Spojte se s námi


Bojové sporty

Gustavo Lopez: Vyrůstal jsem v chudobě, rodiče tvrdě dřeli, aby mi umožnili splnit si sny. Magard bude jen další oběť

Liberec čeká vůbec první galavečer největší československé organizace. OKTAGON 41 dokonce nabídne i jednu titulovou bitvu. Šampiona Jonase Magarda vyzve držitel prozatímního titulu Gustavo Lopez, jenž hravě smetl Filipa Macka. Nyní se veterán UFC detailněji představuje fanouškům.

Publikováno

dne

Liberec čeká vůbec první galavečer největší československé organizace. OKTAGON 41 dokonce nabídne i jednu titulovou bitvu. Šampiona Jonase Magarda vyzve držitel prozatímního titulu Gustavo Lopez, jenž hravě smetl Filipa Macka. Nyní se veterán UFC detailněji představuje fanouškům.

Lopez zůstává vděčný rodičům. Jak se dostal k MMA?

Gustavo Lopez se může pochlubit skvělou a zajímavou kariérou. Ostatně bojoval i v UFC, kde změřil síly například s Merabem Dvalishvilim, tedy v současnosti absolutní špičkou bantamové divize.

K MMA se přitom dostal poměrně neobvyklým způsobem. Na střední škole začal s wrestlingem a mezi přáteli měli i lidi, kteří se již MMA věnovali.

„Jeden z mých kamarádů měl zápas v MMA. Pomáhal jsem mu s přípravou a šel jsem do jeho rohu. Jenže na turnaji jim vypadl z hlavního předzápasu jeden z bojovníků a tak mě promotéři požádali, jestli bych ho nezaskočil. Vyhrál jsem na KO za 7 vteřin a uvědomil jsem si, že tohle je něco, čemu bych se mohl pořádně věnovat,“ vzpomíná Lopez.

A kdo je vlastně Gustavo? „Jen další normální kluk, který si jde za svými sny, jež se snaží přetavit v realitu. Moje dětství bylo typické pro Hispánce. Byli jsme chudí. Mí rodiče tvrdě dřeli, aby mi umožnili následovat své sny,“ představuje se prozatímní šampion Oktagonu fanouškům

Nemá ženu, nemá děti, přesto mu v životě evidentně nic nechybí. Kromě MMA se věnuje byznysu a jeho záběr je velice široký. Pronajímá nemovitosti, auta, rozběhl dokonce i jednu MMA organizaci, celkově pomáhá některým bojovníkům s jejich kariérami. Mimo to ale řeší také výpomoc s daněmi a pomáhá dalším osobám v podnikání.

„Jsem sice byznysmen, ale zápasení se věnuju na plný úvazek. Byznys mám na druhé koleji. Dělám, co miluju. Ráno vstanu, každý den trénuju a občas mám nějaké pracovní jednání. Jsou to dva jiné světy. Ale jsem válečník na plný úvazek, byznysmen jen na částečný,“ říká Lopez.

Magard bude jen další oběť, má jasno Lopez

Gustavo Lopez je nyní „pouze“ prozatímním šampionem, v Liberci si chce ale už 15. dubna dojít pro právoplatný titul. K tomu ale musí porazit Jonase Magarda, tedy muže, který nejenže rád koná, ale také velice rád mluví.

Ostatně o tom ví Lopez své. Magard si jej neustále dobírá, snažil se mu dostat do hlavy. Že by si z něj ale veterán UFC něco dělal? Kdepak.

„Nezajímám se o něj. Nepamatuju si ani jeho jméno. Má řeči na každého, ale na mě to nemá vliv. Až zápas skončím, bude po všem. Soustředím se hlavně na sebe. Magard bude jen další oběť,“ prozradil, co si myslí o svém soupeři.

Lopez působí jako velký sympaťák a ostatně se sám sebe vnímá a popisuje jako milého člověka. „Chci lidi inspirovat, aby šli za svými sny, byli dobrými lidmi a pomáhali ostatním. Ale v MMA chci být jedním z nejlepších na světě. Miluju soupeření, rád testuju své limity proti těm nejlepším,“ dodává.

Do České republiky dorazil Lopez už v pátek. Chce si zvyknout na zdejší časové pásmo. Až do 11. dubna bude v Praze, posléze se přesune do Liberce, kde se bude věnovat shazování.

V zemi se mu velice líbí. Dokonce se chce naučit česky a je na velmi dobré cestě. Už v únoru poslal v češtině vzkaz svému soupeři Magardovi. Dokáže jej porazit? To se dozvíme už 15. dubna.

Zdroj: Ruik, Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.