Spojte se s námi


eSport

JDG staví superteam, přijdou Ruler a knight, Kanavi zůstává

Letos to na Worlds pro JDG nevyšlo, vypadli v semifinále s T1. Nyní chystají přestavbu týmu, udrželi opory a získali posily. Podle čínských a korejských zdrojů je už jasné, kdo bude v dalším roce reprezentovat Jingdong Gaming Intel Esports Club.

Publikováno

dne

Letos to na Worlds pro JDG nevyšlo, vypadli v semifinále s T1. Nyní chystají přestavbu týmu, udrželi opory a získali posily. Podle čínských a korejských zdrojů je už jasné, kdo bude v dalším roce reprezentovat Jingdong Gaming Intel Esports Club. Přijde jeden korejský hráč, k němu se přidá hvězda čínského League of Legends.

V roce 2022 měli JDG dost pravděpodobně nejlepší tým na světě, tedy alespoň podle fanoušků a sázkových kanceláří. Vyhráli LPL a přes Worlds také prošli bez jediného problému až do semifinále. V semifinále se jim do cesty postavili T1, těm se podařilo poslední čínský tým v turnaji vyřadit.

Toto dostalo majitele JDG do pozice, kdy museli udělat změnu. První velkou změnou je odchod čínské legendy Yagaa. Čínský midlaner v týmu vydržel 5 let a nyní je čas na změnu. Jako další působiště nejspíše zvolí RA nebo BLG.

Kdo Yagaa nahradí? Jasnou jedničkou na seznamu možných náhrad je midlaner Top Esports knight. Čínský midlaner je známý hlavně pro svého Ekka a svojí Zoe, český komentátor Xnapy ho dokonce nazval nejlepším Zoe hráčem na světě.

Zajímavostí je, že Yagao a knight jsou velmi dobří přátelé, oba pochází z města Pingxiang. Zde se také poprvé potkali v internetové kavárně, jejich cesty se neustále spojují. Naposledy se potkali ve finále turnaje města Pingxiang, kde se Yagao stal nejlepším hráčem svého města.

Nyní se jejich cesty znovu setkají, Yagaova nyní bude vést úplně opačným směrem než tak knightova. Doinb na svém streamu prozradil, že JDG roster už je 99% jistý.

Kromě přestupu knighta informoval Doinb i o novém ADC v týmu JDG. Novým AD Carry hráčem se podle všeho stane Ruler, který nahradí Hopa. Kanavi prodloužil smlouvu a tak zůstane s týmem, to samé platí pro dvojici 369, Missing.

Zdroj: Doinb

Reklama

eSport

Carzzy je oficiálně hráčem MAD Lions, k němu se přidá Hylissang

Matyáš „Carzzy“ Orság nezažil nejlepší rok svého života, se supertýmem Vitality nepostoupili ani do Play-offs. To znamenalo, že se něco v týmu bude měnit, první na řadě byla botlane. Český marksman si musel hledat nový tým, nakonec si pro svojí další cestu vybral organizaci, kterou už reprezentoval.

Publikováno

dne

Od

Matyáš „Carzzy“ Orság nezažil nejlepší rok svého života, se supertýmem Vitality nepostoupili ani do Play-offs. To znamenalo, že se něco v týmu bude měnit, první na řadě byla botlane. Český marksman si musel hledat nový tým, nakonec si pro svojí další cestu vybral organizaci, kterou už reprezentoval.

Dvojnásobný vítěz LEC Matyáš „Carrzy“ Orság se vrací do MAD Lions, znělo z úst LEC Woolooa několik týdnů před začátkem přestupového období. Fanoušci se tomuto kroku španělské organizace spíše vysmáli.

Český hráč zažil hodně nepovedený rok a tak se rozhodl pro návrat do místa, kde je jako doma. V MAD Lions přišly jeho největší úspěchy, dvě účasti na Worlds, TOP4 na MSI a dva LEC tituly.

Nyní v jádru týmu zůstal pouze Elyoya. Humanoid odešel společně s ním, letos tým opustila i dvojice Armut a Kaiser. Kaiser by měl zamířít právě k týmu, který Carzzyho odkopl. Kroky tureckého toplaner budou směřovat do severní Ameriky.

S kým bude hrát Carzzy v týmu?

Na toplane se objeví Chasy, korejský toplaner, který hrál za Damwon Kia a X7 Esports. Korejský toplaner je po českém hráči druhým nejmladším v týmu. Chasyho nejhranějším šampionem je Gnar, ale na toplane už si zahrál i Vayne nebo Tristanu.

Jungle, mid dvojice se měnit nebude, MAD Lions si udrželi Elyoyu i Nisqyho, ti se tak stanou základem celého týmu. Od obou hráčů se dá očekávat, že tým podrží i v těžkých situací. Dalo by se říci, že oba jsou jistoty svého týmu.

K již známé čtveřici hráčů se přidá jeden z nejlepších supportů historie League of Legends. Bulharský support Hylissang skončil ve Fnatic, se kterými se rozloučil v dobrém. Proč si MAD zvolili právě Hyliho, otázka kterou si fanoušci pokládali po oznámení přestupu.

Přestavba týmu, jež proběhla v tomto přestupovém období byla rozhodně posunem. Jestli to byl posun k lepšímu nebo k horšímu se dozvíme až během zimního splitu LEC.

Zdroj: MAD Lions

Pokračovat ve čtení

eSport

DRX přichází o všech pět světových šampionů

Velká cesta skončila, DRX vyhráli světový šampionát, nyní jim odchází rovnou pětice hráčů. Kam hráči zamíří? Sestava Kingen, Pyosik, Zeka, Deft a BeryL dokázala vybojovat titul na Worlds 2022, když ve finále porazili T1, nyní si všichni musí hledat novou organizaci. Problémy s odchody neřeší ale pouze DRX.

Publikováno

dne

Od

Velká cesta skončila, DRX vyhráli světový šampionát, nyní jim odchází rovnou pětice hráčů. Kam hráči zamíří? Sestava Kingen, Pyosik, Zeka, Deft a BeryL dokázala vybojovat titul na Worlds 2022, když ve finále porazili T1, nyní si všichni musí hledat novou organizaci. Problémy s odchody neřeší ale pouze DRX.

Oficiálně začalo přestupové období v League oof Legends esportu, mezi nejdražší zboží měli jednoznačně patřit vítězové světového šampionátu.

Nakonec budou ale všichni zdarma, DRX měli se svou sestavou smlouvu pouze do včera. Smlouvu nikdo neprodloužil a to znamená jediné, všichni jsou nyní volnými hráči.

Kam zamíří hráči DRX?

Dosti se mluví hlavně o trojici hráčů Kingen, Zeka a BeryL, budoucnost je ale neznámá. Zeka by měl mít chuť se vrátit zpátky do čínské LPL.

Korejský midlaner hrál v Číně už za týmy Vici Gaming a Bilibili Gaming, tam ale úspěch nenašel, v příští roce to bude chtít zkusit znovu.

Zájem je ale i o Kingena, ten předvedl neuvěřitelný výkon ve finále Worlds. Hlavním zájemcem by měl být tým Damwon Kia, který přišel o dvojici Nuguri, Burdol a hledají tak toplanera.

O BeryLa se aktuálně zajímá nejvíce organizací, horkým favoritem jsou Gen.G, těm odešel Lehends a hledají tak novou botlane.

Jedna spekulace vyšla najevo i na streamu korejského midlanera Doinbho. Jeden z čínských týmů se údajně snaží získat duo Zeka a Pyosik.

Nemluvil konkrétně, ale naznačil dost informací vedoucí k této dvojici. Korejec je známý tím, že na svém streamu hodně mluví o zákulisních informacích týmů a přestupech.

Zdroj: Doinb, Jh21, DRX

Pokračovat ve čtení

eSport

Evropský šampionát v League of Legends představuje nový formát. Co se změní pro české hráče a týmy?

Publikováno

dne

Společnost Riot Games odhaluje nové plány pro své esportové soutěže v League of Legends (LoL Esports), kterými zahajuje jejich druhou dekádu. Hlavní změnou je vytvoření nové nadnárodní ligy League of Legends EMEA, která sloučí Evropu, Turecko, region CIS, Blízký východ a Afriku. Změny se tak dotknou nejen české ligy Mastercard Hitpoint Masters, ale také českých hvězd Humanoida, Carzzyho a Patrika, které se častěji představí svým fanouškům.

Díky těmto změnám v ekosystému se LoL Esports chce stát budoucností sportu v regionu EMEA a zároveň zvýšit úroveň soutěže. Více hráčů ze všech koutů regionu se bude moci zúčastnit EMEA Masters (EM) a bude moci ukázat svůj talent týmům v LEC. Fanoušci v regionu EMEA také budou moci sledovat více utkání na elitní úrovni.

V uplynulých deseti letech náš tým neúnavně pracoval na vytvoření špičkového esportového ekosystému. S potěšením odhalujeme náš plán pro další desetiletí LoL Esports v regionu EMEA a změny, které přinášíme do LEC a širšího ekosystému, abychom našim hráčům i nadále přinášeli ty nejlepší zážitky,“ řekl Maximilian Peter Schmidt.

„Zaměřujeme se na to, abychom našim hráčům nabídli co nejlepší soutěže. Tyto změny dále rozšíří možnosti pro profesionální i začínající hráče LoL v regionu a poskytnou jim více možností, jak dosáhnout elitní úrovně soutěže v regionu EMEA,“ dodal ředitel League of Legends Esports, EMEA.

Klíčové změny pro rok 2023 v LEC:

  • LEC se přejmenuje na League of Legends EMEA Championships a projde zajímavou sezonní změnou, která se projeví změnou formátu samotné soutěže a zavedením LEC Season Finals.
  • Soutěž se bude konat ve třech splitech: zimní, jarní a letní, přičemž zimní a jarní split se uskuteční před MSI, zatímco letní split a finále sezóny LEC se uskuteční po MSI a před mistrovstvím světa League of Legends.
  • Každý split bude začínat fází, která se hraje systémem každý s každým. Poté bude následovat skupinová fáze s osmi nejlepšími týmy. Ty se utkají ve formátu BO3 dvojité eliminace. Nejlepší čtyři týmy z této fáze se pak utkají opět v pavouku s dvojitou eliminací, ovšem už ve formátu BO5.
  • Sezóna vyvrcholí během finále sezóny LEC, kterého se zúčastní šest nejlepších týmů z celé sezony. Vítězové splitů se kvalifikují automaticky a nejlepší týmy soutěže se kvalifikují na mistrovství světa. Součástí finále sezóny LEC bude také speciální roadshow během posledního víkendu soutěže.

Ekosystémy EMEA a národních lig (ERLs)

  • Evropa se spojí s Tureckem, Společenstvím nezávislých států a Blízkým východem. Vznikne tak region EMEA; jednotný a sjednocený konkurenční region v rámci LoL Esports, který vytvoří víceúrovňový ekosystém esportu.
  • V rámci sjednocení regionu se k nově přejmenovanému okruhu ERL (EMEA Regional League) připojí TCL (Türkiye Championship League) a AL (Arabian League, dříve Intel Arabian Cup).
  • EU Masters se změní na EMEA Masters (EM) – celoregionální soutěž, která poskytne více týmům z nově sjednoceného regionu možnost kvalifikovat a účastnit se turnaje. Více hráčů tak bude moci předvést svůj talent.
  • Změny znamenají, že všichni hráči, kteří mají status rezidenta v Evropě, Turecku, SNS a regionu MENA, mohou volně soutěžit v LEC a nebudou podléhat politice meziregionálního pohybu. To nabízí začínajícím profesionálům v regionu více cest, jak dosáhnout vrcholu nejvyšší profesionální ligy v rámci EMEA: LEC.
  • Ruská liga LCL zůstane pozastavena až do odvolání. Riot bude nadále sledovat situaci v této oblasti a posoudí možnost pozdějšího začlenění této ligy do rozšířeného ekosystému ERL.
Pokračovat ve čtení

Oblíbené