Spojte se s námi


Bowling

Jelínkova absence nabídla bowlerům šanci na Prestige Tour. Nového vítěze ale pátý turnaj nepřinesl

Sezona bowlingové Prestige Tour od začátku sezony patřila jen jednomu muži. Lukáš Jelínek vyhrál úvodní čtyři turnaje, na pátém ale kvůli reprezentaci na Světovém poháru v Austrálii být nemohl. Šanci tak dostala hlavně širší česká špička. Na pražském Zličíně se radoval Zdeněk Minář, pro kterého se jedná o druhý velký titul v kariéře.

Publikováno

dne

Sezona bowlingové Prestige Tour od začátku sezony patřila jen jednomu muži. Lukáš Jelínek vyhrál úvodní čtyři turnaje, na pátém ale kvůli reprezentaci na Světovém poháru v Austrálii být nemohl. Šanci tak dostala hlavně širší česká špička. Na pražském Zličíně se radoval Zdeněk Minář, pro kterého se jedná o druhý velký titul v kariéře.

První rundu ovládli hráči s obouručným stylem. Nejlépe zaházel svých šest her Petr Horáček, který v poslední hře překonal druhého Daniela Seidla. Vítěz z klubu Strike Řevnice dosáhl náhozu 1236 bodů a zapsal průměr 206 bodů na hru. Horáčkovi jeho výkon stačil na celkové páté místo. Nejlepší ženou prvního hracího bloku se stala Jana Marešová.

Prostřední část nedělního boje nabídla asi papírově nejsilnější sestavu hráčů. Do akce se zapojili například mistr světa do 21 let Matěj Vojkovský, bronzová medailistka z MČR 2022 Ivana Fojtíková nebo čerstvý dvojnásobný mistr republiky v juniorských dvojicích Ondřej Prekop.

Rundu ale neovládl žádný výše zmíněný. Nejlépe zahrál Radovan Uher z ProBowlingu, který se dostal s náhozem 1276 bodů do čela celého turnaje. Za Uherem se seřadili reprezentant pardubického Bowlingzone Jiří Hindrák a týmový kolega vítěze Matěj Vojkovský.

Mezi ženami se nejlépe umístila zmíněná Fojtíková, která nahrála 1172 bodů s handicapem a skončila jedenáctá. Zkušená hráčka nakonec získala i titul celkově nejlepší bowlerky. Turnaj se naopak nepovedl pardubickému juniorovi Prekopovi, který patřil mezi okruh favoritů turnaje v Praze.

Třetí runda patřila nastupující generaci. Nejvíc bodů nasbíral chomutovský Václav Kordulík, který ale poslední hrou přišel o umístění na průběžných stupních vítězů. Hráč extraligového týmu BC Admi zahrál 161 a propadl se na tehdy čtvrté místo za Uhera, Horáčka a Hindráka.

Za juniorským reprezentantem se umístil hráč pražského JKM Bowling Matyáš Mňačko, který se celkově umístil na deváté pozici. Nejlepší ženou rundy byla Mňačkova spoluhráčka z klubu Ema Iwazawa.

V pondělí čekaly na hráče ještě dvě večerní hrací rundy. V té první se ve skvělém světle ukázal Ondřej Trojek, který porazil i nedávného účastníka turnaje European Tour Václava Ráce. Třetí místo ukořistil čerstvý stříbrný medailista z MČR dvojic juniorů Jakub Sedláček. Mezi ženami svou stoupající formu potvrdila Lenka Málková.

Poslední runda smazala úsměv z tváře Radovana Uhera. Do té doby prvního bowlera totiž sesadil Zdeněk Minář. Další člen klubu ProBowling si náhozem 1319 došel pro druhý titul z Prestige Tour v kariéře. První výhru zaznamenal vloni v prosinci v Brně.

Další podnik čeká na hráče 11. a 12. prosince v Olomouci. Do akce by se měli vrátit jak Lukáš Jelínek, tak Jaroslav Lorenc, kteří patří mezi nejúspěšnější hráče historie dlouhodobé série sloužící jako kvalifikace na národní šampionát.

Zdroj: Česká bowlingová asociace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.