Spojte se s námi


Golf

Henrik Stenson si plácnul s LIV Golf, přijde o kapitánství na Ryder Cupu. Svou situaci nazývá ostudou

Nová golfová soutěž dotována penězi ze Saúdské Arábie ulovila do svých řad další zvučné jméno. K rebelské golfové lize se připojuje šestačtyřicetiletý Švéd Henrik Stenson, který byl nedávno jmenován jako kapitán evropského týmu pro Ryder Cup 2023. O prestižní roli ale přijde.

Publikováno

dne

Nová golfová soutěž dotována penězi ze Saúdské Arábie ulovila do svých řad další zvučné jméno. K rebelské golfové lize se připojuje šestačtyřicetiletý Švéd Henrik Stenson, který byl nedávno jmenován jako kapitán evropského týmu pro Ryder Cup 2023. O prestižní roli ale přijde.

Jméno Henrika Stensona bylo s konkurenční soutěži LIV Golf Tour skloňováno už delší dobu. Po jubilejním 150. ročníku The Open, na kterém letos neprošel cutem, je však krok švédského golfisty dokonán.

„Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl, připojit se k několika mým kolegům profesionálům a zahrát si v LIV Golf Invitational Series., která pokračuje v Bedminsteru zhruba za týden. Můj zájem o tento koncept byl v posledních několika letech dobře zdokumentován a navzdory určitému nešťastnému a přetrvávajícímu napětí mezi LIV Golf, DP World Tour a PGA Tours je nakonec příležitost hrát v LIV událostech něco, co chci zažít,” napsal švédský golfista ve svém prohlášení, které sdílel na sociálních sítích.

Stejně jako mnoho dalších hráčů by však chtěl mít Stenson možnost pokračovat i na okruhu PGA Tour, která se ke konkurenční soutěži staví zády. Několik hráčů už dokonce PGA suspendovala, jelikož nastoupili v LIV Golf ve stejném termínu, jako probíhal jeden z turnajů PGA Tour. 

Hrát na několika turné po celém světě je něco, co jsem dělal během své kariéry a velmi doufám, že v tom budu moci nadále pokračovat. Mám v úmyslu podporovat více turné jakýmkoli způsobem, jakým se mohu posunout vpřed,” pokračoval ve svém prohlášení.

Švédský golfista se zároveň chystal už na svou pátou účast na prestižním Ryder Cupu, kde byl v březnu dokonce jmenován kapitánem evropského výběru. S tím však už Henrik Stenson počítat nemůže.

Ryder Cup Europe dnes potvrzuje, že působení Henrika Stensona jako kapitána týmu Evropy pro Ryder Cup 2023 v Marco Simone Golf and Country Club v Římě od 25. září do 1. října 2023, bylo s okamžitou platností ukončeno,“ uvádí se v oficiálním prohlášení Ryder Cup Europe.

Podle organizace Ryder Cupu je hlavní důvod ten, že Stenson nebude schopen plnit určité smluvní závazky vůči Ryder Cup Europe, ke kterým se zavázal před svým oznámením jako kapitán.

Jak mnozí z vás již viděli, moje rozhodnutí hrát na akcích LIV bohužel přimělo Ryder Cup Europe k tomu, že není možné, abych pokračoval ve své roli kapitána Ryder Cupu. A to navzdory tomu, že jsem uzavřel konkrétní dohody s LIV golf, kteří podporovali mou roli kapitána, abych zajistil, že budu moci plnit povinnosti kapitána,” píše Stenson ve svém prohlášení.

Ačkoliv s rozhodnutím nesouhlasí, je schopen ho respektovat, přestože ho konečný výsledek celé záležitosti velmi mrzí.

„Je ostudou být svědkem značné nejistoty kolem Ryder Cupu, který rozhoduje, kdo bude způsobilý hrát a kdo ne,” doplnil. Stenson pevně věří, že v budoucnu se dusno mezi PGA a LIV Tour vyvětrá a že obě organizace spolu najdou společnou řeč.

Kromě většího výdělku švédského golfistu zlákal taky tříkolový formát turnajů na LIV Golf Tour a v neposlední řadě volnější program. Tohle prohlášení se shoduje s další řadou hráčů, kteří k LIV Golf přeběhli. Za menší porci turnajů si budou moct vydělat daleko víc peněz.

Zdroj: PGA Tour, Ryder Cup, LIV Golf

Reklama

Golf

McIlroy vyzdvihuje Woodse: Je to alfa PGA Tour! Golf se přesouvá do nové éry

PGA Tour zažívá v těchto týdnech velmi hektické období. Vrchol sezony v podobě play-off FedEx Cupu se o víkendu zlomí do své poloviny, zároveň nejlepší hráči světového žebříčku řeší na BMW Championship budoucnost americké Tour. Těchto debat se účastní i největší hvězda posledních dvou dekád Tiger Woods.

Publikováno

dne

PGA Tour zažívá v těchto týdnech velmi hektické období. Vrchol sezony v podobě play-off FedEx Cupu se o víkendu zlomí do své poloviny, zároveň nejlepší hráči světového žebříčku řeší na BMW Championship budoucnost americké Tour. Těchto debat se účastní i největší hvězda posledních dvou dekád Tiger Woods.

Tiger Woods je tváří PGA Tour už více než dvacet let. I proto se vydal za svými kolegy do Wilmington Country Clubu v Delaware, kde v těchto dnech probíhá BMW Championship, jakožto pevná součást FedEx Cupu.

Vítěz patnácti majorů stále přitahuje obrovskou pozornost, přestože už v posledních letech nefiguruje na předních příčkách leaderboardu. Navíc po loňské autonehodě už se objevuje na hřišti spíš sporadicky.

 Jenomže podnik, který je Tigerovým “zaměstnavatelem” dlouhá léta, teď krvácí. Na scéně se objevila konkurence v podobě LIV Golf, která je často kritizována za to, že je dotována veřejnými zdroji Saúdské Arábie. PGA Tour přichází o své hráče a lape po dechu.

Woods přiletěl z Floridy na setkání hráčů, kterého se zúčastnili někteří z nejlepších hráčů PGA Tour, aby diskutovali právě o budoucnosti Tour. Aby jim zkrátka ten ujíždějící vlak neujel úplně.

Mezi zúčastněnými je i Rory McIlroy, který ve svých třiatřiceti letech patří stále k nejzářivějšímu lesku amerického podniku. I tak si je ale vědom, kdo hraje v diskusích v Delaware největší roli: „Myslím, že je to docela zřejmé. Kdykoli se všichni dostaneme do jedné místnosti, je tam alfa, ale nejsem to já,” řekl irský golfista pro Golf Week, čímž chtěl vyzdvihnout Woodsovu přítomnost.

Je to působivé a myslím, že to ukazuje, jak moc mu na Tour záleží. Jak moc mu záleží na hráčích, kteří přicházejí a budou tvořit příští generaci. Ať se vám to líbí nebo ne, s Tigerem měla Tour po 20 let snadnou práci. Ano, má spoustu dalších, jsme skvělí hráči, ale nejsme Tiger Woods,” uvědomuje si McIlroy.

Podle něj je šestačtyřicetiletá legenda tou, ke které všichni v jejich golfových začátcích vzhlíželi. Jeho hlas jde slyšet nejvíce ze všech a že je to právě on, který může nasměrovat PGA Tour tam, kde by měla být.

Je na Tour už skutečně dlouho. Myslím si, že my hráči, kteří jsme byli s ním na hřišti, ti, kteří byli o něco starší než já, ale i kluci, kteří přišli za mnou, všichni jsme z jeho velké kariéry těžili,” nešetří slova chvály miláček ze Severního Irska.

Woodse, McIlroye ale i spoustu dalších hráčů na PGA Tour teď straší nejistá budoucnost. Jedno si ale McIlroy dobře uvědomuje: „Přesouváme se do nové éry a musíme o věcech přemýšlet trochu jinak.” Jaká ta další éra bude, není v tuto chvíli jasné. Jasné ale je, že s příchodem LIV Golf na scénu, už nic nebude jako dřív.

Zdroj: PGA Tour, Golf Week

Pokračovat ve čtení

Golf

Proti LIV Golf míří do boje i Tiger Woods. Hráči PGA hrozí bojkotem majorů. V dalším roce si ale mohou vydělat víc

Teď už si nelze nic nalhávat. Po odšpuntování soudních sporů panuje mezi PGA Tour a LIV Golf otevřená válka. Vážnost celé situace podtrhuje fakt, že do Delaware na BMW Championship zamířil i Tiger Woods.

Publikováno

dne

Teď už si nelze nic nalhávat. Po odšpuntování soudních sporů panuje mezi PGA Tour a LIV Golf otevřená válka. Vážnost celé situace podtrhuje fakt, že do Delaware na BMW Championship zamířil i Tiger Woods. Ne proto, aby hrál golf, ale proto, aby se zapojil do vážných diskusí kolem nově vzniklé konkurenční LIV Golf Series, dotovanou ze saúdskoarabských veřejných zdrojů.

Když před začátkem prvního turnaje play-off FedEx Cupu PGA Tour vyhrála soudní spor, aby hráči působící v LIV Golf Invitation nemohli v Mephisu startovat, řekl komisař PGA Jay Monahan, že se konečně můžou všichni soustředit na vrchol sezony. Přesto je kolem úprku hráčů ke konkurenční soutěži stále velmi živo.

PGA Tour naplánovala během turnaje BMW Championship setkání zhruba dvacítky nejlepších hráčů světového žebříčku, aby prodiskutovali následující kroky. Na tomto setkání se má objevit i legenda tohoto sportu Tiger Woods.

Setkání má podle zdrojů ESPN zahrnovat pouze hráče, kteří se nenechali zlákat štědrými nabídkami LIV Golf. Konat se má už tuto středu, přibližně v době, kdy se Jay Monahan chystá promluvit k hráčům. V zákulisí se dokonce spekuluje, že současná situace by mohla stát Monahana místo.

Mezi horká témata má patřit i návrh, aby současní hráči PGA Tour bojkotovali major turnaje, do kterých přeběhlíci k LIV Golf zasáhnou. Všichni hráči, kteří podepsali tučné smlouvy u LIV Golf a zasáhli do jeho turnaje, zatímco se ve stejný termín konal také turnaj PGA Tour, byli americkým podnikem distancováni na dobu neurčitou.

Nemohou tak hrát klasické turnaje na okruhu PGA Tour, čímž se v budoucích měsících (ale spíš letech) budou zabývat soudy. Mohou ale podle současných regulí startovat na major turnajích, jako je například Masters nebo The Open.

Tohle si však řada profesionálů, která zůstala věrná PGA Tour nepřeje. Jedním z velkých kritiků těchto hříšníků je taky právě Tiger Woods. Naposledy LIV Golf a jejího šéfa Greta Normana veřejně odsoudil na nedávnem 150. ročníku The Open, kterého se sám zúčastnil.

Podle Woodse není projekt dotovaný penězi ze Saúdské Arábie v nejlepším zájmu golfu, jako hry takové. Odliv hráčů ke konkurenci značně oslabuje startovní pole PGA Tour, která musí současnou situaci řešit.

Na druhou stranu, vzniklá konkurence by mohla přinést do PGA Tour i pozitivní efekt. Už teď se play-off FedEx Cupu hraje s rekordní finanční dotací, která byla nedávno navýšena. Vítěz celé sezony inkasuje 18 milionů amerických dolarů.

Navíc se mluví nahlas o variantě, kdy by měl od roku 2023 každý hráč na PGA Tour garantovaný minimální výdělek 500 tisíc amerických dolarů. Jednalo by se o jakousi zálohu, která by byla následně odečtena od vyhraných peněz z turnajů.

Zastánci LIV Golf tvrdí, že PGA Tour se veze už 20 let na vlně bez inovací a plánované budoucnosti. Za to, že vznikl prostor na trhu, si údajně PGA Tour může svým přístupem sama. Bude zajímavé sledovat, k čemu dojdou hráči na plánované diskusi.

Zdroje: PGA Tour, LIV Golf

Pokračovat ve čtení

Golf

Pastrňák vyměnil hokejovou hůl za golfovou a opět pálil přesně! Takhle bavil obecenstvo při exhibici na Vltavě

Hvězdný útočník David Pastrňák se v úterý odpoledne zúčastnil exhibiční golfové akce v rámci Czech Masters 2022. Kompozitovou hůl, se kterou sází brankářům v NHL jeden gól za druhým, vyměnil tentokrát za golfovou. I tak ukázal, že je rozený střelec. Na poměry golfového amatéra si vedl velmi dobře.

Publikováno

dne

Hvězdný útočník David Pastrňák se v úterý odpoledne zúčastnil exhibiční golfové akce v rámci Czech Masters 2022. Kompozitovou hůl, se kterou sází brankářům v NHL jeden gól za druhým, vyměnil tentokrát za golfovou. I tak ukázal, že je rozený střelec. Na poměry golfového amatéra si vedl velmi dobře.

Na hřišti Albatross Golf Resort poblíž Berouna proběhne tento týden už tradiční golfový turnaj D+D Real Czech Masters, který je součástí okruhu PGA European Tour.

Součástí doprovodného programu bývá před turnajem exhibice v centru Prahy na Vltavě, kde se snaží hvězdní hráči, ale i čestní hosté zasáhnout zhruba 12 metrů vzdálenou jamku na plovoucím pontonu, který simuluje green. Přesně této akce se letos zúčastnil taky David Pastrňák.

Český hokejový útočník hrající v NHL za Boston Bruins ukázal, že mu golfová hůl rozhodně není cizí. V rámci skupinového turnaje dostal dva pokusy, hned ten první málem skončil v jamce. Vlastně skončil, ale k jeho smůle se odrazil ven.

Nicméně i druhý úder by snesl poměrně přísné parametry, když skončil nějakých 30 centimetrů od jamky. Do svého “Pasta týmu” nakonec získal pět bodů, ten skončil nakonec na děleném třetím místě.

Moc se mi tu líbí. Nikdy jsem nebyl součástí takové akce. Bylo hezké takhle čipovat na vodu a jsem rád, že jsem to aspoň jednou trefil,” řekla hokejová superstar v úterý odpoledne na břehu Vltavy pro TV Nova.

Šestadvacetiletý bronzový medailista z posledního mistrovství světa ve Finsku se aktuálně kondičně připravuje na novou sezonu. Smlouvu u Bostonu má ještě na další sezonu, v brzké době tak bude nejspíš řešit i svou budoucnost.

Na to ale podle jeho slov zatím tolik nemyslí. Úkolem číslo jedna je být na start další sezóny stoprocentně připraven.

Zdroj: D+D Real Czech Masters, TV Nova

Pokračovat ve čtení

Oblíbené