Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Italský fotbal dostal studenou sprchu

Publikováno

dne

Italové nedokázali Švédům vstřelit ani v jednom zápase gól a na šampionát do Ruska postupují právě Seveřané.

Vše samozřejmě padá na trenéra Giana Piera Venturu, který ve svých 69 letech, po velmi bohaté kariéře pravděpodobně na lavičce národního týmu Itálie skončí.

Pokud se však na trenéra Venturu podíváme blíže, tak zjistíme, že jediný velký klub u kterého působil byla Neapol, kde skončil po šesti měsících.

Poté trénoval samé menší kluby a od léta 2011 vedl Torino, s nímž se mu více méně dařilo. Ovšem Torino není velkoklub a nehrál s ním ani pravidelně evropské poháry, tudíž zkušenost mohla být jedna z rozhodujících faktorů včerejšího neúspěchu.

Itálie má přitom skvělé trenéry po celém světě. Vždyť v loňské sezóně slavili italští trenéři ligový titul ve třech z pěti nejlepších evropských lig.

4 různí italští trenéři vyhráli v posledních 7 letech titul v Premier League. Proto nyní, když se neuspělo, tak se najednou všichni diví, že tým dostal do rukou trenér, který většinu času trénoval v nižších ligách.

Neúspěch italského národního týmu tak nahrálo všem skeptikům, kteří rozhodně nebyli volbou Ventury nadšení a za sebe tedy musím říct, že jsem od něho také nečekal žádné zázraky.

Na druhou stranu je potřeba být spravedlivý a dodat to, že Itálie v současnosti nemá nějak zvlášť úžasný tým a jsou pouze stínem týmu, který před několika lety drtil své soupeře.

Je to tak smutný konec éry kompaktní defenzívy Buffon – Barzagli – Bonucci – Chiellini, která spolu držela takovou dobu.

Itálii tak potkalo to, co Nizozemsko či Českou republiku.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.