Reklama

Ganna opět králem časovky, vítězem Gira Bernal

Stejně jako závod začal, tak i skončil. Vítězem poslední etapy se stal Ganna ze stáje Ineos. Ital tak opanoval i druhou časovku tohoto ročníku. Druhý dojel Cavagna, bronzový skončil Affini. Své celkové vítězství stvrdil Egan Bernal. Kolumbijec s ohromným náskokem vyhrál před druhým Carusem a třetím Yatesem. Jan Hirt skončil celkově na 26. místě. Sprinterskou soutěž vyhrál Peter Sagan.

Zdroj: Pixabay

Závěrečná časovka byla ideální šancí pro časovkářské specialisty. A skutečně tomu tak bylo. Králem časovky na Giro d’Italia se stal Ganna. Vyhrál i druhou jízdu proti chronometru a potvrdil status jednoho z nejlepších časovkářů současnosti. Na stupních vítězů Gannu doplnili Cavagna a Affini.

Jak tedy skončilo celkové pořadí? I tam to bylo poměrně jasné. Celkovým vítězem se stal Egan Bernal. V závěrečné časovce svůj triumf definitivně potvrdil. Bernal se stává po Quintanovi druhým Kolumbijcem, který dokázal vyhrát 2. Grand Tour v kariéře. Navíc je mu teprve 24 let. Rozhodně má na to přidat další tituly.

Jezdec týmu Ineos byl už před vypuknutím závodu velký favorit na vítězství. Jeho následný triumf zas takovým překvapením není. Předchozí neúspěšné období hodil za hlavu a dokázal se vrátit zpátky na vrchol.

Na 2. místě skončil Caruso. Za Bernalem zaostal o 89 vteřin. I to dokazuje, že Kolumbijec byl v horách zkrátka na jiném levelu než ostatní. Každopádně i pro Itala je to ohromný úspěch. Největší v kariéře. Bronzovou příčku obsadil Yates. Brit byl rovněž velkým aspirantem na vítězství. Jeho výkonnost však nebyla konstantní a na lepší umístění to zkrátka nebylo. I tak může hodnotit své působení na Giru jako povedené.

A co Jan Hirt? Jediný zástupce České republiky na Giru ostudu neudělal. Celkové 26. místo. Několikrát se dostal do úniků, bojoval, ale nikdy mu to v nich úplně nevyšlo. Zlepšenou výkonnost měl až v posledním týdnu, kdy se několikrát umístil v TOP 15. I tak byly jeho výkony na této Grand Tour velmi sympatické. Neměl však dostatečnou výkonnost na to, aby bojoval o TOP 10 v celkovém pořadí. Snad někdy příště.

Výsledky 21. etapy:

1. Ganna 33:48, 2. Cavagna +12, 3. Affini +13, 4. Sobrero +14, 5. Alnmeida +27, 6. Wallscheid +33, 69. Hirt +3:22

Celkové pořadí:

1. Bernal 86:17:28, 2. Caruso +1:29, 3. Yates +4:15, 4. Vlasov +6:40, 5. Martínez +7:24, 6. Almeida +7:24, 26. Hirt 1:32:42

Zdroj: Giro d’Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené