Spojte se s námi


Golf

Golfové drama v Tokiu: Schauffele udržel nervy a bere zlato. Senzační stříbro pro Slovensko! O bronzu rozhodl rozstřel

Opravdu nádherné a dramatické rozuzlení přinesl závěr finálového kola golfového olympijského turnaje v mužské kategorii. Příjemné ráno zažívají především slovenští fanoušci, kteří slaví senzační stříbrnou medaili.

Publikováno

dne

Opravdu nádherné a dramatické rozuzlení přinesl závěr finálového kola golfového olympijského turnaje v mužské kategorii. Příjemné ráno zažívají především slovenští fanoušci, kteří slaví senzační stříbrnou medaili. Zlato putuje do Ameriky, naopak o bronzovou placku se muselo rozhodnout až v rozstřelu. Českému zástupci se turnaj vůbec nepovedl.

Závěrečná pasáž golfového turnaje nabídla dramatickou podívanou až do samotného závěru. Před nedělním kláním byl na tom nejlépe Američan Xander Schauffele, který vstupoval do závěrečného kola s náskokem jedné rány na vítěze posledního Masters Hidekiho Matsuyamu.

Největší ozdobou a senzací druhého kola se však stal Jihoafričan ve slovenských barvách Rory Sabbatini. Před sedmi lety se oženil se slovenskou partnerkou, kterou poznal v USA, v roce 2018 přijal slovenské občanství.

O tři roky později ve finálovém olympijském kole zahrál neuvěřitelných 61 ran (-10), což je za celé čtyři kola vůbec nejlepší výsledek. Ten ho katapultoval až ke stříbrné medaili, přestože do posledního puttu Schauffeleho na osmnáctce byl ještě dokonce ve hře o zlato.

Xander Schauffele zahrál ve finálovém kole -4. Nejvíce se zapotil na čtrnácté jamce, kdy vyhodil míček mezi stromy do lesa. Dlouho nemohli pořadatelé jeho ztracenou ránu najít, tak musel americký hráč zahrát pro jistotu provizorní míček. Svůj původní nakonec našel, díky bogey však dal soupeřům ještě šanci. 

Na sedmnácté jamce si ale díky birdie vzal vedení o jednu ránu zpět. To dokázal nakonec udržet. Posledním puttem do paru pak odšpuntoval zlatou radost.

NETRADIČNÍ SOUBOJ O BRONZ

Zlatostříbrnou tečkou však turnaj ještě zdaleka neskončil. V běžných golfových turnajích je běžné, že se o druhé nebo třetí místo rozdělí i více hráčů. Jenomže na olympiádě jsou sady medailí pouze po jednom odstínu z každé sady.

Na děleném třetím místě se na skóre -15 seřadilo hned sedm borců – Morikawa (USA) , Munoz (COL), Pan (TWN), Pereira (CHL), Casey (ANG), Matsuyama (JPN) a McIlroy (IRL).

Další hráči postupně v systému náhlé smrti na dalších jamkách odpadávali, až zůstala v boji o bronz pouze dvojice Morikawa a Pan. Prvně jmenovaný však následně zabořil míček nepříjemně do bunkeru, čímž otevřel Cheng-tsung Panovi cestu k bronzové radosti.

Jestli se někomu olympijský turnaj v Tokiu určitě nepovedl, bude to jediný český zástupce Ondřej Lieser. Při své premiéře pod pěti kruhy skončil s celkovým skóre +10 jasně poslední. Největší trápení zažil především ve druhém kole, kde zahrál šest ran nad par.

Zdroj: Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.