u televizních obrazovek a monitorů. Jeho zápas měl totiž podle statistik televize Telly rekordní sledovanost.

Publikováno

dne

Jiří Procházka se stal šampionem UFC, neuspěl však pouze v kleci, ale také u diváků u televizních obrazovek a monitorů. Jeho zápas měl totiž podle statistik televize Telly rekordní sledovanost.

Televize Telly nabízí divákům v České republice a na Slovensku hned 124 kanálů. Jako jediná pak drží licenci na vysílání turnajů organizace UFC, kde bojuje hned několik našich bojovníků. UFC vysílá stanice Premier Sport 1.

A nyní padl rekord a nemůže za to nikdo jiný než Jiří Procházka, novopečený šampion polotěžké váhy UFC. Moravský bojovník porazil Glovera Teixeiru, když jej 28 vteřin před koncem pátého kola donutil odklepat a zvrátil tak prohru.

Procházkův zápas si už předem získal velkou pozornost. Když pak skutečně vyhrál, pozornost se jen znásobila. Jeho úspěch se probíral všude. A nyní už víme, že neuspěl pouze v kleci, ale také ve statistikách sledovanosti.

V den Procházkova zápasu podle statistik televize Telly nebyl žádný kanál sledovanější, než právě zmíněný Premier Sport 1, který jej vysílal. V neděli 12. 6. zápas sledovalo 13 procent všech diváků.

Do pozadí tak šly stanice jako TV Nova, Česká televize či Prima, které podle Telly patří dlouhodobě k těm nejsledovanějším.

Rekordní ovšem nebyla jen sledovanost. Telly se totiž chlubí také rekordním počtem prodaných sportovních balíčků, kterých prodala dvakrát více než před rokem, kdy Procházka porazil Dominicka Reyese.

„Sledovanost titulového zápasu Jiřího Procházky byla zcela mimořádná, přestože přímý přenos začínal ve čtyři hodiny ráno. Podíl na sledovanosti, takzvaný share, činil v době zápasu 90 procent a stanice Premier Sport byla v den zápasu suverénně nejsledovanější ze všech více než 120 námi nabízených kanálů,“ prozradil šéf marketingu Telly Jan Schöppel.

Zdroj: Telly

Reklama

Bojové sporty

Tyson Fury sází jeden milion dolarů na svého bratra Tommyho v boxerském zápase proti Jakeu Paulovi

Tyson Fury je připraven položit na stůl jeden milion dolarů na svého bratra Tommyho Furyho v zápase s Jakem Paulem. Nevěří ale, že mladý youtuber má peníze na to, aby ho vyplatil.

Publikováno

dne

Tyson Fury je připraven položit na stůl jeden milion dolarů na svého bratra Tommyho Furyho v zápase s Jakem Paulem. Nevěří ale, že mladý youtuber má peníze na to, aby ho vyplatil.

Jake Paul bude čelit v srpnu profesionálnímu boxerovi

6. srpna se koná v Madison Square Garden další boxerský zápas amerického youtubera Jakea Paula. Poté, co byl často kritizován za to, že za soupeře si vybírá vyhaslé MMA hvězdy, konečně přitvrdil. Soupeřem mu bude totiž profesionální boxer.

Tím není nikdo jiný, než bratr slavného Tysona Furyho, který neporažen nedávno pověsil boxerské rukavice na hřebík. Tommy Fury není rozhodně žádné ořezávátko. V profesionálním boxu zůstává stejně jako jeho slavnější sourozenec neporažený s bilancí 8-0.

Tyson Fury a Jake Paul rozhodně nelení a promují zápas vzájemným škádlením na sociálních sítích. Spor začal poté, co měl Tyson Fury říci, že vsadí 100 tisíc amerických dolarů na výhru svého mladšího bratra.

Tyson Fury vsadil na svého bratra Tommyho 1 milion dolarů

Hozené rukavice se mladičká hvězda youtube ihned chytla a snažila se zvýšit hodnotu vsazených peněz. „Hej Tysone, vydělal jsi 40 milionů dolarů, ne tolik jako já, ale pojďme nahoru,“ uvedl Paul na Twitteru. „Vsaďme na to milion, dva nebo tři, cokoliv, co chceš, ale pojďme na to,“ chvástal se Paul.

Netrvalo dlouho a Fury zareagoval a přijal výzvu, ale zároveň zmínil, že chce od Paula nějaké záruky, aby byla sázka oficiální. Fury totiž v návaznosti na poslední zvěsti o tom, že Jake Paul prohrál všechny své peníze investováním do kryptoměn, nevěří, že zmíněnými finančními prostředky Paul disponuje.

„Hej, Jakey Boyi, slyšel jsem, že chceš sázku větší než 100 000 $,“ řekl Fury na svých sociálních sítích. „Chceš větší sázku, milion dolarů, pojďme na to,“ vzkázala drzému youtuberovi boxerská legenda těžké váhy.

„A hej, Jakeu, chci ten milion dolarů vidět, protože si nemyslím, že ho máš,“ potvrzoval podmínky dohody. „Nemluvím o kryptoměnách, mluvím o skutečných amerických dolarech,“ uzavřel výzvu Fury.

Mnohými opovrhovaný zápas tím ale zajisté dostává náboj a sázka určitě splní svůj marketingový účel. K zápasu Jakea Paula se vyjádřil také promotér největší československé MMA organizace Oktagon Ondřej Novotný.

„Ty vole, to by se nám asi nevstávalo dobře ráno do práce,“ reagoval na případné další vítězství Jakea Paula ve svém youtube podcastu MMA Letem světem.

Zdroj: MMA Fighting

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Ondřej Novotný nerozumí brzkému nastoupení Viktora Pešty po brutálním KO v zámořské PFL

Viktor Pešta podruhé za sebou padl knokautem a mise v zámořské PFL pro něj skončila. O jeho situaci se vyjádřil i jeho dřívější zaměstnavatel a promotér Oktagonu Ondřej Novotný.

Publikováno

dne

Viktor Pešta podruhé za sebou padl knokautem a mise v zámořské PFL pro něj skončila. O jeho situaci se vyjádřil i jeho dřívější zaměstnavatel a promotér Oktagonu Ondřej Novotný.

Viktor Pešta končí v PFL

Nedávno jsme vás informovali, že Viktor Pešta končí v americké PFL a sen na výhru jeden milion dolarů se rozplynul dřív, než získal reálné obrysy.

Po tom, co na konci dubna padl po 85 vteřinách s Rusem Akhmedovem, nastoupil po necelých dvou měsících k dalšímu zápasu. I v tomto souboji s Australanem Wilkinsonem nevydržel první kolo a po salvě úderů rozhodčí ukončil zápas.

Po zápase se samozřejmě vynořily v médiích a diskuzích fanoušků ohlasy, zda po takovém knokautu je rozumné zápasit v tak krátké době. Sám Pešta reagoval, že si byl vědom rizika, ale bylo to jeho vlastní rozhodnutí.

Krom médií a fanoušků se k Peštově situaci vyjádřil i Ondřej Novotný

K situaci Viktora Pešty se vyjádřil i majitel největší domácí MMA organizace Oktagon Ondřej Novotný. Novotný přiznal, že ho informace o zápase Pešty v tak krátkém časovém horizontu šokovala.

„Nepochopil jsem jednu věc, jak je vůbec možné, že nastoupil dva měsíce po takovým KO,“ ptal se nechápavě Novotný ve svém youtube podcastu MMA Letem světem. „Byl jsem hodně překvapen, že jde vůbec zápasit,“ přiznal.

Novotný vysvětlil, že jako promotér organizace musí myslet na zdraví svých bojovníků a často řeší podobné situace. Jako například nedávno s Brazilcem Apollem Silvou, který chtěl údajně po brutálním KO na Oktagon Underground v brzké době znovu zápasit.

„Kámo, ty jsi dostal od Mazucha takový vypínák, že bys tři měsíce neměl mít kontakt,“ reagoval Novotný na prosbu Brazilce. Ten měl posílat Novotnému testy od doktora, že je jeho mozek po drtivé ráně v pořádku, ale promotér zůstával neoblomný.

Novotný vyjádřil obavu o Peštovu kariéru, přeje mu ale brzké uzdravení

„Viktor dostal pekelné KO v prvním zápase, ve druhém už ta první rána byl jakoby finálový úder a už se jen čekalo, kdy to přijde,“ vrátil se zpět k Peštově prohře. „Tohle jsou za dva měsíce dva vypínáky, které můžou tvou kariéru sakra zbrzdit,“ dodal na adresu svého bývalého zaměstnance.

„Jsem z toho hodně smutnej, že se mu to takovým způsobem dvakrát za sebou nepovedlo a bojím se, že ta pauza teď bude o to větší,“ vyjádřil obavu o Peštovu budoucnost. „Na dálku přejeme Viktorovi rychlé uzdravení a aby se vrátil silnější,“ dodal.

Zdroj: MMA Letem světem

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Obě krásky zářily v UFC, teď by je mohla čekat zajímavá odveta v boxu bez rukavic. Paige VanZant má zajímavou vyzyvatelku

Populární bojovnici Paige VanZant čeká třetí zápas v organizaci BKFC, která pořádá boxerské zápasy bez rukavic. Prozatím nemá soupeřku, nicméně se dočkala zajímavé výzvy. Přijme ji?

Publikováno

dne

Populární bojovnici Paige VanZant čeká třetí zápas v organizaci BKFC, která pořádá boxerské zápasy bez rukavic. Prozatím nemá soupeřku, nicméně se dočkala zajímavé výzvy. Přijme ji?

Paige VanZant podepsala v organizaci BKFC velmi lukrativní kontrakt. Ostatně se jednalo o hvězdu UFC, která navíc mohla mít velký přínos zejména z marketingového hlediska. A právě ono marketingové hledisko je prozatím tím hlavním, čím organizaci pomáhá.

Ve dvou zápasech totiž dvakrát prohrála a je pod mírným tlakem, protože se od ní přeci jenom čekalo o něco více. Americká bojovnice se však nijak netají tím, že si nyní chce život hlavně užívat a chce dělat to, co ji baví a co jí může vydělat další peníze.

Zkrátka už zřejmě není tolik hladová. Respektive je, ale spíše po výdělcích. I proto za sebou má premiéru u wrestlingové organizace AEW, která je v USA dvojkou za WWE.

Brzy by se ale mohla dočkat právě v BKFC velmi zajímavé soupeřky – velmi hladové Bec Rawling, která se chce VanZant pomstít. Stejně jak VanZant, i Rawlings působila v UFC, byť mnohem s menšími úspěchy.

Rawlings přitom byla v roce 2018 při svém debutu v BKFC jednou z mála žen v organizaci. Nyní má mnoho konkurentek na výběr a chce odvetu s VanZant, která ji pod hlavičkou UFC porazila.

„V MMA mě porazila šťastným kopem, proto bych ji nyní ráda porazila v boxu bez rukavic. Ten zápas dává smysl pro fanoušky i pro mou hrdost. Rozhodně na tento zápas budu tlačit,“ cituje Rawlings server MMA Fighting.

Za zmínku stojí, že Rawlings má v BKFC pozitivní skóre 3:0. VanZant prohrála s bývalou bojovnicí UFC Rachael Ostovich a Britain Hart.

Zdroj: MMA Fighting, BKFC

Pokračovat ve čtení

Oblíbené