Spojte se s námi


Ostatní

Historicky první titul z Bahrajnu má Michael Smith, šipkaři se vrací do Evropy

Publikováno

dne

Od finále mistrovství světa uplynulo teprve devět dní, profesionální šipky se ale vrátily do akce. Poprvé v historii zavítal sport házení na terč do Bahrajnu, kde se proti osmi profesionálním šipkařům postavilo osm kvalifikantů z asijského regionu včetně dvou domácích hráčů.Turnaj vyhrál Michael Smith, který má v tuto chvíli desetizápasovou sérii výher.

V prvním kole nedal až na výjimku nikdo z profíků šanci svým soupeřům. Belgičan Dimitri van den Bergh se trápil s Filipíncem Alainem Abi-Abim, kterého zdolal 6:5 na legy (na hry). V prvním kole padl také jeden „kanár“, Jonny Clayton jím vyprovodil Bahrajnce Bassima Mahmooda.

Tradičně zajímavější příběhy nabídla na World Series of Darts čtvrtfinále. Neskutečným obratem se na bahrajnském pódiu prezentoval Raymond van Barneveld. Pětinásobný mistr světa prohrával v utkání s Angličanem Lukem Humphriesem 2:5, dokázal ale otočit a zvítězit 6:5. Nizozemec se mohl těšit na souboj s Michaelem Smithem.

Angličan se popral s nervózním zápasem proti van den Berghovi a výhrou 6:4 opět potvrdil svoji neskutečnou formu. Další semifinále obstarali Angličan Rob Cross, který přehrál Skota Petera Wrighta a Velšan Gerwyn Price, na něhož byl slabý jeho krajan Clayton.

Semifinálová utkání, hraná na sedm vítězných legů, přinesla vyrovnaný souboj Michaela Smitha a Raymonda van Barnevelda. Duel nabídl dvanáct her, více jich získal aktuální mistr světa. Smithův postup do finále znamenal už devátou výhru v řadě.

Druhým finalistou se po suverénním výkonu stal Gerwyn Price. Bývalá světová jednička dovolila Angličanu Crossovi pouze tři hry a blížila se k druhému titulu ze světové série v kariéře. Na mistra světa z roku 2021 ale čekal nejtěžší úkol.

Ze začátku to vypadalo vyrovnanou bitvu, kterou za stavu 3:3 překlopil na svou stranu Smith. Angličan se dokonce utrhnul do vedení 7:3 a jen jedna hra ho dělila od titulu. Velšan ještě dokázal zkorigovat výsledek na 6:7, vyrovnat ale nezvládl. Po výsledku 8:6 se aktuální světová jednička stala dalším členem kategorie vítězů turnaje Světové série.

Druhý turnaj série startuje hned za týden, v Kodani se odehraje Nordic Darts Masters. World Series of Darts letos zavítá například do Austrálie nebo do USA.

Zdroj: Nova sport, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.