Spojte se s námi


Ostatní

Gawlas postoupil na svou první European Tour sezony. Šipkaři sehráli i další turnaje Players Championship

Profesionální šipkový okruh PDC pokračoval v anglickém Barnsley dalším nabitým víkendem, tentokrát proloženým dvěma turnaji série Players Championship a dvěma kvalifikacemi na podniky série European Tour. Tituly z víkendových bojů získali Ross Smith a Dirk van Duijvebode. Českým barvám se dařilo až na závěr.

Publikováno

dne

Profesionální šipkový okruh PDC pokračoval v anglickém Barnsley dalším nabitým víkendem, tentokrát proloženým dvěma turnaji série Players Championship a dvěma kvalifikacemi na podniky série European Tour. Tituly z víkendových bojů získali Ross Smith a Dirk van Duijvebode. Českým barvám se dařilo až na závěr.

Sobota – Players Championship 5

První souboje víkendu vyšly z české dvojice lépe Karlu Sedláčkovi, který zvládl s bravurou vyřadit Joshe Payna z Anglie. Po utkání prvního kola, ve kterém česká dvojka zapsala průměr přes sto bodů na tři šipky, přišel více než desetibodový pokles.

A s ním i porážka. Nad síly trojnásobného účastníka mistrovství světa byl Polák Krzysztof Ratajski, který zvítězil poměrem 6:3 na legy (hry). Druhý tuzemský zástupce, Adam Gawlas, prohrál v prvním kole se světovou třiadvacítkou Stephenem Buntingem z Anglie.

I pátý turnaj roku nabídl nového vítěze v této sezoně. Angličan Ross Smith zvládl finálové utkání plné obratů a zvítězil nad Skotem Garym Andersonem 8:6. Dvojnásobný mistr světa otočil z 2:5 na 6:5, pak už ale úřadoval anglický šipkař.

Pro Smitha se jedná o druhý titul z podniku série Players Championship. 34letý šipkař se navíc dokázal posunout do nejlepší šestnáctky světového žebříčku.

Neděle – Players Championship 6

Češi si v neděli vyměnili role. Gawlas využil přívětivého losu a přešel přes Angličana Nicka Fullwella. Po výhře 6:3 ale dál česká jednička nedošla. Ve druhém kole už česko-anglický souboj vyzněl lépe pro hráče z Ostrovů.

Soupeřem byl také hráč mnohem těžšího šipkového kalibru. Se světovou dvanáctkou Joem Cullenem svedl 21letý hráč vyrovnaný souboj a odešel s prohrou 4:6. I tak ale zapsal dalších 750 důležitých liber do žebříčku, ve kterém se nyní nachází na 49. místě. Sedláček potkal v prvním kole světovou sedmičku Jonnyho Claytona a s Velšanem padl poměrem 3:6.

Triumf si připsal Dirk van Duijvenbode. Nizozemec se stal prvním hráčem na letošním Players Championship, který získal dva tituly v roce 2023. Ve finále si poradil poměrem 8:4 s dalším letošním vítězem Ryanem Searlem a znemožnil Angličanovi získat pátou trofej v kariéře.

Pondělí – kvalifikace na European Tour 5 a 6

V Barnsley zůstala v pondělí okleštěná sestava hráčů, která bojovala o 24 míst na každém ze dvou kvalifikačních turnajů. Česká dvojice nesměla chybět. A nevedla si vůbec zle. V první kvalifikaci sahal po postupu Sedláček, kterému ale los ve finále kvalifikace přiřkl světovou dvacítku Chrise Dobeyho.

Angličan patřil mezi hlavní favority na postup na oba turnaje, ve druhé kvalifikaci mu ale v prvním kole vystavil stopku Gawlas. Fenomenální výkon odměnil také los, který přisoudil Čechovi dalšího Angličana Connora Scutta, světového hráče číslo 80.

Utkání se rozhodně neneslo ve vysoké kvalitě, ale skončilo se šťastným českým koncem. Byť 21letý rodák z Návsí vedl 5:3 a měl za tohoto stavu šipky na vítězství, musel duel urvat až v rozhodující hře. Po postupu se může těšit na účast na Dutch Darts Championship, který se bude hrát na konci dubna.

Kvalifikace nabídly i návrat již zmiňovaného Skota Andersona, který se rozhodl po sedmi letech naskočit zpět do European Tour. Zatímco na pátý turnaj v Rakousku se nekvalifikoval, šestý díl série už ho nemine. Seznam kvalifikantů na pátou a šestou European Tour si můžete prohlédnout v přiložených odkazech.

Podobný formát jako o uplynulém víkendu si zopakují hráči i na přelomu tohoto a následujícího týdne. Hrát se ale bude poprvé mimo Ostrovy, v německém Hildesheimu, který bude v pátek a v sobotu hostit sérii Challenge Tour. Turnaje profesionálů se pak budou hrát od neděle do úterý.

Zdroj: Dartconnect, PDC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.