Spojte se s námi


Ostatní

Hvězdami nabité Španělsko se pokusí prolomit nedobytnou obranu Makedonců

Publikováno

dne

Zatímco Španělsko se na Euro U21 probojovalo 4x z posledních 5 šampionátů, tak Makedonie to dokázala vůbec poprvé a hned je čeká jeden z nejsilnějších týmů na turnaji.

Španělé mají na šampionátu v Polsku skvělý tým a rozhodně se tak nemusí bát o svojí fotbalovou budoucnost. Ovšem v kvalifikaci skončili až druzí, bod za Švédskem a tak se na turnaj museli probojovat přes Rakousko, se kterým dvakrát remizovali. Postupový gól vstřelil Gerard Deulofeu a dostal tak tým trenéra Alberta Celadese na šampionát.

To Makedonii se podařilo téměř nemožné, se 13 vstřelenými góly vyhráli svojí skupinu a nechali za sebou druhé Francouze. Letos navíc dokázali vyhrát oba přípravné zápasy a jsou již 2 roky neporaženi. Trenér Blagoja Milevski odvádí se svým týmem skvělou práci a pouze 7 inkasovaných gólů v kvalifikaci je velkým varováním pro soupeře.

STATISTIKY

  • Pouze Německo (35) a Portugalsko (34) nastřílelo v kvalifikaci více gólů, než Španělsko (31).
  • Makedonie vyhrála posledních 5 zápasů, ve kterých ani jednou neinkasovala.
  • Makedonie postoupila na šampionát s nejméně vstřelenými góly v kvalifikaci ze všech účastníku tohoto šampionátu (13).

Jak kurz, tak soupiska týmu Španělska nám jasně ukazuje, že by si talentovaní Španělé měli hladce poradit s jejich prvním soupeřem z Makedonie. Ovšem to stejné si určitě myslela i Francie, která nedokázala tento velmi podceňovaný tým porazit ani jednou ze dvou kvalifikačních zápasů.

Trenér Blagoja Milevski jasně ví, že ofenzivní fotbal by takovýto úspěch nezaručil a tak se pokusí napodobit úspěch Řecka na Euru 2004, kdy se jim podobným stylem podařilo šampionát vyhrát. Makedonie inkasovala pouze 2 góly v posledních 9 zápasech a pět z nich dokázala vyhrát, což jim jistě přidá na sebevědomí.

Ovšem Španělé by si měli s Makedonci poradit a věřím, že pokud se jim podaří vstřelit první gól brzy, Makedonie hru otevře a zápas může skončit klidně i 3-0 či 4-0. Osobně vidím Španělsko, jako hlavní kandidáty na vítězství.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.