Spojte se s námi


Ostatní

Gawlas zvedl hru a postoupil na šipkovou European Tour! Kde a kdy bude hrát?

Český šipkař Adam Gawlas se po nevydařeném vstupu do sezony dokázal oklepat a v kvalifikaci na German Darts Grand Prix se probojoval až k místu zajišťující postup. 19letý šipkař na své cestě porazil Ira Steva Lennona a Nizozemce Maika Kuivenhovena.

Publikováno

dne

Český šipkař Adam Gawlas se po nevydařeném vstupu do sezony dokázal oklepat a v kvalifikaci na German Darts Grand Prix se probojoval až k místu zajišťující postup. 19letý šipkař na své cestě porazil Ira Steva Lennona a Nizozemce Maika Kuivenhovena a má tak jistých minimálně dalších tisíc liber do žebříčku PDC Order of Merit.

Šipkaři se potkali při kvalifikacích na druhý a třetí podnik European Tour v německém Hildesheimu a Mnichově. Zatímco na první hrané kvalifikaci Gawlas nezvládl poslední zápas s Alanem Soutarem ze Skotska a postup mu těsně utekl, o pár hodin se mohl radovat z účasti na dalším kariérním turnaji série European Tour.

Šipkař z Návsí se představí v Mnichově mezi 16. a 18. dubnem. I při prohře v prvním kole by se český hráč odvezl tisíc liber, které mu mohou na konci roku pomoci s udržením karty profesionála. Každá výhra tak může mít cenu zlata.

Při prohře v druhém kole si nenasazení hráči připisují dva tisíce liber (16 nejlepších je nasazených podle žebříčku Pro Tour až do druhého kola a v případě prohry nezískává žádné prize money – pozn. red.).

Při prohře v osmifinále už berou peníze všichni, konkrétně pak tři tisíce liber. Prohra ve čtvrtfinále znamená pět tisíc, v semifinále šest a půl tisíce a poražený finalista odejde s deseti tisíci.

Vítěz turnaje zapíše příjemných dvacet pět tisíc liber, tedy v přepočtu téměř tři čtvrtě milionu korun. Celkem se v roce 2022 bude hrát třináct turnajů série European Tour, z nichž jeden bude hostit pražská hala Královka. V Česku se bude 13. až 15. května.

Gawlase čeká o víkendu další dvojice turnajů Players Championship, ve kterých by rád mladý Čech dal zapomenout na turnaje minulý víkend, kde vypadl jednou v prvním a jednou ve druhém kole. Pokud ale bude předvádět hru stejnou jako při páteční kvalifikaci, jeho šance hodně vzrostou.

Zdroj: PDC

Reklama

Ostatní

Preview šipkové Premier League: Obhájce hraje pojedenácté, debutantovi přeje minulost

Když se řekne Premier League, většina si představí anglické fotbalové trávníky a naplněné stadiony. Svůj význam má ale i v šipkovém světě, kde představuje po MS jednu z nejprestižnějších soutěží.

Publikováno

dne

Když se řekne Premier League, většina si představí anglické fotbalové trávníky a naplněné stadiony. Svůj význam má ale i v šipkovém světě, kde představuje po MS jednu z nejprestižnějších soutěží. Stejně jako vloni si ji zahraje osm hráčů, kteří si rozdělí celkovou prémii milion liber.

Pro vítěze soutěže je připraveno 275 tisíc liber, v přepočtu téměř 7,5 milionu korun. O nominaci jsme psali v článku zde, proto se pojďme podívat na preview soutěže. Stejně jako v letech předchozích je za největšího favorita považován Michael van Gerwen. Toho čeká letos už jedenáctá účast.

Nizozemec má na svém kontě už šest vyhraných Premier League a řadí se na první místo co do úspěšnosti v této dlouhodobé soutěži. Z letošních účastníků zná vítězný pocit už jen Jonny Clayton z Walesu, který opanoval Premier League při svém debutu v roce 2021.

Podobného úspěchu málem dosáhl i Angličan Joe Cullen, kterého loni od trofeje dělily milimetry. V utkání s van Gerwenem se propracoval k šipce na výhru, tu ale neproměnil, což ho možná stálo i nominaci do letošního ročníku.

V roce 2023 se v roli nováčka představí vítěz Masters Chris Dobey. Minulé ročníky ukázaly, že debutant může překvapit. Dobeyho výkon můžeme rozhodně zařadit mezi body, díky kterým se lze na novou sezonu těšit.

Ve startovním poli najdeme tři šipkaře, kteří finále Premier League prohráli: Michaela Smitha, Petera Wrighta a Nathana Aspinalla. První dva jmenovaní patří mezi hlavní favority, hovoří za ně žebříčkové postavení, kde zaujímají dvě čelní pozice.

Angličan Smith navíc předvádí skvělé šipky. V posledních měsících vyhrál Grand Slam of Darts, Mistrovství světa a Bahrain Darts Masters. Skotský šipkař Wright má dva tituly mistra světa a velkou touhu po zisku dalšího Major titulu.

Za mírnější outsidery lze považovat Dimitriho Van den Bergha a Gerwyna Price. U druhého se sice jedná o čtvrtého hráče planety, ale také o šipkaře, který má velmi špatnou bilanci v Premier League.

V pěti účastech nedokázal ani jednou projít do finálového večera, jeho maximem jsou dvě pátá místa z let 2019 a 2020. Na páté místo dosáhl v roce 2021 i Van den Bergh, tehdy při svém debutu.

Série sedmnácti turnajů startuje ve čtvrtek 2. února a vyvrcholí 25. května. Zápasy bude možné sledovat na stanici Nova sport 2 a na portálu Voyo.

Zdroj: PDC

Pokračovat ve čtení

Golf

LIV Golf míří na český kanál Golf Channel!

Čeští fanoušci nejlepšího světového golfu obdrželi ve středu odpoledne dobrou zprávu. Česká verze Golf Channel získala vysílací práva na loni vzniklou novou sérii LIV Golf. Ta ihned po svém začátku rozvířila vody.

Publikováno

dne

Čeští fanoušci nejlepšího světového golfu obdrželi ve středu odpoledne dobrou zprávu. Česká verze Golf Channel získala vysílací práva na loni vzniklou novou sérii LIV Golf. Ta ihned po svém začátku rozvířila vody. Zatímco jedna skupina fanoušků je z inovativního produktu nadšena, druhá skupina lidí zase nese přítomnost LIV Golfu s velkým odporem.

LIV Golf tady je a už tady zůstane,” přihlásil po skončení inaugurační sezony generální ředitel nově vzniklé „rebelské“ série Greg Norman. S těžkým srdcem nese existenci nového podniku především americká PGA Tour, včetně nemalého zástupu svých fanoušků. V první řadě se odvolávají na financování soutěže, které proudí z veřejných fondů Saúdské Arábie.

Potíž je v tom, že LIV disponuje prakticky bezedným finančním zdrojem, na mimořádně lukrativní smlouvy nalákal přední světová esa jako jsou Dustin Johnson, Cameron Smith, Lee Westwood nebo Bryson DeChambeau. PGA Tour podnikla zásadní kroky, aby se od LIV Golfu pokud možno distancovala, když všem těmto hráčům vystavila zákaz hrát na jejich turnajích.

Nekonečné tahanice, které ničí kamarádské vztahy na hřišti a mění světový golf, budou muset v dalších letech rozlousknout až soudní spory. Mezi tím LIV Golf podepsal další řadu zajímavých jmen, v příštích dnech by navíc měli zástupci nové golfové série odkryt další.

LIV Golf kromě štědrých odměn přináší také inovativní formát v podobě takzvané „brokovnice“ neboli kánon startu, kdy jdou všichni hráči na hřišti ve stejný čas. Díky tomu trvá jedno ze tří kol místo celého dne jen něco přes pět hodin. 

Hraje se na 54 jamek a do toho hraje z reproduktorů hlasitá hudba, což se vymyká klasickému formátu, kdy po dobu hry byl v okolí vyžadován naprostý klid. A právě vysílací práva LIV Golf nyní získala také česká verze kanálu Golf Channel. 

Série LIV Golf je podle nás v současné době tou nejatraktivnější golfovou podívanou, jakou můžeme našim divákům nabídnout. Inovativní formát se už v prvním roce série osvědčil a my se nemůžeme dočkat, až ho nabídneme českým golfovým fanouškům,“ říká Petr Dědek, majitel televizní stanice Golf Channel pro oficiální web golfového kanálu.

Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, o jak atraktivní formát se jedná. Přímo na místě je atmosféra skutečně elektrizující, ale zážitkový je LIV Golf také v televizi. Díky tomu, že během šestihodinových přímých přenosů jsou na hřišti všichni hráči, vám neunikne žádný z nich, což se u klasických turnajů může stát, když třeba o víkendu nehraje na špici,“ dodává Dědek k nové golfové sérii.

Kromě čtrnácti turnajů LIV Golfu nabídne Golf Channel v letošní sezoně také slavný Ryder Cup, majory PGA Championship, US Open a The Open, série DP World Tour, Asian Tour, LPGA a ženské majory.

Sezona LIV Golf startuje 24. února na hřišti El Camaleon Golf Club v Mexiku. Postupně se objeví ve Spojených Státech, Singapuru, Španělsku nebo Velké Británii. Na začátku listopadu pak série vyvrcholí týmovým šampionátem v Saúdské Arábii. Právě týmový aspekt je jedním z inovativních aspektů celé série.

Kompletní program sezony LIV Golf 2023 naleznete v jenom ze starších článků na našem webu. 

Zdroj: Golf Channel

Pokračovat ve čtení

Ostatní

Tom Brady podruhé ohlásil konec kariéry, tentokrát definitivně!

Většina mladých hráčů amerického fotbalu k němu vzhlíží, ve středu však Tom Brady ohlásil konec své veleúspěšné kariéry. S touto zprávou přišel v odpoledních hodinách, sedminásobný vítěz Super Bowlu a nejlepší hráč historie NFL, na vlastním Twitterovém účtu.

Publikováno

dne

Většina mladých hráčů amerického fotbalu k němu vzhlíží, ve středu však Tom Brady ohlásil konec své veleúspěšné kariéry. S touto zprávou přišel v odpoledních hodinách, sedminásobný vítěz Super Bowlu a nejlepší hráč historie NFL, na vlastním twitterovém účtu.

Málokomu se podaří prosadit mezi nejsledovanější ligu amerického fotbalu světa. Minimálnímu počtu hráčů se poštěstí dokonce pozvednout vítězný pohár.

Najde se však jedinec, který za svou třiadvacet let dlouhou kariéru získal trofej Vince Lombardiho hned sedmkrát.

Tom Brady opouští NFL jakožto držitel všech rekordů na pozici quarterbacka. Tuto sezonu byl vůbec nejstarším hráčem celé ligy a po neúspěšném počínání v týmu Tampy Bay Buccaneers se spekulovalo o jeho další destinaci.

V Tampě strávil celkem tři sezony a pomohl klubu ke druhé výhře v Super Bowlu. Po loňské nepovedené sezoně oznámil konec aktivní kariéry, nakonec se však ještě na hřiště vrátil. Dle vlastních slov už tentokrát jeho fotbalová kariéra končí nadobro.

„Půjdu rovnou k věci. Končím svou kariéru, definitivně. Svou šanci na napsání dlouhé eseje jsem vyplýtval loni. Řekl jsem si tedy, že prostě zapnu nahrávání a dám Vám to vědět tímto způsobem,“ vysvětluje Brady v krátkém twitterovém videu z pláže.

Brady má za sebou složitý rok i mimo fotbalový trávník. Po třinácti letech manželství se supermodelkou Gisele Bündchenovou oznámil v říjnu loňského roku konec společného soužití. Tato skutečnost mohla bezpochyby ovlivnit finální rozhodnutí o nepokračování v NFL.

Americký fotbal se ve středu 1. 2. 2023 tedy nejspíše nadobro loučí s nejvýraznější tváří všech dob a celý sport může jen doufat v jeho nástupce.

Zdroj: NFL, Tom Brady, New York Times

Pokračovat ve čtení

Oblíbené