Reklama

Hádka mezi jezdci Haasu: Rozzuřený Schumacher se obul do Mazepina! O co šlo?

Mick Schumacher a Nikita Mazepin si v nedělní Velké ceně Nizozemska nic nedarovali. A to jak na trati, v médiích, tak mezi sebou osobně. Podle Schumachera se Mazepin zachoval příliš agresivně, ten však svou vinu popírá.

Že je Mick Schumacher sebevědomým pilotem? Ano, a několikrát to již především na závodním okruhu dokázal. Že je Nikita Mazepin příliš agresivním jezdcem? No, to se taky obecně ví a dokazuje to také jeho velké množství jezdeckých chyb.

A že mezi oběma piloty Haasu panuje od jisté doby určité, ovšem nikterak obrovské napětí se taktéž ví.

Nervozita, která mezi nimi panuje, tak nějak tuto neděli jaksi vybublala na povrch. Přitom atmosféra začala houstnout už v sobotu. A hádáte správně, jedná se o incident, kvůli kterému přišel o své rychlé kolo Sebastian Vettel. Zablokovali jej oba dva piloti Haasu.

Mazepin totiž v ten moment předjížděl Schumachera. První jmenovaný posléze prohlásil, že již dříve ho tým káral za to, že mladého Schumachera předjel, když měl přednost. Nutno podotknout, že se Mazepin nacházel v pomalém outlapu, kdežto německý pilot potřeboval zahřát své pneumatiky rychlým výjezdovým kolem.

Tým mu prostřednictvím rádiové komunikace potvrdil, že svého týmového kolegu, ikdyž se Mazepin nacházel před svým posledním kvalifikačním pokusem, může předjet. Ve výsledku se jednalo o ukázkový příklad velkého nedorozumění, oběma jezdcům to každopádně náladu nezlepšilo.

Původní informaci od týmu měl totiž Mazepin takovou, že jej jeho týmový kolega nemá povolení předjet. V průběhu onoho výjezdového kola se toto rozhodnutí změnilo, což však Mazepin nevěděl, tudíž se Schumachera pokusil předjet. Tím došlo k zablokování Vettela, za což měl pilot Haasu obdržet penalizaci.

Druhý kritický moment přišel v neděli, ihned po startu Velké ceny Nizozemska.

Na videu lze vidět, jak se Schumacher na konci prvního kola v prostoru startu a cíle výrazně přiblížil Mazepinovi a chystal se jej předjet po pravé straně. Ten však náhle změnil směr jízdy. Syn slavné legendy byl poté naštvaný právě proto, že kdyby nezpomalil, dojde ke vzájemné, týmové kolizi.

“Vypadá to, že má prostě v hlavě nastaveno, že se musí za každou cenu udržet přede mnou. A proti tomu nic nemám, to je v pořádku. Ale myslím si, že pokud dojdeme do fáze, kdy se budeme proti týmovému kolegovi bránit velmi agresivně v momentě, kdy ani nemáme co získat, tak se nejedná o správný přístup.”

Takto v pozávodním rozhovoru hodnotil celou věc právě Schumacher.

“A už vůbec to neospravedlňuje tu skutečnost, že mě vytlačí do zdi a v podstatě mě donutí zajet do boxové uličky. Ano, znovu si myslím, že to není ta správná cesta a pravděpodobně si o tom budeme muset s týmem opět promluvit,” doplnil.

Mazepin si ovšem žádné pochybení nepřipouští. “Jsem také naštvaný. Mým úkolem je závodit. Jenže mám pocit, že to v posledních víkendech není ono, že dostatečně nezávodím. Naštěstí se za to necítím vinen, což je jedna věc, kterou byste měli mít na paměti. Měl jsem velmi dobré úvodní kolo a mám za sebou dobrý závod.”

Šéf týmu se nechal slyšet, že situaci mezi oběma jezdci budou muset natrvalo vyřešit, jelikož se takto pracovat nedá.

Mazepinovo účinkování ve Velké ceně Nizozemska však skončilo předčasně. Svůj vůz odstavil v boxech ve 44. kole kvůli problémům s hydraulikou, Schumacher skončil sedmnáctý.

Na čí straně stojíte, nebo kdo podle vás hovoří rozumněji, to necháváme na vás. Již tuto neděli nás ale čeká Velká cena Itálie a těžko říct, zda se vztah mezi oběma jezdci uklidní nebo ještě vyostří.

Zdroj: F1, F1 Živě

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené