Spojte se s námi


Ostatní

Házenkáři se vrací se vztyčenou hlavou, nicméně cíl nesplnili

Mistrovství Evropy házenkářů v Bratislavě již probíhá bez české účasti. Český národní tým potřeboval vyhrát v závěrečném duelu skupiny E nad Švédskem, to se ale nestalo a čeští házenkáři zamířili předčasně domů.

Publikováno

dne

Mistrovství Evropy házenkářů v Bratislavě již probíhá bez české účasti. Český národní tým potřeboval vyhrát v závěrečném duelu skupiny E nad Švédskem, to se ale nestalo a čeští házenkáři zamířili předčasně domů.

Češi odjížděli do Bratislavy s cílem postoupit ze základní skupiny. Čekali je ovšem soupeři, kteří patří k absolutní špičce jak v Evropě, tak i ve světě. Čeští házenkáři se postupně utkali se Španělskem, Bosnou a Hercegovinou a Švédskem.

O tom, jak těžká skupina E byla, svědčí skutečnost, že Španělé ovládli poslední dvě Eura, zatímco Švédové jsou se čtyřmi prvenstvími historicky nejúspěšnější zemí evropských šampionátů.

O kvalitě obou soupeřů českého týmu svědčí i to, že z loňského mistrovství světa se obě reprezentace vracely s medailemi. Švédové skončili na světovém šampionátu v Egyptě druzí a Španělsko třetí.

Ve svém prvním vystoupení předvedli Češi výkon na hranici svých možností, španělský favorit se ale zaskočit nenechal a náš národní tým mužstvu z pyrenejského poloostrova podlehl těsně 26:28. Házenkáři Česka uhráli se Španělskem nejlepší výsledek ze vzájemných zápasů v samostatné historii, na výhru to ale nestačilo.

Proti Švédsku chybělo i potřebné štěstí

Naději na postup ze skupiny si Češi udrželi díky výhře v následujícím utkání nad Bosnou a Hercegovinou. Česká reprezentace zvítězila 27:19, když se prosadily hlavně mladé spojky týmu. Talentovaný Matěj Klíma odehrál svůj nejlepší zápas v kariéře a Balkáncům nasázel osm gólů. Další tři góly přidal z pozice spojky Stanislav Kašpárek.

České mužstvo mělo před sebou klíčový duel se Švédskem o všechno. Češi sehráli s úřadujícími vicemistry světa herně i výsledkově naprosto vyrovnanou partii, konečná remíza 27:27 však hrála do karet Seveřanům. Ti si zajistili postup na úkor českých házenkářů díky lepšímu skóre.

„Chybělo málo. Bylo vidět, že se Švédové trápí a nevědí, jak na nás hrát. Bohužel jsme se ani jednou v utkání nedostali do vedení a pořád jsme jen dotahovali. Možná by je to zlomilo, kdybychom překlopili vedení aspoň jednou na naši stranu.

V zápasech proti Švédsku a Španělsku jsme nicméně potvrdili, že máme dobrý tým a jsme schopni hrát i s lepšími soupeři. Navíc máme šikovné mladé hráče, kteří se ještě vyhrají a jsou příslibem do budoucna,“ říkal v České televizi po rozhodujícím utkání proti Švédsku zklamaný Tomáš Babák, který dal Švédům šest gólů.

Čeští reprezentanti nenavázali na poslední dva evropské šampionáty, na nichž postoupili ze skupiny, rozhodně se ale nemají zač stydět. „Hrozně mě to bolí, ale na tým jsem hrdý. Někteří hráči se možná musejí posunout do ještě lepších klubů. Je tam málo hráčů, kteří hrají v těch opravdu špičkových.

Na rozdíl od Švédů a Španělů, kteří hrají v prestižních klubech a Ligu mistrů,“ zhodnotil pro Českou televizi vystoupení českých házenkářů kouč reprezentace Rastislav Trtík. Zároveň naznačil, že cítil velkou pachuť z výkonů rozhodčích v posledním utkání.

Zdroj: Česká televize

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.