Spojte se s námi


Tenis

Jakub Menšík i nadále stoupá žebříčkem! Ve své kategorii je světovou jedničkou

Český tenis v mužské kategorii čeká po konci Tomáše Berdycha na výraznější úspěchy. Podle letošních výsledků by na ně mohl dosáhnout Jiří Lehečka, obrovským příslibem do budoucna je však také Jakub Menšík.

Publikováno

dne

Český tenis v mužské kategorii čeká po konci Tomáše Berdycha na výraznější úspěchy. Podle letošních výsledků by na ně mohl dosáhnout Jiří Lehečka, obrovským příslibem do budoucna je však také Jakub Menšík.

Aktuální českou tenisovou jedničkou je Jiří Lehečka. Toho aktuálně můžeme na žebříčku ATP najít na 36. místě. Jednadvacetiletý tenista si letos zahrál čtvrtfinále Australian Open, v Dauhá došel až do semifinále. Stále může bojovat o účast na Turnaji mistrů.

Možná ještě více se v budoucnu bude očekávat od Jakuba Menšíka. Tenista, jenž 1. září dovrší plnoletost, se momentálně na žebříčku ATP nachází na 212. místě. V kategorii do 18 let na tom není nikdo lépe, na druhém místě najdeme Prižmiče z Chorvatska.

Pokud bychom počítali i tenisty, kterým bude v brzké budoucnosti 19 let, najdeme prostějovského rodáka na druhém místě.

Lépe si vede už jen Juncheng Shang, který si nedávno zahrál první kolo French Open. Na žebříčku ATP mu patří 162. místo.

V kategorii do 20 let se finalista juniorského Australian Open z minulého roku nachází na šestém místě. Před ním jsou ovšem hráči jako Arthur Fils nebo Luca Van Assche, kteří patří do elitní stovky.

Největší zbraní Menšíka je bezesporu skvělý servis. I díky němu totiž letos v dubnu opanoval turnaj kategorie ITF v Trnavě v halovém prostředí. Během své cesty za titulem neztratil ani set.

Největší úspěch ale přišel o měsíc později. Vytáhlý tenista si totiž připsal challengerový titul, navíc v domácím prostředí. V Praze si ve finále poradil s Dominikem Koepferem po setech 6:4 a 6:3.

Pokud bude i nadále pokračovat v podobných výkonech, mohl by si na konci roku zahrát ATP Next Gen Finals, tedy turnaj pro osm nejlepších hráčů do 21 let. Aktuálně je na sedmnáctém místě, Daliboru Svrčinovi patří jedenáctá příčka.

Zdroj: ATP

Reklama

Oblíbené