Repre

Francie jede do Bulharska pro povinné 3 body

Francie jede ke svému předposlednímu kvalifikačnímu zápasu do Bulharska, které v prvním duelu porazila 4-1. Loňský vzájemný zápas se konal po 22 letech, kdy Francie také Bulhary porazila, ovšem roky předtím to byly velmi vyrovnané zápasy, které vyznívali spíše pro Bulharsko.

Francie skupinu A vede s jednobodovým náskokem před Švédskem. Hodně si zavařili především v posledním zápase, kdy uhráli pouze bezbrankovou remízu s Lucemburskem.

Bulharsko na tom také není vůbec špatně, s dvanácti body má stále ještě šanci postoupit na Mistrovství světa do Ruska, ovšem doslova teoretickou. Druzí Švédové totiž hrají svůj předposlední zápas s Lucemburskem.

STATISTIKY

• V posledních 3 kvalifikačních zápasech Bulharska padlo 12 gólů.
  • Bulharsko vyhrálo všechny 4 domácí kvalifikační zápasy.
  • Francie vyhrála 5 z 8 kvalifikačních zápasů.

PREDICTION

U zápasů Bulharska máte jistotu, že vyhraje domácí tým, alespoň tak tomu bylo v dosavadních 8 kvalifikačních zápasech. Doma jsou hráči trenéra Petara Hubcheva 100%, nedokázali je porazit ani Nizozemci či švédové, což je pro Francouze velkým varováním.
Hráči trenéra Didiera Deschampse v tomto zápase zkrátka potřebují vyhrát a udržet dotírající seveřany za sebou, proto se nedá očekávat nic jiného, než výhra hostujícího celku.

Protože věřím, že nenechají nic náhodě, očekávám jejich výhru, kterou si pohlídají s výraznějším gólovým rozdílem, proto doporučuju sázku s asijským handicapem -1.5.

Není Ronaldo, není problém! Portugalci bez Ronalda v základní sestavě přejeli Švýcary 6:1

Od

Portugalci zničili v osmifinále Švýcary. Základní sestava, ve které chyběl Cristiano Ronaldo vypadala fantasticky. Ukázal se Gonçalo Ramos, který ve svém prvním zápase v základní sestavě vstřelil hattrick. Švýcaři se turnajem loučí a Portugalce čeká nepředvídatelné Maroko.

Portugalci byli od začátku lepším týmem, bylo vidět, že mají formu. Postup jako jasný cíl a Ronaldo na lavičce. Mladý Ramos v základní sestavě do zápase se svým týmem naletěl už od začátku.

První desetiminutovka sice patřila Portugalcům, ale ke střele se nedostali. První střela byla pro Portugalce rovnou gólovou, Felix našel Ramose a ten nekompromisně zakončil do šibenice švýcarské branky.

O pět minut později pálil znovu Ramos, po něm Otavio, ale jejich střely zastavil Sommer. Ve 33. minutě po rohovém kopu přeskočil všechny bránící hráče Pepe přeskočil a zvýšil na 2-0.

Klid do konce poločasu přerušil až znovu Ramos, jehož střelu zastavil znovu Sommer. Do šaten tak hráči odcházeli za stavu 2:0.

Šest minut po přestávce se na křídle uvolnil Dalot a poslal balón na Ramose, který míč s přehledem uklidil za záda Sommera a zvýšil na rozdíl tří branek.

Gólostroj Portugalska pokračoval i o pár minut. Tentokrát přihrával Ramos a zakončoval Guerreiro. V tento moment vedl tým z Pyrenejského poloostrova už o čtyři góly.

Hned na to snížil Akanji a znovu u toho byl Ramos, tentokrát ale nahrával k vlastní bráně. I přes snížení Portugalci s tlakem nepřestali. Znovu to byl Felix, kdo vymyslel klíčovou přihrávku na Ramose a ten dovršil svůj hattrick.

Po příchodu Ronalda Portugalci hru zpomalili a drželi míč do konce zápasu. Těsně před koncem ještě překvapil gólmana Švýcarska Leão a završil demolici Švýcarska.

Zdroj: FIFA

Portugalsko šlo do utkání se Švýcarskem v roli favorita, ačkoliv poslední vzájemný zápas vyhrál tým ze země helvétského kříže. V základní sestavě chyběl Cristiano Ronaldo a zdálo se, že to týmu poměrně pomohlo. Dočkali jsme se totiž mnoha branek.

Portugalci nechtěli dopustit nic podobného co Španělé, jenž byli vyřazeni Marokem po penaltovém rozstřelu. Trenér nedal do základní sestavy Cristiana Ronalda, týmu to ale zřejmě paradoxně pomohlo.

Hned v 17. minutě jsme viděli úvodní branku, kterou vstřelil jednadvacetiletý útočník Benfiky Goncalo Ramos, jenž dosud sbíral na mistrovství pouhé minuty.

Jeho gól byl vskutku parádní. Ačkoliv je pravák, trefil se krásně do růžku z úhlu svou levou nohou. To ale nebylo vše, v první půli navýšil hlavou Pepe.

Portugalsko v tlaku pokračovalo, Ramos navýšil šest minut po návratu na trávník skóre utkání na 3:0 a o postupujícím bylo takřka jasno.

Do hodiny hry jsme nicméně viděli ještě dva góly. Na 4:0 navýšil v 55. minutě Raphael Guerreiro, který se trefil po asistenci Ramose, jenž měl tím pádem prsty ve třech ze čtyř tref.

Bohužel pro něj dopomohl i ke gólu soupeře, když v 58. minutě snížil na 4:1 Manuel Akanji. V 67. minutě jsme se ale dočkali hattricku Ramose!

Joao Felix jej poslal do samostatného úniku a mladý útočník trenérovi ukázal, že by byl rád součástí základní sestavy i v dalším utkání.

Za velkého potlesku Ramos opouštěl hřiště v 73. minutě, na hřiště přišla trojice hráčů, mimo jiné i Ronaldo.

Zdroj: FIFA, WC

Američany přelstil dírou v taktice. Přečte van Gaal i Argentinu?

Nizozemský fotbal produkuje rok co rok několik zajímavých talentů, většinou ofenzivních. Na světovém šampionátu však zatím tulipány sbírají úspěchy účelnou defenzivní hrou. Trenér Louis van Gaal totiž umí soupeře geniálně přečíst. Nyní ho čeká velmi náročná studie Argentiny.

Geniálním příkladem van Gaalovy práce je zápas s USA. Soupeř byl od úvodních minut aktivnější, trenérský štáb si ale všiml, že středová linie při přesunu do obrany zapomíná na nizozemské hráče ve druhé linii.

Třikrát v průběhu první půle tak jeden z krajních beků poslal do druhé vlny přízemní centr, byly z toho dva góly. Totožné. Dvě přihrávky Denzela Dumfriese na vápno, dvě trefy z voleje. 2:0 o poločase, hotovo, rozhodnuto.

Čeho využít proti Argentině?

Při vší účtě k Američanům, Argentinci jsou jiný level. První dva zápasy se trápili, od utkání s Polskem je to každopádně úplně jiný tým.

Výborně funguje ofenzivní čtyřlístek Lionel Messi, Alexis Mac Allister, Angel di María i Julian Alvarez.

Pokud něčeho konkrétního mohou Nizozemci využít, pak je to rozehrávka Nicolase Otamendiho. Zkušený stoper sice s přibývajícím věkem našel hlavu a už neinkasuje tak zbytečné červené karty, na přihrávkách však příliš nezapracoval.

Při práci s míčem je na něm znát až přehnané sebevědomí a presing Memphise Depaye, který jsme viděli proti USA, by mohl platit. Koneckonců kiksy v kritických situacích Otamendiho stály angažmá v Manchesteru City.

Záložní řada tulipánů by měla podobně přistupovat k Rodrigo de Paulovi. Toho turnaj zastihl ve špatné formě, s balónem si neustále hraje na hraně rizika a vzhledem k jeho vysokému sebevědomí se pouští do akcí, které není schopný dotáhnout. Pod tlakem mu to v Kataru prostě nejde.

Zdroj: MS 2022 v Kataru