Ibrahimovič: New York má Sochu svobody, Švédsko má sochu Zlatana

Když se za své aktivní kariéry dočkáte vlastní sochy, znamená to, že jste v globálně nejpopulárnějším sportu pojem. A Zlatan Ibrahimovič je více než pojem. Zlatan je fenomén. Nejznámějšímu švédskému sportovci současnosti vztyčili sochu v nadživotní velikosti v jeho rodném Malmö.

Embed from Getty Images

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo či Thierry Henry. Všichni tito legendární fotbalisté se ještě během své aktivní hráčské kariéry dočkali vlastní sochy. Z Bronzovou skulpturou se nyní pyšní Zlatan Ibrahimovič. Kontroverzní, ale o to lepší fotbalista.

Ve třetím největším švédském městě Malmö, “kde se po Zlatanově narození začalo s tamním fotbalem”, vztyčili útočníkovu sochu v nadživotní velikosti. Sám osmatřicetiletý Zlatan se tohoto slavnostního odhalení zúčastnil.

“Když přijedete do New Yorku, je tam Socha svobody. Když přijedete do Švédska, je tam socha Zlatana,“ řekl pro ESPN útočník LA Galaxy.

Bývalý hráč Ajaxu, Juventusu, obou milánských velkoklubů, Barcelony, Paris Saint-Germain a Manchesteru United tak opět nezapřel své velké ego, které ovšem udělalo ze 195 centimetrů vysokého útočníka světoznámého fotbalistu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..