Spojte se s námi


Různé

Jiří Lehečka vs. Francesco Passaro: Preview a tipy na sázení

V úterý 8. listopadu začíná ATP Next Gen Finals, tedy Turnaj mistrů pro hráče do 21 let. Hned v prvním utkání se představí jediný český zástupce, kterým je Jiří Lehečka. Jeho soupeřem bude domácí Francesco Passaro.

Publikováno

dne

V úterý 8. listopadu začíná ATP Next Gen Finals, tedy Turnaj mistrů pro hráče do 21 let. Hned v prvním utkání se představí jediný český zástupce, kterým je Jiří Lehečka. Jeho soupeřem bude domácí Francesco Passaro.

Jiří Lehečka je dvacetiletý tenista původem z Mladé Boleslavi. Na žebříčku ATP jej v současné chvíli můžeme nalézt na 74. místě, díky čemuž je aktuální českou jedničkou. V kalendářním roce 2022 se mu povedlo získat 630 bodů.

Nejvíce se mu dařilo na antuce, kde vyhrál 24 duelů. Na tomto povrchu si připsal také jediný letošní titul, a to v Liberci.

Cizí mu ale není ani tvrdý povrch, což potvrzuje semifinálová účast v Rotterdamu.

Jeho prvním soupeřem na ATP Next Gen Finals bude jednadvacetiletý Francesco Passaro. Italský tenista se momentálně nachází ve druhé stovce žebříčku ATP, konkrétně na 119. pozici. To je zároveň i jeho kariérním maximem.

Také on zaznamenal nejlepší výsledky na antuce, kde měl letos bilanci 35 výher a jen osmnácti proher.

V posledních týdnech se mu ale příliš nedařilo, jelikož od 6. září nedokázal vyhrát dva po sobě jdoucí zápasy v hlavní části turnaje.

V úterý se uskuteční vůbec první vzájemný zápas těchto soupeřů. Ačkoliv bude mít Passaro v Miláně výhodu domácího publika, papírovým favoritem na vítězství je nepochybně Lehečka, který má s velkými zápasy mnohem více zkušeností.

Pokud chce český reprezentant pomýšlet nad postupem ze skupiny, měl by zvítězit. Dále jej totiž čekají Arnaldi a Nakashima, což by měli být těžší soupeři. Zápas budete moci sledovat na televizním kanále Eurosport 2.

Reklama

Fotbal

Zajištění sázky (hedging): Kde a jak se používá a příklady z praxe

V sázení na sport není nic zaručeno. Proto se mezi sázkaři objevují způsoby, jak ochránit svoje sázky a pojistit si zisk. Metodě, kterou si nyní představíme, se říká „zajištění sázky“ (v anglickém jazyce „hedging“). Tato metoda se kromě sázení využívá i ve finančnictví.

Publikováno

dne

V sázení na sport není nic zaručeno. Proto se mezi sázkaři objevují způsoby, jak ochránit svoje sázky a pojistit si zisk. Metodě, kterou si nyní představíme, se říká „zajištění sázky“ (v anglickém jazyce „hedging“). Tato metoda se kromě sázení využívá i ve finančnictví.

O tom, zdali by člověk měl zajistit sázku, se vedou sáhodlouhé, nikdy neutuchající debaty. Výhody lze najít na obou stranách barikády. O zajištění sázky se sázkaři rozhodují především na základě své tolerance vůči riziku a také výši svého bankrollu. Čím vyšší tolerance vůči riziku a čím vyšší bankroll sázkař má, tím menší pravděpodobnost, že by chtěl zajistit sázku a naopak.

Pokud je vaším cílem co nejbezpečnější způsob sázení, potom by zajištění sázky mohlo být pro vás. Ovšem i pokud se zajištění sázky věnovat nechcete, měli byste o ní alespoň vědět. Pojďme si tedy tento způsob sázení představit.

Co je to zajištění sázky?

Zajištění sázky je postup, kdy po úvodní sázce vsadíme na protichůdný výsledek takovým způsobem, abychom dosáhli zisku, nebo abychom alespoň snížili ztrátu. V podstatě se jedná o formu „pojištění“ předchozí sázky.

Kde se používá zajištění sázky?

Zajištění sázky se nejčastěji využívá u dlouhodobých sázek, případně u sázek, kde se mohou rychle měnit výšky kurzů (například tenis). Zajištění sázky lze dobře využívat i při live sázení.

Pro tento způsob sázení jsou ideální kurzy / sázky, které nabízejí pouze dvě protichůdné možnosti, tedy například výhra jednoho týmu (bez remízy) nebo více / méně stanovený počet gólů / gamů / setů atd.

Jak vypadá zajištění sázky v praxi?

Zajištění sázky probíhá ve dvou samostatných krocích. V první řadě si vybereme úvodní sázku a vsadíme na ní. V druhé řadě počkáme, až nastane ideální příležitost pro zajištění (tzn. až se kurzy pohnou v požadovaném směru) a sázku zajistíme.

Pozn.: Mohou nastat situace, kdy není třeba čekat na to, až se zvýší kurz na protilehlou sázku. Pokud jsme se dozvěděli informaci, která zcela znehodnocuje naši předchozí sázku, můžeme shledat jako výhodné vsadit na protilehlou hodnotu za nevýhodného kurzu, abychom získali zpět alespoň část naší předešlé sázky.

Příklad:

Před zápasem mezi Kanadou a Francií vsadím na výhru Francie do rozhodnutí v kurzu 13,00. Jakmile zápas začne a Francie dá v rychlém sledu dva góly, vsadím live na výhru Kanady do rozhodnutí v kurzu 1,90 tak, aby bylo dosaženo zisku bez ohledu na výsledek.

Pokud jsme na výhru Francie do rozhodnutí dali 100 Kč, potom na výhru Francie nám stačí vložit přibližně 800 Kč. Ať se v takovém případě stane cokoliv, dosáhneme zisku cca 800 Kč.

Pakliže byste sázku nezajistili, dosáhli byste vyššího zisku, ale zase byste neměli jistotu, že vyhrajete vždy. A skutečně byste o své peníze v některých případech přišli, protože ať Francie nad Kanadou povede třeba i o tři nebo čtyři góly, stále existují situace, kdy Kanada své manko dožene a Francii porazí.

Kalkulačka pro výpočet správné sázky

Jak začít s online sázením? Klikněte ZDE a projděte si rady a tipy krok za krokem

Pro hedging, tedy pro zajišťování sázky existují kalkulačky, které spočítají přesně na korunu správnou výšku sázky. Pokud nechceme využívat této kalkulačky, lze sázku dopočítat pouze přibližně. Přitom je třeba počítat s úvodní sázkou i sázkou pro zajištění – výhra by v obou případech měla přinést pokrytí obou těchto vkladů a navrch požadovaný zisk. Není to však podmínkou.

Kalkulačka pro výpočet správné výšky sázky pro hedging se někdy nazývá také jako „Holandská kalkulačka“.

Měli bychom zajistit sázku?

Jak už bylo řečeno výše, na toto téma se vedou nekonečné sporty. Vše závisí na vašich vlastních preferencích – pokud při sázení máte rádi spíše jistotu, potom sázky zajišťujte vždy, když k tomu budete mít příležitost. Pokud naopak preferujete vyšší zisky (i vyšší risk), potom na zajištění sázky zapomeňte.

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Tiket dne: Vysoké kurzy přes noc vynesly šťastnému sázkaři z devíti korun zisk přes 6 tisíc

Na našem webu jste již mohli vidět tiket, který sázkař před spánkem nahodil za menší částku a poté se mohl ráno radovat. A právě to se povedli i dnešnímu šťastlivci, který vsadil pouhých devět korun, avšak radovat se může ze zisku převyšující 6 tisíc.

Publikováno

dne

Na našem webu jste již mohli vidět tiket, který sázkař před spánkem nahodil za menší částku a poté se mohl ráno radovat. A právě to se povedli i dnešnímu šťastlivci, který vsadil pouhých devět korun, avšak radovat se může ze zisku převyšující 6 tisíc.

Tak na tenhle tiket neznámý sázkař pravděpodobně jen tak nezapomene. Nahodil totiž tiket s vysokými kurzy za pouhých devět korun, přesto může slavit příjemnou výhru.

Díky kurzu 677,5 je z toho výhra 6 097,50 Kč, přičemž stačilo trefit pouhých šest zápasů! Jaké události mu vyšly? Stačilo sázet na noční zápasy jihoamerických lig.

První zápas na tiketu obstaraly celky Deportes Temuco a Barnechea, které hrají nejvyšší ligu v Chile. Právě zde zaúřadovalo obrovské štěstí, jelikož druhý gól domácích padl až ve 3. nastavené minutě.

Následoval brazilský souboj mezi Noroeste a Novorizontino, kde potřeboval sázkař dva góly, které padly v 73. a 77. minutě.

Salvadorské celky Chalatenango s Metapanem pouze remizovaly, to by ale nebyl náš sázkař, aby mu nepomohla štěstěna. Druhý gól hostů totiž padl až v 91. minutě.

S klidem to nebylo ani v Kostarice, kde se utkaly celky Guápiles a Cartagines. Hosté vyhráli 2:0 a další položka na tiketu se zelenala. Stejně tak vyšel i zápas mexických týmů San Nicolas de los Garza vs. San isidro Laguna, kde bylo potřeba, aby oba týmy vstřelily jeden gól.

Nejvyšší kurz na tiketu byl 4,5 a k jeho úspěchu bylo potřeba, aby v prvním poločase kolumbijského zápasu Deportivo Cali vs. America Cali padly 2 góly. Poslední událost na tiketu vyšla, druhá branka padla ve 40. minutě.

Pokračovat ve čtení

Blog

Je Saka nejlepší hráč Premier League? Já nejsem ten, kdo by měl toto posuzovat, ale je určitě jedním z nich, řekl Zinchenko

V neděli se odehrál zápas kvalifikace na mistrovství Evropy 2024 mezi domácí Anglií a hostujícím celkem z Ukrajiny. Po utkání, ve kterém se střetli spoluhráči z Arsenalu, Oleksandr Zinchenko a Bukayo Saka, se reportér prvního jmenovaného zeptal, jestli je podle něj Saka aktuálně nejlepším hráčem v nejvyšší anglické soutěži.

Publikováno

dne

V neděli se odehrál zápas kvalifikace na mistrovství Evropy 2024 mezi domácí Anglií a hostujícím celkem z Ukrajiny. Po utkání, ve kterém se střetli spoluhráči z Arsenalu, Oleksandr Zinchenko a Bukayo Saka, se reportér prvního jmenovaného zeptal, jestli je podle něj Saka aktuálně nejlepším hráčem v nejvyšší anglické soutěži.

Ve Wembley to vřelo. I přestože jsou v Arsenalu přátelé, na hřišti by ze sebe „vypustili duši”, aby porazili tým toho druhého. Zápas nakonec dopadl lépe pro Bukaya Saku reprezentujícího svou Anglii.

Reportéři dlouho nemeškali a hned běželi vyzpovídat poraženého hráče žluto-modrých Ukrajinců, Oleksandra Zinchenka. Jedna otázka ale Zinchenka zarazila. Reportér se zeptal, zda je podle něj Saka, který se v zápase jednou trefil, nejlepším hráčem.

„Myslíte v Premier League? Já nejsem ten, kdo by měl toto posuzovat, ale je určitě jedním z nich. Doufám, že si formu udrží, protože je pro Arsenal strašně důležitý a máme před sebou ještě deset zápasů,” řekl ukrajinský bek.

„On (Bukayo Saka pozn. red.) je úžasný hráč, to víme. Má teď obrovskou formu, ale na hřišti neexistuje přátelství. Bohužel mě tentokrát porazil. V takovýchto zápasech rozhodují velcí hráči.”

Zinchenko a Saka se znovu potkají v sobotu, kdy Arsenal hraje doma proti Leedsu. Londýnský velkoklub má v lize osmibodový náskok nad druhým Manchesterem City.  

Zdroj: Goal

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené