Spojte se s námi


Tenis

Generálka na Wimbledon jaksepatří! Menšík vyzve na Mallorce obhájce titulu

Vyletěl jako kometa, ale proud dobrých zpráv o něm citelně oslabil. Na Mallorce se bude snažit o svou premiérovou výhru na travnatých kurtech. Na lehký los ovšem Jakub Menšík zrovna štěstí neměl. Kdy a s kým se český tenista v generálce na legendární Wimbledon utká?

Publikováno

dne

Vyletěl jako kometa, ale proud dobrých zpráv o něm citelně oslabil. Na Mallorce se bude snažit o svou premiérovou výhru na travnatých kurtech. Na lehký los ovšem Jakub Menšík zrovna štěstí neměl. Kdy a s kým se český tenista v generálce na legendární Wimbledon utká?

Menšík před Wimbledonem

Rublev, Dimitrov nebo Murray jsou jména, která už se má vyryta na své pažbě. Jakub Menšík měl náramný vstup do letošní sezony a po menší zdravotní i studijní pauze by na něj velice rád navázal.

Jenže v poslední době to osmnáctiletému hráči nejde tak, jak by chtěl. A není divu, protože tenisové turné se nachází v travnaté části sezony a na ní toho má rodák z Prostějova odehráno poskrovnu.

A jeho letošní výsledky na tradičním povrchu zatím postrádají vítězný zápis. V nizozemském ´s Hertogenboschi prohrál Menšík v prvním kole s domácím Browerem. O týden později nestačil v německém Halle opět na domácího soupeře Otteho.

V obou případech prohrál s tenisty, kteří se nacházejí o více než sto míst žebříčku pod českou tenisovou trojkou. Nicméně, ještě před rokem byl on sám také v mnohem nižších sférách rankingu.

Jeho růst mu ale zajistil start v hlavní soutěži Wimbledonu. Menšík se tak vyhne náročné kvalifikaci a týden před začátkem legendárního grandslamu se pokusí získat aspoň částečnou herní pohodu na Mallorce.

Krutý los

Hned první zápas bude pro Menšíka velkou výzvou. Na turnaji kategorie 250 vyzve totiž loňského šampiona Christophera Eubankse. Vytáhlý Američan tady loni oslavil svůj premiérový titul.

Šance českého tenisty mírně zvyšuje aktuální forma jeho amerického soupeře. Eubanks od začátku roku vyhrál pouze čtyři zápasy. Porážek stihl nasbírat třikrát tolik.

Osmadvacetiletý rodák z Atlanty bude mít na Mallorce o motivaci navíc. Pozice obhájce titulu je vždy speciální. Na druhou stranu Menšík se už dokázal postarat o větší překvapení.

Česko-americký souboj bude součástí pondělního programu. Jeho vítěz může ve druhém kole narazit na Itala Fogniniho, bývalou devítku žebříčku ATP, který tady startuje na divokou kartu.

Zdroj: ATP, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.