Spojte se s námi


Sázení

Grigor Dimitrov vs. Novak Djokovič: Preview a tipy na sázení

Třetí kolo Australian Open nabídne na pohled jednoznačný souboj Grigor Dimitrov vs. Novak Djokovič. Podle programu by k němu mělo dojít v sobotu v 9:00, nicméně čas je pouze orientační. Co od zápasu čekat a na co si vsadit?

Publikováno

dne

Třetí kolo Australian Open nabídne na pohled jednoznačný souboj Grigor Dimitrov vs. Novak Djokovič. Podle programu by k němu mělo dojít v sobotu v 9:00, nicméně čas je pouze orientační. Co od zápasu čekat a na co si vsadit?

Rod Laver Arena se v sobotu dočká zajímavého zápasu, který je sice na první pohled poměrně jednoznačně rozhodnut předem, jenže tomu tak ani zdaleka nemusí být. Utkají se totiž Grigor Dimitrov a Novak Djokovič.

Konkrétně se bude jednat o souboj 28. hráče světového žebříčku se světovou pětkou. Srb je dle očekávání obrovským favoritem, o čemž ostatně svědčí i kurzy u sázkových kanceláří.

Na Tipsportu je na vítězství Djokoviče vypsán nepříliš atraktivní kurz 1.17, zatímco na případný postup Dimitrova je kurz značně vyšší, konkrétně 5.42. Jsou ale tato čísla odpovídající? Záleží, jak se to vezme.

Tohle Australian Open již během prvních kol nabídlo některá velká překvapení. Navíc hrají velkou roli různé zdravotní trable, které se nevyhýbají ani Djokovičovi. Ten mimo jiné zrušil své tréninkové jednotky a rozhodně není stoprocentní.

Zatímco Dimitrov prošel prvními dvěma koly hladce a oba své zápasy vyhrál rychle a ve třech setech. To Djokovičovy zápasy trvaly v průměru o něco déle, v tom posledním navíc ztratil set proti 191. hráči žebříčku ATP.

Dimitrov bude pro Djokoviče i vzhledem k jeho zdraví velkou prověrkou. Bulhar na Australian Open skvěle podává a vypadá, že je ve skvělé formě. Nicméně Djokovič není jeho oblíbeným soupeřem, v kariéře nad ním vyhrál pouze jednou, hned desetkrát naopak prohrál.

A na co tedy vsadit? Výhra Djokoviče ani za pokus nestojí, naopak lákavý je kurz na to, že Dimitrov získá alespoň jeden set (kurz 1.72). Ještě lákavější pak je kurz na to, že v zápase uvidíme více než tři sety (kurz 1.90).

Zdroj: Australian Open, ATP

Reklama

Různé

Společenské sázky: Vsaď si na TV pořady, celebrity a další

Publikováno

dne

Společenská sázky sice nepatří do sázkového mainstreamu, mezi svátečními sázkaři jsou ovšem neuvěřitelně populární. Společenské sázky jsou totiž velice dobře dostupné, nějakou informaci o vypisované události má prakticky každý, kdo posledních pár měsíců žil na planetě Zemi. Na tomto typu sázek se ovšem nedá pouze dobře bavit, dá se na nich také dobře vydělávat. V tomto článku si společenské sázky představíme trošku blíže.

Co jsou to společenské sázky?

Společenské sázky jsou všechny sázky, které jsou vypsány na společensky probírané (hojně sledované) události.

Rozdělení společenských sázek

Společenské sázky mohou mít spoustu různých podob. V zásadě je rozdělujeme na sázky na:

 • Politické události
 • Ekonomické události
 • Televizní pořady
 • Celebrity
 • Počasí

V rámci těchto základních skupin nám potom bookmaker může nabídnout hromady rozdílných sázkových příležitostí.

Politické události

V rámci sázek na politické události si můžeme vsadit například na:

 • Volby prezidenta ČR
 • Volby prezidenta Německa
 • Volby prezidenta USA
 • Volby prezidenta Francie
 • Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
 • Volby do Senátu Parlamentu ČR

Ekonomické události

V rámci sázek na ekonomické události si můžeme typicky vsadit na:

 • Jaký kurz bude mít euro poslední den v měsíci?
 • Za jakou cenu se bude prodávat máslo o Vánocích?
 • Za kolik dolarů se bude prodávat barel ropy první den v měsíci?

Televizní pořady

V této skupině sázek narazíte na možnost vsadit si například na:

 • Kdo vyhraje Eurovizi?
 • Kdo vyhraje Super Star?
 • Kdo vyhraje Star Dance?

Celebrity

Tato skupina sázek je nejrozmanitější. V rámci této skupiny si můžete vsadit na všechny myslitelné (a často i nemyslitelné) sázky týkající se celebrit. Může se jednat o poměrně seriózní sázky, ale i zábavné sázky, například:

 • Jaké jméno dostane nový potomek britské královské rodiny?
 • Jaké jméno dostane potomek Leoše Mareše?
 • Jakého pohlaví bude potomek Leoše Mareše?
 • Jaké jméno dostane potomek Karlose Vémoly?
 • Jakého pohlaví bude potomek Karlose Vémoly?
 • Pavel Nedvěd se ožení s Darou Rolins
 • Antonín Slováček se ožení s Lucií Gelemovou

Počasí

Toto je nejběžnější společenská sázka, která se v nabídce sázkových kanceláří s železnou pravidelností objevuje mnoho dlouhých let. V rámci těchto sázek se také dobře taktizuje. Mezi tyto sázky patří poměrně běžné:

 • Kolik stupňů bude první jarní den?
 • Kdy se teploty dostanou pod nulu?

Společenské sázky – výhody

Protože bookmakeři se věnují spíše vypisování kurzů na sportovní události, při vypisování společenských událostí obvykle nemusí být tak přesní. To znamená, že nám mohou nabídnout opravdu hodnotné kurzy, zvlášť pokud dokážeme chytit čerstvě vypsané a tudíž stále neopravené kurzy.

Společenské sázky – nevýhody

Jednou z největších nevýhod společenských sázek je, že se v zásadě jedná o sázky dlouhodobé. To znamená, že na jejich výsledek můžete čekat několik dnů, týdnů, ale dokonce i několik měsíců nebo let. Tím pádem peníze na tyto sázky jsou dlouhodobě blokované. A týká se vás také velké riziko, protože čím více času do začátku dané události (respektive do jejího vyhodnocení), tím více proměnných může nastat a tím ošemetnější je výsledek.

Společenské sázky – strategie

Žádná obecně úspěšná strategie sázení na společenské sázky není známa. Jedinou dlouhodobě udržitelnou strategií sázení je i v tomto případě value betting.

Abyste při sázení společenských sázek mohli být úspěšní, musíte mít, stejně jako v případě sázení na běžné sportovní události, více informací a celkově větší přehled o dané situaci. Případně se k vám nějaká informace musí dostat dříve než k bookmakerovi.

Pakliže nějakou událost sledujete tak zvaně „z první řady“, tedy jste jí plně oddáni a víte o ní první poslední, je velmi pravděpodobné, že kurzy dokážete odhadnout lépe, než sázkové kanceláře. V takovém případě žádnou strategii sázení ani nepotřebujete.

Závěr

Společenské sázky jsou velmi zajímavou alternativou k běžnému sázení, tedy sázení na sportovní události. Díky tomu, že bookmakeři jim nevěnují tolik pozornosti, respektive o dění nemají takový přehled jaký mají někteří hodně zapálení fanoušci celebrit atd., nabízí tento typ sázek často poměrně velkou šanci na nalezení hodnoty. Problém je, že společenských sázek obecně moc není a že se tento typ sázek vyhodnocuje až s větším časovým odstupem. Sázením pouze na tento druh sázek tak nejspíše moc nezbohatnete.

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Real Madrid vs. Valencia: Preview a tipy na sázení

Chudý čtvrteční fotbalový program okoření zápas Realu Madrid s Valencií v rámci La ligy. Zatímco domácí nahánějí vedoucí Barcelonu, hosté by rádi odskočili pásmu sestupu. Co od utkání očekávat?

Publikováno

dne

Chudý čtvrteční fotbalový program okoření zápas Realu Madrid s Valencií v rámci La Ligy. Zatímco domácí nahánějí vedoucí Barcelonu, hosté by rádi odskočili pásmu sestupu. Co od utkání očekávat?

Realu se od Vánoc vůbec nedaří. Když nepočítáme dva postupy v poháru po prodloužení, v základní hrací době vyhrál jen dva z posledních sedmi zápasů. Na první Barcelonu ztrácí se zápasem k dobru osm bodů.

I Valencia potřebuje bodovat. Pár let zpět pravidelný účastník evropských pohárů se nachází v poslední třetině tabulky, ze 14. místa vyrovnané tabulky má pouze jednobodový náskok na pásmo sestupu.

Klíčové postavy Realu Madrid

Real se opírá o posledního vítěze Zlatého míče Karima Benzemu, doposud nasázel 13 branek a jednou asistoval. Hvězdou této sezóny je ale Vinicius, brazilský rychlík se prosadil 12krát a přidal šest asistencí.

Klíčové postavy Valencie

Na straně hostí září veterán Edinson Cavani, uruguayský hroťák zatím nasázel sedm branek a jednou asistoval. Hodně prostoru dostává talentované křídlo Samuel Lino, dvaadvacetiletý Brazilec síť rozvlnil čtyřikrát a na dva góly přihrál.

Domácí se opírají o skvěle fungující útok, se 38 zásahy ho mají po Barceloně druhý nejlepší v lize. Zvláště doma jim to pálí. Více než jednou skórovali na Santiago Bernabeu v sedmi z minulých devíti případů.

A to se vůbec nehodí Valencii, které v říjnu přestala fungovat do té doby kvalitní defenziva. Čisté konto udržela v jediném z posledních 12 ligových utkání. Od říjnu v průměru inkasuje 1,3 gólů na kolo.

S ohledem na domácí sílu Realu i vzhledem k defenzivnímu trápení Valencie si myslím, že domácí zvítězí. Zároveň ale beru v potaz negativní atmosféru v kádru bílého baletu, proto neočekávám z jeho strany žádný střelecký koncert a očekávám maximálně čtyři góly.

Zdroj: LaLiga

Pokračovat ve čtení

Basketbal

Barcelona vs. Bayern Mnichov: Preview a tipy na sázení

Basketbalová Barcelona, za kterou hraje dvojice českých reprezentantů – Tomáš Satoranský a Jan Veselý, přivítá na své palubovce Bayern Mnichov v rámci Euroligy. Španělskému celku v Evropě náleží třetí pozice, zatímco německý tým se krčí až na čtrnáctém místě.

Publikováno

dne

Basketbalová Barcelona, za kterou hraje dvojice českých reprezentantů – Tomáš Satoranský a Jan Veselý, přivítá na své palubovce Bayern Mnichov v rámci Euroligy. Španělskému celku v Evropě náleží třetí pozice, zatímco německý tým se krčí až na čtrnáctém místě. O favoritovi utkání tedy nemůže být pochyb.

Barcelona se nachází na třetím místě Euroligy za Olympiakosem a rivalem Realem Madrid. Oproti oběma celkům zaznamenala o jednu porážku více. Z 22 odehraných zápasů se její hráči radovali z výhry 14x.

V lize by se dalo mluvit o podobném případu. Zde Barceloně náleží druhá pozice opět za Realem Madrid. Změnu zde však tvoří ten fakt, že mají úplně stejnou statistiku, tedy 15 výher a 3 porážky, ovšem Real má lepší skóre.

V dresu katalánského celku nastupuje i dvojice českých basketbalistů, Tomáš Satoranský a Jan Veselý. Satoranský si v průběhu Euroligy drží průměr 9,1 bodu na zápas, 4 doskoky a 4,4 asistence. Veselý má průměr 8,8 bodu na zápas, 3,3 doskoku a 1,1 asistence.

Bayern Mnichov v Eurolize vyhrál pouze devět zápasů z 22 odehraných a patří mu až 14. pozice mezi evropskou elitou. Může jej však těšit, že v posledních době má dobrou formu. Z posledních pěti zápasů zvítězil třikrát.

V Německu se Bayern nachází na třetí pozici za týmy Alba Berlín a Bonn. Patří však k nejlepším německým celkům, neboť ze 17 ligových zápasů tento celek prohrál pouze čtyřikrát.

Co se týče vzájemných zápasů Barcelony a Bayernu, tak se daří mnohem více španělským basketbalistům. Letos se spolu utkaly tyto týmy jednou a Barcelona zvítězila v Německu 84:73. Loni se spolu utkaly i v play-off Euroligy, kde Španělé zvítězili 3:2 na zápasy.

Barcelona doma nastoupí jako jasný favorit, který si bez problémů dokráčí pro výhru. Očekáváme však, že Bayern se jen tak lehce nevzdá. Proto si kromě podívané na dvojici českých basketbalistů můžeme užít i skvělý basketbalový zápas.

Zdroj: Euroliga

Pokračovat ve čtení

Oblíbené