Spojte se s námi


Ostatní

Hodinu před osmifinále jsem měl pizzu v troubě, vtipkoval Gawlas po povedeném UK Open. Na turnaji představil nové šipky

Minulý víkend otřásl příběh Adama Gawlase na šipkovém UK Open celou komunitou nejen tohoto sportu. Nyní se 21letý hráč z Návsí rozpovídal exkluzivně pro Ruik o turnaji, který znamenal pro Česko historické semifinále na turnaji nejvyšší kategorie, tedy Major.

Publikováno

dne

Minulý víkend otřásl příběh Adama Gawlase na šipkovém UK Open celou komunitou nejen tohoto sportu. Nyní se 21letý hráč z Návsí rozpovídal exkluzivně pro Ruik o turnaji, který znamenal pro Česko historické semifinále na turnaji nejvyšší kategorie, tedy Major.

Adame, máš za sebou životní turnaj, jak hodnotíš celé UK Open?

Celé UK open hodnotím nejlépe, jak bych mohl, fakt nečekaný úspěch, a ještě s novými šípy.

Do turnaje ses zapojil díky postavení na žebříčku až ve třetím kole. Bylo jedním z klíčů, že jsi byl odpočatější než tví soupeři?

No právě jsem nad tím přemýšlel, jestli je to bonus nebo mi to uškodí. Soupeři už hráli zápasy předtím a byli rozehraní. Zároveň mohli být unavení, ale myslím, že jsem to správně vzal do mých rukou a vyšlo to.

Velmi těžké utkání jsi sehrál s talentovaným Lukem Littlerem. Navíc to bylo ve čtvrtém kole, kde se hrálo na deset vítězných. Co zlomilo utkání s 16letým Angličanem?

Zlom byl vlastně až na konci, kdy on nedal kupu šipek a já jo. Celou dobu jsem byl ve vedení, ale pak začal hrát neuvěřitelně.

Naopak fantasticky jsi zvládl osmifinálové utkání s Williamem O´Connorem. Jak probíhala příprava na toto utkání?

Příprava na tohle utkání byla celkem srandovní, protože hodinu před rozhozem na střed jsem si ještě dělal pizzu v troubě (smích) a byl jsem strašně unavený. Ale nakonec to vyšlo.

A nyní už ke čtvrtfinále s bývalým mistrem světa Robem Crossem. Do zápasu jsi rozhodně nevstupoval jako favorit, co bylo v zápase nejtěžší?

Nejtěžší bylo asi ustát ten konec. Jinak opět hezké vedení a ke konci začal soupeř hrát perfektně. Nakonec jsem využil své šance.

V duelu o postup do finále ti stopku vystavil pozdější vítěz Andrew Gilding. Co stálo za náhlou ztrátou výkonu za stavu 5:5 na legy?

Už došly síly a nebyl jsem tak soustředěný. Zkušenost, kterou doufám využiji příště.

UK Open je známý pro to, že se hraje na osmi terčích, z nichž jeden je na hlavním pódiu a jeden na vedlejším. Jak výrazné jsou rozdíly mezi jednotlivými hracími místy?

Vlastně rozdíly nejsou žádné. Pořád je stejná vzdálenost (od terče k odhodové čáře) a člověk dokáže hrát parádní hru. Jen u těch terčů 3-8 stáli lidi strašně blízko.

Nově se podíváš do první padesátky žebříčku. Může to být zlomový moment v tvé kariéře?

Určitě může, protože kartu (reprezentující status profesionála) už jsem z velké pravděpodobnosti udržel. Takže teď uvidíme, jaký bude zbytek sezóny.

Zdroj: Ruik, UK Open

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.