Spojte se s námi


Ostatní

Gawlas zvedl hru a postoupil na šipkovou European Tour! Kde a kdy bude hrát?

Český šipkař Adam Gawlas se po nevydařeném vstupu do sezony dokázal oklepat a v kvalifikaci na German Darts Grand Prix se probojoval až k místu zajišťující postup. 19letý šipkař na své cestě porazil Ira Steva Lennona a Nizozemce Maika Kuivenhovena.

Publikováno

dne

Český šipkař Adam Gawlas se po nevydařeném vstupu do sezony dokázal oklepat a v kvalifikaci na German Darts Grand Prix se probojoval až k místu zajišťující postup. 19letý šipkař na své cestě porazil Ira Steva Lennona a Nizozemce Maika Kuivenhovena a má tak jistých minimálně dalších tisíc liber do žebříčku PDC Order of Merit.

Šipkaři se potkali při kvalifikacích na druhý a třetí podnik European Tour v německém Hildesheimu a Mnichově. Zatímco na první hrané kvalifikaci Gawlas nezvládl poslední zápas s Alanem Soutarem ze Skotska a postup mu těsně utekl, o pár hodin se mohl radovat z účasti na dalším kariérním turnaji série European Tour.

Šipkař z Návsí se představí v Mnichově mezi 16. a 18. dubnem. I při prohře v prvním kole by se český hráč odvezl tisíc liber, které mu mohou na konci roku pomoci s udržením karty profesionála. Každá výhra tak může mít cenu zlata.

Při prohře v druhém kole si nenasazení hráči připisují dva tisíce liber (16 nejlepších je nasazených podle žebříčku Pro Tour až do druhého kola a v případě prohry nezískává žádné prize money – pozn. red.).

Při prohře v osmifinále už berou peníze všichni, konkrétně pak tři tisíce liber. Prohra ve čtvrtfinále znamená pět tisíc, v semifinále šest a půl tisíce a poražený finalista odejde s deseti tisíci.

Vítěz turnaje zapíše příjemných dvacet pět tisíc liber, tedy v přepočtu téměř tři čtvrtě milionu korun. Celkem se v roce 2022 bude hrát třináct turnajů série European Tour, z nichž jeden bude hostit pražská hala Královka. V Česku se bude 13. až 15. května.

Gawlase čeká o víkendu další dvojice turnajů Players Championship, ve kterých by rád mladý Čech dal zapomenout na turnaje minulý víkend, kde vypadl jednou v prvním a jednou ve druhém kole. Pokud ale bude předvádět hru stejnou jako při páteční kvalifikaci, jeho šance hodně vzrostou.

Zdroj: PDC

Reklama

Oblíbené