Spojte se s námi


Golf

Henrik Stenson si plácnul s LIV Golf, přijde o kapitánství na Ryder Cupu. Svou situaci nazývá ostudou

Nová golfová soutěž dotována penězi ze Saúdské Arábie ulovila do svých řad další zvučné jméno. K rebelské golfové lize se připojuje šestačtyřicetiletý Švéd Henrik Stenson, který byl nedávno jmenován jako kapitán evropského týmu pro Ryder Cup 2023. O prestižní roli ale přijde.

Publikováno

dne

Nová golfová soutěž dotována penězi ze Saúdské Arábie ulovila do svých řad další zvučné jméno. K rebelské golfové lize se připojuje šestačtyřicetiletý Švéd Henrik Stenson, který byl nedávno jmenován jako kapitán evropského týmu pro Ryder Cup 2023. O prestižní roli ale přijde.

Jméno Henrika Stensona bylo s konkurenční soutěži LIV Golf Tour skloňováno už delší dobu. Po jubilejním 150. ročníku The Open, na kterém letos neprošel cutem, je však krok švédského golfisty dokonán.

„Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl, připojit se k několika mým kolegům profesionálům a zahrát si v LIV Golf Invitational Series., která pokračuje v Bedminsteru zhruba za týden. Můj zájem o tento koncept byl v posledních několika letech dobře zdokumentován a navzdory určitému nešťastnému a přetrvávajícímu napětí mezi LIV Golf, DP World Tour a PGA Tours je nakonec příležitost hrát v LIV událostech něco, co chci zažít,” napsal švédský golfista ve svém prohlášení, které sdílel na sociálních sítích.

Stejně jako mnoho dalších hráčů by však chtěl mít Stenson možnost pokračovat i na okruhu PGA Tour, která se ke konkurenční soutěži staví zády. Několik hráčů už dokonce PGA suspendovala, jelikož nastoupili v LIV Golf ve stejném termínu, jako probíhal jeden z turnajů PGA Tour. 

Hrát na několika turné po celém světě je něco, co jsem dělal během své kariéry a velmi doufám, že v tom budu moci nadále pokračovat. Mám v úmyslu podporovat více turné jakýmkoli způsobem, jakým se mohu posunout vpřed,” pokračoval ve svém prohlášení.

Švédský golfista se zároveň chystal už na svou pátou účast na prestižním Ryder Cupu, kde byl v březnu dokonce jmenován kapitánem evropského výběru. S tím však už Henrik Stenson počítat nemůže.

Ryder Cup Europe dnes potvrzuje, že působení Henrika Stensona jako kapitána týmu Evropy pro Ryder Cup 2023 v Marco Simone Golf and Country Club v Římě od 25. září do 1. října 2023, bylo s okamžitou platností ukončeno,“ uvádí se v oficiálním prohlášení Ryder Cup Europe.

Podle organizace Ryder Cupu je hlavní důvod ten, že Stenson nebude schopen plnit určité smluvní závazky vůči Ryder Cup Europe, ke kterým se zavázal před svým oznámením jako kapitán.

Jak mnozí z vás již viděli, moje rozhodnutí hrát na akcích LIV bohužel přimělo Ryder Cup Europe k tomu, že není možné, abych pokračoval ve své roli kapitána Ryder Cupu. A to navzdory tomu, že jsem uzavřel konkrétní dohody s LIV golf, kteří podporovali mou roli kapitána, abych zajistil, že budu moci plnit povinnosti kapitána,” píše Stenson ve svém prohlášení.

Ačkoliv s rozhodnutím nesouhlasí, je schopen ho respektovat, přestože ho konečný výsledek celé záležitosti velmi mrzí.

„Je ostudou být svědkem značné nejistoty kolem Ryder Cupu, který rozhoduje, kdo bude způsobilý hrát a kdo ne,” doplnil. Stenson pevně věří, že v budoucnu se dusno mezi PGA a LIV Tour vyvětrá a že obě organizace spolu najdou společnou řeč.

Kromě většího výdělku švédského golfistu zlákal taky tříkolový formát turnajů na LIV Golf Tour a v neposlední řadě volnější program. Tohle prohlášení se shoduje s další řadou hráčů, kteří k LIV Golf přeběhli. Za menší porci turnajů si budou moct vydělat daleko víc peněz.

Zdroj: PGA Tour, Ryder Cup, LIV Golf

Reklama

Oblíbené