Spojte se s námi


Bojové sporty

Hořká výhra! Bledá předvedla obrovský talent i za mořem a zničila starší soupeřku. Smlouvu v UFC však nedostala. Proč?

Tereza Bledá v noci z úterý na středu absolvovala velmi důležitý zápas, v němž se rvala o svůj sen. Ve 20 letech dostala příležitost dostat se do UFC. Čekala ji těžší soupeřka, s tou si ovšem poradila naprosto dominantním výkonem.

Publikováno

dne

Tereza Bledá v noci z úterý na středu absolvovala velmi důležitý zápas, v němž se rvala o svůj sen. Ve 20 letech dostala příležitost dostat se do UFC. Čekala ji těžší soupeřka, s tou si ovšem poradila naprosto dominantním výkonem.

Dvacetiletá Češka patří k vůbec největším talentům naší MMA scény, není-li přímo tím největším. Bylo jejím snem dostat se do UFC a nyní dostala šanci, aby si jej splnila.

Coby šampionka Oktagonu se v show Dana White’s Contender Series představila Tereza Bledá v souboji s o 12 let starší Brazilkou. Tou byla Nayara Arnault Maia Correia. Pro talentovanou bojovnici to byla velká zkouška, nicméně postavila se jí skvěle.

Ve všech kolech dokázala česká bojovnice dominovat. Své soupeřce uštědřila více než 100 úderů jen na zemi. Několik dalších přidala v postoji, dokonce Maiu poslala k zemi. Brazilka sice působila techničtěji, nicméně Bledá měla silově navrch a všechny pokusy o submise ubránila.

Celkem rozdala podle oficiálních statistik UFC 126 úderů, naopak jich inkasovala pouze 27. Na zemi zápas kontrolovala 11 minut a 4 vteřiny, Maia neměla kontrolu ani 2 minuty.

Po zápase sice byla zklamaná z toho, že svou soupeřku neukončila, nicméně u všech rozhodčích vyhrála dominantně a shodně 30:26.

Šéfovi UFC pak Bledá vzkázala, že je novou generací MMA bojovnic a doufala, že se dočká kontraktu. A právem. Z jejího výkonu byl nadšen i komentátor a legenda UFC Daniel Cormier.

Jenže navzdory všemu se 20letá bojovnice smlouvy nedočkala. Důvod? Šéf organizace Dana White se domnívá, že ještě musí nabrat další zkušenosti.

Pro Bledou je však skvělé, že si udržela neporazitelnost. V hledáčku organizace zůstane i nadále a není vyloučeno, že by se mohla dočkat smlouvy od jiné velké organizace. Oktagon o ni ovšem nebude chtít přijít.

Zdroj: UFC

Reklama

Bojové sporty

Do pr*ele, já to dokázal! Kaik Brito a jeho první slova po fenomenální výhře nad Davidem Kozmou

Kaik Brito umlčel Ostravar Arénu. Jako první bojovník Oktagonu dokázal porazit domácího miláčka Davida Kozmu a ukončil tak jeho dlouholetou dominanci. Welterová váha má nového krále. Exkluzivně pro Ruik bezprostředně po zisku titulu vyjádřil své pocity.

Publikováno

dne

Kaik Brito umlčel Ostravar Arénu. Jako první bojovník Oktagonu dokázal porazit domácího miláčka Davida Kozmu a ukončil tak jeho dlouholetou dominanci. Welterová váha má nového krále. Exkluzivně pro Ruik bezprostředně po zisku titulu vyjádřil své pocity.

Sliboval, že bude šampion. A svůj slib skutečně naplnil. Dokázal to, co nikdo před ním. Kaik Brito předvedl v sobotu večer fenomenální a neuvěřitelný výkon, v němž naprosto zničil dosud jediného šampiona welterové váhy Davida Kozmu.

Po zápase brazilský bojovník nijak neskrýval fakt, že se jednalo o těžší zápas, než jaký čekal. Třebaže i před ním říkal, že je Kozma obrovský srdcař. Po tiskové konferenci si spolu povídali a vyjádřili si vzájemný respekt.

„Velice ho respektuji. Jsme součástí jedné sportovní rodiny. Jeden z nás musel vyhrát,“ prozradil v rozhovoru pro Ruik, co vlastně řešili. O to větší úleva pochopitelně byla, když ve třetím kole rozhodčí konečně ukončil zápas.

Do pr*ele, já to dokázal!

Bezprostřední pocity? „Když jsem věděl, že se to podařilo, říkal jsem si: „Do pr**le, já to dokázal!“ A nelze se divit. Kozma sice dostával jeden tvrdý direkt za druhým, nicméně potvrdil neuvěřitelné srdce a přežil nespočet kritických momentů.

Růžového pantera hnala za vzchopením se celá vyprodaná Ostravar Aréna. Ta zápas extrémně a dramaticky prožívala. Na nového šampiona to ale nemělo vliv: „Byl to takový pocit, že když vám někdo fandí, jste za to rádi, ale když někdo fandí proti vám, tak máte ještě větší radost, protože je to výzva, můžete těm lidem něco dokázat.“

Kozma ovšem nebyl sám, kdo ze zápasu nevyvázl úplně zdráv. Brito už na tiskovou konferenci dorazil s obvázanou rukou, mělo by to však být jen naražení. „Myslím, že k tomu došlo ve druhém kole. Cítil jsem to, ale nebyl to problém. Adrenalin mě umrtvil natolik, že jsem to v zápase necítil,“ prozradil nový král welteru.

Do šatny pak Brito rozhodně nešel nijak pevným a zdravým krokem. Už na pohled bylo evidentní, že nemá zraněnou jen ruku. „Rozkopal mi nohy, takže mě to trochu bolí, ale snažím se to nezatěžovat,“ odmítl, že by se jednalo o vážnější poranění.

Nabídlo se i porovnání Kozmy s Petrem Knížetem, s nímž oficiálně na body prohrál i kvůli tomu, že jej Monster doslova uválel ve druhém a třetím kole na zemi: „Tehdy jsem byl zraněný a nemám pocit, že by na té zemi Monster nějak exceloval. Ten zápas jsem podle mě vyhrál.“

Titulem si vybojoval účast v Tipsport Game Changeru

Když ve čtvrtek na tiskové konferenci zveřejnil Oktagon nový velkolepý projekt s názvem Tipsport Game Changer, nabízela se jedna otázka. Mezi zveřejněnými jmény účastníků totiž nefigurovalo jméno Kaika Brita. Tomu se divil i sám Brazilec.

Po turnaji ovšem promotér Ondřej Novotný prohlásil, že ziskem titulu si nový šampion vybojoval v tomto projektu jasné místo. Nicméně také podotkl, že cílem je, aby se jednalo především o evropskou Ligu mistrů, v níž měl figurovat jediný muž, který není z Evropy – Leandro Silva.

Brito však ještě před zápasem přiznal, že jej sleduje UFC. Nabízela se tedy otázka, co by v případě konkrétní nabídky upřednostnil. Příliš konkrétní však nebyl: „Mám za sebou tým a ten společně rozhodne, co je pro nás nejlepší.“

Brazilský bojovník bere zisk titulu velice vážně. Ostatně jej to stálo mnoho sil a energie. Proto má po návratu domů jasné plány. „Strašně se najím a odpočinu si,“ uzavřel rozhovor.

Zdroj: Ruik

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Brito zničil Kozmu a je novým šampionem! Sanikidze vyválčil titul s Tichotou a Ostrava viděla hromadu knokautů. Jak vypadal OKTAGON 37?

Ostrava v sobotu večer přivítala galavečer OKTAGON 37. Do akce šlo hned několik domácích borců a dočkali jsme se i dvou velkých titulových bitev. Vyprodaná Ostravar Aréna nabídla skvělou podívanou a skvělou atmosféru. Jak turnaj vypadal?

Publikováno

dne

Ostrava v sobotu večer přivítala galavečer OKTAGON 37. Do akce šlo hned několik domácích borců a dočkali jsme se i dvou velkých titulových bitev. Vyprodaná Ostravar Aréna nabídla skvělou podívanou a skvělou atmosféru. Jak turnaj vypadal?

Prelims

Dvě rychlovky, ukázkové KO Bryczeka a první prohra Chochlíkové

Hned první zápas nabídl souboj Matěje Kuzníka s Ozanem Aslanerem. Kuzník se coby domácí bojovník dočkal velmi vřelého přivítání a jeho výkon to pozitivně ovlivnilo. Po dlouhé pauze sice působil trochu nervózně, nicméně oproti svému soupeři byl jistější v postoji a zápas přenesl i na zem.

Bohužel však při Kuzníkově úspěšném pokusu o takedown došlo ke zranění Aslanera a zápas tak byl poměrně rychle ukončen. Kuzník však šel do zápasu s jasným cílem – vyhrát. To šlo na jeho výkonu znát a také se mu to zaslouženě podařilo během dvou a půl minuty.

Ani druhý souboj netrval příliš dlouho. Robert Bryczek zažil vítězný návrat do Oktagonu a po třech prohrách v největší československé organizaci slaví cenný skalp.

V cestě mu stál Rahmane Abdel Driai, což nebyl snadný soupeř. Nicméně polský bojovník byl skvěle připraven a v postoji svého soupeře zničil. Soupeře natlačil k pletivu, kde rozjel sérii úderů a jeden z nich dopadl přímo na bradu. Výstavní knokaut!

První a jediný ženský souboj na kartě obstaraly Monika Chochlíková a Katharina Dalisda. Očekával se souboj dvou zcela odlišných stylů. Zatímco slovenská bojovnice je čistokrevná a ryzí postojářka, Dalisda vyniká v zemařských disciplínách. Z tohoto ohledu to byla pro Chochlíkovou zatím největší výzva v kariéře.

V prvním kole sice Chochlíková skončila několikrát na zemi, nicméně statečně pokusům o takedown vzdorovala a Dalisda v nich naopak u pletiva nechávala mnoho sil.

V druhém kole trvalo dvě minuty, než Dalisda dokázala souboj přenést na zem, nicméně dostala se do plného mountu a se slovenskou hvězdou to vypadalo bledě. Kritický moment však do konce kola přetrvala.

Ve třetím kole doručila Dalisda takedown o poznání dříve a potvrzovala svou dominanci v zápase. Chochlíková sice statně vzdorovala, nicméně na nic, čím by mohla zápas otočit ve svůj prospěch, se nezmohla. Německá bojovnice tedy vyhrála jednoznačně na body a Slovenska si připsala v MMA první prohru.

Těžkotonážní KO, Mikulášek vyhrál, Paradeiser soupeře zničil ve vteřinách

Další souboj sliboval velký KO potenciál a tato skutečnost byla naplněna. Těžké váhy Tadej Dajčman a Adam Palasz si spolu v kleci dlouho nepostáli. Polák totiž poměrně rychle začal vytvářet tlak a Dajčman mohl brzy poznat jeho sílu. A nedokázal jí odolávat dlouho, když byl zhruba v polovině prvního kola poslán do říše snů.

Posléze se s odhodláním vyhrát postavil do klece Václav Mikulášek. Tomu se však den před soubojem měnil soupeř a nakonec se utkal s Petrem Bartoňkem. V prvním kole dokázal Bartoněk Babu Jagu zaskočit, dvakrát jej dostal na zem a pokoušel se nasadit hned několik submisí, včetně rear-naked choku.

Mikulášek však nepříjemné situace ustál, krátce před koncem prvního kola dokázal ze země vstát a tvrdými údery Bartoňkovi zápas znechutil. Dokonce natolik, že v poslední vteřině prvního kola rozhodčí zápas ukončil a Baba Jaga si připsal výhru na TKO.

Poslední zápas prelims karty trval pouze 21 vteřin. Ronald Paradeiser přivítal v Oktagonu šikovného Felipeho Da Silvu Maiu, nicméně na to, aby poslal brazilského bojovníka do říše snů, mu stačily pouhé tři údery. Neuvěřitelný výkon.

Hlavní karta

Matavao šokoval Ostravu, Široký padl a Čepo úřadoval

První zápas hlavní karty pokračoval v nastoleném stylu a skončil v prvním kole. Al Matavao převážil a namísto Rado Úškrta se s ním do klece postavil Marek Mazuch. Ten se snažil na soupeře vytvářet tlak, jenže prakticky se neuchyloval k úderům.

Zato Matavao nachytal slovenského bojovníka při troše nepozornosti a poslal jej parádní kombinací k zemi, kde jej dokončil. Překvapivý a skvělý výkon.

S již tradiční nástupovkou od Jaromíra Nohavici roztleskal Jan Široký před svým zápasem s Konrádem Dyrschkou celou Ostravar Arénu. V publiku jasné vyhrával, nicméně první kolo šlo na stranu soupeře.

Dyrschka působil jako klíště a neustále se pokoušel zápas přenést na zem a dařilo se mu v něm dominovat. Široký na něho ne a ne najít recept. Stejně tak ve druhé pětiminutovce a vlastně i třetí pětiminutovce.

Dyrschka tak naprosto zaslouženě a jednoznačně vyhrál na body.

Další očekávaný zápas obstarali Giovanni Melillo a Vlasto Čepo. Čekala se divočina a té jsme se dočkali. Sice chvíli trvalo, než se slovenská mašina rozjela, nicméně Ital mu dal příležitost a ta byla využita. Jednalo se tak o další konec v prvním kole.

Sanikidze s Tichotou předvedli fantastický titulový zápas

První titulový zápas večera sliboval atraktivní podívanou a hned první kolo ukázalo proč, když nabídlo hned dva knockdowny, po jednom na každé straně. Nejinak to bylo s takedowny.

I ve druhém kole oba bojovníci krásně ukazovali krásu a rozmanitost MMA. Až třetí kolo bylo celé v postoji a oba bojovníci si vyměňovali zajímavé a místy i velmi kreativní kombinace, hala zápas sledovala ve velkém napětí.

Čtvrté kolo opět nabídlo pohled na zemařské i postojářské dovednosti obou bojovníků. Po jeho konci šlo znát, že si Tichota vysloužil Sanikidzeho respekt. Páté kolo pak ovládl právě talentovaný Gruzínec, který vyhrál i celý zápas na split decision.

Oba bojovníci však předvedli fantastický a komplexní výkon a oba si vysloužili potlesk celé Ostravar Arény.

Kozmova dominance skončila!

Hlavní tahák turnaje OKTAGON 37. David Kozma ve své šesté obhajobě čelil nebezpečné brazilské hrozbě. Kaik Brito si do zápasu věřil, očekávalo se, že šampionovi může zejména v postoji pořádně zatopit hned z úvodu duelu a také z toho důvodu se bylo na co těšit.

Kozmu při nástupu pochopitelně domácí publikum extrémně hlasitě přivítalo. Nicméně zápas začal lépe Brito. Poměrně rychle poslal šampiona k zemi a ten začal mít o plánu zápasu jasno.

S Brazilcem se hlavně tahat, případně jej brát na zem a nesnažit se mu dávat šance v postoji. To se mu vcelku vycházelo, nicméně Brito dokázal úspěšně vstávat a na konci prvního kola poslal Kozmu k zemi podruhé.

Druhé kolo bylo z pohledu Kozmy absolutně hrozivé. Brito jej neustále trefoval, fyzicky jej zničil a Kozma byl na jeho konci rád, že vůbec došel do svého rohu k týmu. Ukázal obrovské srdce, Brito musel být zoufalý, že domácí borec stále stál.

Hala hnala Kozmu, aby se vzchopil. Jenže marně. I ve třetím kole jej totiž Brito začal naprosto rozebírat a třebaže se Kozma snažil, Brito mu nedal šanci a rozhodčí přeci jen musel zápas ukončit. Předvedl naprosto precizní výkon a řekl si o reálný a vážný zájem UFC.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

VIDEO: Čepo se opět urval ze řetězu! Tentokráte v přestřelce ukončil Melilla. Bude zápas s Peňázem?

Oktagon zamířil v sobotu do Ostravy s galavečerem s pořadovým číslem 37. K vidění bylo mnoho skvělých zápasů a hlavně ukončení. O jedno z nich se postaral i Vlasto Čepo, který si suverénně řekl o zápas s Matějem Peňázem.

Publikováno

dne

Oktagon zamířil v sobotu do Ostravy s galavečerem s pořadovým číslem 37. K vidění bylo mnoho skvělých zápasů a hlavně ukončení. O jedno z nich se postaral i Vlasto Čepo, který si suverénně řekl o zápas s Matějem Peňázem.

Vlasto Čepo vs. Matěj Peňáz. Zápas, který chtějí fanoušci Oktagonu už velice dlouho. Prakticky od turnajů OKTAGON Underground. Jenže zatím k němu stále nedošlo a zdá se, že v příštím roce už by se tak konečně mohlo stát.

A možná dokonce ještě i na konci tohoto roku. Peňáz stále nemá soupeře pro turnaj v O2 Aréně s pořadovým číslem 38 a Čepo si svým zápasem v Ostravě jasně řekl o slovo.

V zaplněné Ostravar Aréně totiž vyzval Giovanniho Melilla, který za sebou má těžké zápasy. Bojoval například s hvězdným Michaelem Pagem a v Oktagonu prověřil právě Peňáze.

Melillo je jediný bojovník, který s Peňázem vydržel v kleci celá tři kola. Sice prohrál na body, moravské hvězdě to však nedal zadarmo. Proto byl pro Čepa zajímavou výzvou.

Slovenský bijec se netajil tím, že chce Itala ukončit co nejdříve, aby udělal dojem nejen na Peňáze, ale i na jeho trenéra Andrého Reinderse, který prohlásil, že nejsou na stejné úrovni.

A to se mu podařilo. Z počátku sice Melillo dokázal hrozit a byl tím, kdo zápas víceméně tvořil, jenže brzy si začal věřit až příliš a přesně na to jako by Čepo čekal. Došlo k přestřelce a v těch je zkrátka Slovák jako doma.

Nebylo tedy překvapením, jak zápas skončil. Melillo na zemi a Čepo byl tím, kdo po zásahu rozhodčího mohl zvedat ruce nad hlavu.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené