Spojte se s námi

Tenis

Fruhvirtová přehrála také Azarenkovou, do osmifinále postupuje i Kvitová

Senzační jízda Lindy Fruhvirtové na turnaji v Miami pokračuje. Ve 3. kole se utkala s Victorií Azarenkovou, dvojnásobnou grandslamovou vítězkou. Mladá Češka předvedla sebevědomý výkon, své soupeřce nedala žádnou šanci. Za stavu 6:2 a 3:0 Běloruska zápas vzdala, Fruhvirtová si tak připsala další cenný skalp.

Publikováno

dne

Senzační jízda Lindy Fruhvirtové na turnaji v Miami pokračuje. Ve 3. kole se utkala s Victorií Azarenkovou, dvojnásobnou grandslamovou vítězkou. Mladá Češka předvedla sebevědomý výkon, své soupeřce nedala žádnou šanci. Za stavu 6:2 a 3:0 Běloruska zápas vzdala, Fruhvirtová si tak připsala další cenný skalp. Mezi nejlepších šestnáctku turnaje se probojovala i Petra Kvitová.

Fruhvirtová vyzrála i na Azarenkovou

Los 3. kola přinesl české tenistce další těžkou soupeřku, kterou byla Victoria Azarenková. Zkušená Běloruska je dvojnásobnou grandslamovou šampionkou z Australian Open, v dřívějších letech byla i světovou jedničkou. Vývoj zápasu tomu však rozhodně nenapovídal, konečný výsledek byl velmi překvapující.

16letá Fruhvirtová vstoupila do utkání velmi sebevědomě, což se potvrdilo hned v úvodu zápasu. Češka ihned získala výhodu brejku a dostala se do vedení 3:0. Vysokou úroveň hry si dokázala udržet i v dalším průběhu, Azarenková se dostala ještě pod větší tlak. Česká outsiderka své soupeřce ještě dvakrát sebrala podání, první set vyhrála 6:2.

Perfektní výkon v podání Fruhvirtové pokračoval i ve zbytku utkání. Také ve druhém setu svou soupeřku jasně přehrávala, herní projev Azarenkové naopak nebyl vůbec ideální. Za stavu 2:6 a 0:3 Azarenková zápas vzdala, Fruhvirtová si tak připsala další cenné vítězství.

Skreč Bělorusky vzbudil na sociálních sítích velký rozruch, neboť byl dosti rozporuplný. V polovině druhého setu si Azarenková vyžádala lékařské ošetření. Když byla rozhodčí upozorněna na pozdější příchod turnajového fyzioterapeuta, tak se rozhodla pro skreč a rychlý odchod z kurtu.

Své přemožitelce ani nepodala ruku, což byl velký disrespekt vůči Fruhvirtové. Kometa turnaje tak dosáhla na největší vítězství své kariéry vskutku bizarním způsobem.

Výborný výkon Fruhvirtové. Po celý zápas dominovala, vůbec si nepřipouštěla, o jak velký výsledek hraje. Vývoj utkání měla naprosto pod kontrolou, své své soupeřce nedala žádnou naději. Naprosto zasloužený postup do životního osmifinále.

V žebříčku se posune do TOP 200, aktuálně jí patří 186. příčka. Její raketový posun může pokračovat i nadále, v osmifinále se utká s Španělkou Badosaovou. Její bitva o čtvrtfinále proběhne v ranních úterních hodinách (start zápasu je naplánován na 3:00).

Další osmifinalistkou je Kvitová, ostatní reprezentantky České republiky zradilo zdraví

Další českou tenistkou, která mohla zabojovat o postup mezi nejlepších 16, byla Petra Kvitová. Česká „lvice“ se ve 3. kole utkala s Američankou Davisovou. První sada byla poměrně vyrovnaná, přinesla velké množství brejků z obou stran. V její koncovce byla lepší Kvitová, která ji vyhrála 7:5.

Ve zbytku utkání již nedala své soupeřce žádnou šanci. Kvitová nakonec zvítězila 7:5 a 6:1, v osmifinále se střetne s Kudermetovou.

Do 3. kola ještě měly zasáhnout další dvě naše tenistky (Siniaková, Muchová), ani jedna z nich však svůj zápas nedokončila. Siniaková musela své utkání za stavu 0:6 a 0:1 skrečovat, důvodem byly zdravotní komplikace, které jí zamezily v předvedení 100% výkonu.

Karolína Muchová do zápasu proti Osakaové ani nenastoupila, její soupeřka tak postoupila do osmifinále bez boje. Česká tenistka se necítila natolik fit, aby mohla na turnaji pokračovat. Na antukovou část sezóny by však měla být připravena.

Zdroj: WTA, Twitter

Reklama

Oblíbené