Spojte se s námi


Ostatní

Házenkáři se vrací se vztyčenou hlavou, nicméně cíl nesplnili

Mistrovství Evropy házenkářů v Bratislavě již probíhá bez české účasti. Český národní tým potřeboval vyhrát v závěrečném duelu skupiny E nad Švédskem, to se ale nestalo a čeští házenkáři zamířili předčasně domů.

Publikováno

dne

Mistrovství Evropy házenkářů v Bratislavě již probíhá bez české účasti. Český národní tým potřeboval vyhrát v závěrečném duelu skupiny E nad Švédskem, to se ale nestalo a čeští házenkáři zamířili předčasně domů.

Češi odjížděli do Bratislavy s cílem postoupit ze základní skupiny. Čekali je ovšem soupeři, kteří patří k absolutní špičce jak v Evropě, tak i ve světě. Čeští házenkáři se postupně utkali se Španělskem, Bosnou a Hercegovinou a Švédskem.

O tom, jak těžká skupina E byla, svědčí skutečnost, že Španělé ovládli poslední dvě Eura, zatímco Švédové jsou se čtyřmi prvenstvími historicky nejúspěšnější zemí evropských šampionátů.

O kvalitě obou soupeřů českého týmu svědčí i to, že z loňského mistrovství světa se obě reprezentace vracely s medailemi. Švédové skončili na světovém šampionátu v Egyptě druzí a Španělsko třetí.

Ve svém prvním vystoupení předvedli Češi výkon na hranici svých možností, španělský favorit se ale zaskočit nenechal a náš národní tým mužstvu z pyrenejského poloostrova podlehl těsně 26:28. Házenkáři Česka uhráli se Španělskem nejlepší výsledek ze vzájemných zápasů v samostatné historii, na výhru to ale nestačilo.

Proti Švédsku chybělo i potřebné štěstí

Naději na postup ze skupiny si Češi udrželi díky výhře v následujícím utkání nad Bosnou a Hercegovinou. Česká reprezentace zvítězila 27:19, když se prosadily hlavně mladé spojky týmu. Talentovaný Matěj Klíma odehrál svůj nejlepší zápas v kariéře a Balkáncům nasázel osm gólů. Další tři góly přidal z pozice spojky Stanislav Kašpárek.

České mužstvo mělo před sebou klíčový duel se Švédskem o všechno. Češi sehráli s úřadujícími vicemistry světa herně i výsledkově naprosto vyrovnanou partii, konečná remíza 27:27 však hrála do karet Seveřanům. Ti si zajistili postup na úkor českých házenkářů díky lepšímu skóre.

„Chybělo málo. Bylo vidět, že se Švédové trápí a nevědí, jak na nás hrát. Bohužel jsme se ani jednou v utkání nedostali do vedení a pořád jsme jen dotahovali. Možná by je to zlomilo, kdybychom překlopili vedení aspoň jednou na naši stranu.

V zápasech proti Švédsku a Španělsku jsme nicméně potvrdili, že máme dobrý tým a jsme schopni hrát i s lepšími soupeři. Navíc máme šikovné mladé hráče, kteří se ještě vyhrají a jsou příslibem do budoucna,“ říkal v České televizi po rozhodujícím utkání proti Švédsku zklamaný Tomáš Babák, který dal Švédům šest gólů.

Čeští reprezentanti nenavázali na poslední dva evropské šampionáty, na nichž postoupili ze skupiny, rozhodně se ale nemají zač stydět. „Hrozně mě to bolí, ale na tým jsem hrdý. Někteří hráči se možná musejí posunout do ještě lepších klubů. Je tam málo hráčů, kteří hrají v těch opravdu špičkových.

Na rozdíl od Švédů a Španělů, kteří hrají v prestižních klubech a Ligu mistrů,“ zhodnotil pro Českou televizi vystoupení českých házenkářů kouč reprezentace Rastislav Trtík. Zároveň naznačil, že cítil velkou pachuť z výkonů rozhodčích v posledním utkání.

Zdroj: Česká televize

Reklama

Basketbal

České basketbalistky zůstaly první den na MS v basketbalu 3×3 stoprocentní! Mají velkou šanci na postup

Česká basketbalová reprezentace první den na mistrovství světa v basketbalu 3×3 v Rakousku odehrála hned dvě utkání a v obou zvítězila. Češky se nejprve postaraly o překvapení, když zdolaly favorizovanou Kanadu, a poté smetly Mongolsko.

Publikováno

dne

Česká basketbalová reprezentace první den na mistrovství světa v basketbalu 3×3 v Rakousku odehrála hned dvě utkání a v obou zvítězila. Češky se nejprve postaraly o překvapení, když zdolaly favorizovanou Kanadu, a poté smetly Mongolsko.

Na úvod turnaje překvapení proti Kanadě

České basketbalistky otevíraly letošní šampionát zápasem s Kanadou, která na minulém MS došla až do finále. Vicemistryně světa začaly utkání jako velké favoritky, ale Češky se jich nezalekly a dokázaly překvapit.

Po velmi vyrovnané bitvě se české basketbalistky radovaly z vítězství 20:18 po prodloužení. V základní sestavě nastoupily Kateřina Galíčková (9 bodů), Karolína Šotolová (4 body) a Anna Rylichová (5 bodů). Střídající Alžběta Levínská zaznamenala dva body.

„Je to fakt skvělé. Měly jsme na ně i v normálním hracím čase, ale daly jsme si to do prodloužení. Zkusily jsme nějaké akce a vyšlo to,“ hodnotila zápas Kateřina Galíčková pro Český basketbal.

„Teď je jasný cíl postoupit ze skupiny a hrát čtvrtfinále. Ať fanoušci dorazí, protože tady snad budeme déle, tak nám dorazte fandit,“ dodala Galíčková.

V druhém utkání Češky bez problému zvítězily

Důkaz toho, že to s postem české basketbalistky myslí vážně, bylo utkání s Mongolskem. Zde česká reprezentace zvítězila s přehledem v poměru 21:10.

Kateřina Galíčková proti Mongolsku zaznamenala osm bodů, s pěti body přispěla k výhře Anna Rylichová. Karolína Šotolová a Alžběta Levínská měly shodně po čtyřech bodech.

„Za nás zní bilance 2-0 úplně fantasticky. Náš hlavní cíl byl porazit Mongolky a tím, že se nám podařilo porazit Kanadu, tak je to příjemný bonus a jsem ráda, že to takhle vyšlo. Zápas byl těžký, protože po výhře nad Kanadou na nás byl tlak, že jsme proti Mongolsku favoritkami,“ hodnotila utkání Anna Rylichová.

Češky po prvním hracím dni vedou skupinu C se dvěma výhrami. Kanada, USA a Maďarsko mají po jedné výhře, poslední Mongolsko oba své zápasy prohrálo. První pozice znamená přímý postup do čtvrtfinále, druhé a třetí místo si zajistí účast v osmifinále.

Ve čtvrtek Česko odehraje utkání nejprve s Maďarskem v 11:25. O dvě hodiny později nejspíše souboj Češek a Američanek rozhodne o tom, kdo postoupí z prvního místa do čtvrtfinále.

Zdroj: 3×3 Český basketbal

Pokračovat ve čtení

eSport

LPL: Levný nákup, drahý prodej. Čínský talent přes skvělé výsledky, leští pouze lavičku náhradníků

Slibem nezarmoutíš. Čína žije příběhem nastupující hvězdy, která se pod falešnými sliby ze strany týmu, stala pouhou loutkou na trhu.

Publikováno

dne

Slibem nezarmoutíš. Čína žije příběhem nastupující hvězdy, která se pod falešnými sliby ze strany týmu, stala pouhou loutkou na trhu.

Čínské servery a později i Twitter a Reddit, v posledních hodinách řeší příběh osmnáctiletého čínského talentu, který si postěžoval na nevhodné podmínky ve svém týmu. Xiaohuangren reprezentuje ThunderTalk Gaming již od roku 2020 a to na pozici junglera.

Tehdy jako patnáctiletý vzbudil velkou pozornost, když na korejském serveru se dostal na absolutní vrchol. Posléze v dalších letech si pozici jedničky udržel. A pokračuje tak i letos momentálně jeho profil je druhý nejlepší na základě získaných bodů za sólo hry.

Jeden z největších čínských talentů současnosti, letos povýšil z akademie do hlavního týmu. Xiao při podpisu velké profesionální smlouvy na dva roky, dostal ze strany vedení příslib, že dostane prostor v hlavní sestavě. Bohužel se tak nestalo a Xiao už téméř dva roky nehrál mistrovský zápas.

Peníze jsou víc než talent

Hráč samozřejmě rozvíjí svůj talent v Solo Queue. Koneckonců výsledky na korejském serveru ukazují mnohé. Bohužel i když mladý jungler nemá nějak přehnaná očekávaní, přístup organizace nelze tolerovat.

Místo příslibu příležitosti hrát, Xiao leští lavičku náhradníků a k jeho rozčarování dostává poloviční plat. Hráč si dovolil vyjádřit znepokojení na sociální síť Weibo.

Ve svém postu Xiao píše, že z organizačních důvodů mu náhle byl snížen plat na základě smlouvy. Doplňuje však, že klauzule o snížení platu v případě pozice náhradníka, nebyla při podpisu zmíněna.

Na základě této klauzule o polovičním platu se tak hráč domnívá, že to je hlavní důvod jeho nenasazení. Tým by totiž v případě jeho nasazení musel vynaložit ty prostředky, které měl garantované ve smlouvě.ThunderTalk Gaming tak sedí na talentovi, který mohl už dávno rozvíjet své schopnosti v LPL.

Zkušenostmi navyšovat svoji hodnotu a zároveň být lukrativním zbožím pro nejlepší týmy ligy. Levným nákupem talentu a držením na řetězu za pomocí slibů a všemožných kliček, se tak jeho potenciál nerozvíjí naplno. Vidina snadných peněz z výkupu smlouvy, ze které se hráč nemůže nijak vykoupit, je svůdná.

Taktika levného nákupu a rychlého prodeje za výkupní cenu při úpravě smluv tak, aby rozdíl v ceně byl nejvyšší, je bohužel v Číně zcela běžná. Příběh Xiaohuangrena jen ukazuje, že i čínské organizace umí do značné míry pohřbít obrovský talent a to jen pro peníze.

Zdroj: LoLContextChan, Reddit, Hupu

Pokračovat ve čtení

Basketbal

Začalo MS v basketbalu 3×3 a Češky na úvod turnaje smetly loňské stříbrné medailistky

Mistrovství světa v basketbalu 3×3 se letos hraje v rakouské Vídni a nechybí zde česká účast. Ženská basketbalová reprezentace se na turnaj kvalifikoval až v květnu, nicméně na úvod šampionátu se postarala o velké překvapení, když porazila loňskou stříbrnou Kanadu.

Publikováno

dne

Mistrovství světa v basketbalu 3×3 se letos hraje v rakouské Vídni a nechybí zde česká účast. Ženská basketbalová reprezentace se na turnaj kvalifikoval až v květnu, nicméně na úvod šampionátu se postarala o velké překvapení, když porazila loňskou stříbrnou Kanadu.

Úspěšná kvalifikace, krátká příprava a rychle na MS

České basketbalistky si účast na světovém šampionátu zajistily na začátku května, když úspěšně prošly kvalifikačním turnajem v Izraeli. Češky zde porazily všechny soupeřky kromě Australanek, a tak se těšily z postupu.

Před začátkem mistrovství světa v Rakousku Češky ještě zamířily na přípravný turnaj ve Francii, kde skončily ve čtvrtfinále. Po vypadnutí z turnaje ve Francii žádný jiný zápas nepřišel. Světový šampionát byl totiž za rohem, a tak se česká reprezentace vydala do Vídně.

Česká basketbalová reprezentace 3×3 se ve Vídni představí v sestavě Kateřina Galíčková, Karolína Šotolová, Anna Rylichová a náhradnice Alžběta Levínská. Hlavním trenérem je Radek Šnábl.

Na úvod mistrovství světa silné Kanaďanky

České basketbalistky se na Mistrovství světa v Rakousku utkají ve skupině C s Kanaďankami, Američankami, Mongolkami a Maďarkami. Z pětičlenné skupiny postupují tři nejlepší, první místo čeká čtvrtfinále, další dvě pozice zamíří do osmifinále.

„Proti Americe a Kanadě si jen tak nezahrajeme. Budeme to chtít zkusit, třeba se nám bude dařit a půjde to,“ řekla Kateřina Galíčková pro Český basketbal.

Češky se na úvod utkaly s Kanadou, která na minulém šampionátu vybojovala stříbrné medaile. Favoritek se ovšem naše reprezentace nezalekla a po vyrovnané bitvě se raduje z výhry 20:18 po prodloužení.

Skalp favorizované Kanady dává Češkám naději, že by mohly postoupit do vyřazovacích bojů. Dnes se ještě utkají s Mongolskem (13:25) a ve čtvrtek napřed s Maďarskem (11:25) a poté USA (13:25).

Zdroj: 3×3 Český basketbal

Pokračovat ve čtení

Oblíbené