Spojte se s námi

Florbal

Florbalová semifinále: Boleslav – Sparta 1:1, Tatran ve vedení. Hráčky Ostravy šokovaly Vítkovice a zvítězily 1:0

Semifinále florbalové Superligy je v plném proudu. Mladá Boleslav podlehla Spartě, Střešovice opět porazily Vítkovice. Hrálo se ale i playdown či semifinále žen. Jak vše dopadlo?

Publikováno

dne

Semifinále florbalové Superligy je v plném proudu. Mladá Boleslav podlehla Spartě, Střešovice opět porazily Vítkovice. Hrálo se ale i playdown či semifinále žen. Jak vše dopadlo?

Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav – ACEMA Sparta Praha 1:1

Mnozí odhadovali jednoznačný vývoj. Sparta však vstoupila do boje o superfinále s maximálním odhodláním. Stoprocentní výkony mnoha hráčů z jejího kádru dotáhli úvodní bitvu až do prodloužení. V té ale o výhře domácího vítěze základní části rozhodnul přesným zásahem Matěj Pěnička.

Ve velmi pohledném odvetném utkání už za kratší konec tahala družina Petra Novotného, kterou z tříbrankového manka nevysvobodil ani Jiří Curney.

Mladoboleslavští se sice postarali o infarktovou koncovku, když pět minut před koncem snížili kontaktní brankou, stav 6:7 ale vydržel až do konce a příští víkend se tak bude pokračovat v pražských Řepích s jedním vítězstvím na každé straně.

Tatran Střešovice – 1. SC Tempish Vítkovice 2:0

Snad až nečekaně jednoznačnou záležitostí se zdá býti po dvou zápasech na půdě Střešovic série pražského týmu s Vítkovicemi. Ty si dvoudenní výlet do hlavní města příliš užít nemohly. Vždyť za 120 minut skórovali pouze dvakrát.

Zato jednadvacetiletý svěřenec Milana Fridricha Jonáš Kreysa si lepší víkend asi jen těžko dovede představit. Ve dvou semifinále proti českému vicemistrovi skóroval dohromady pětkrát a byl tak vůdčí postavou obou výher Tatranu (4:1 a 8:1).

Play-down: SOKOLI Pardubice – FbŠ Hummel Hattrick Brno 1:1

Boje o naději na záchranu (poraženého čeká přímý sestup, vítěze ještě bitva s vicemistrem druhé ligy) superligové příslušnosti zahájili lépe Jihomoravané. Ty táhl dvěma brankami a dvěma asistencemi za důležitou výhrou 7:4, pojištěnou až dvěma trefami do prázdné brány v poslední minutě, Lukáš Kučera.

Ještě větší drama však bylo k vidění v neděli, kdy bylo skóre po 60 minutách hry 5:5. Ze strany domácích Pardubic za tím stáli vlastně jen dva hráči – dvougólový Lukáš Prix a střelec hattricku Martin Zozulák. Hrdinou večera se však stal Ivo Teichman, jenž v sedmé sérii rozhodujícím nájezdem zajistil vyrovnání série.

Semifinále Extraligy žen

1. SC Tempish Vítkovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 0:2

Úvodní duel tohoto semifinále byl od začátku roku 2020 už dvanáctým měření sil dvou ženských ostravských celků. Všech 11 předcházejících, včetně čtyř v rámci loňského semifinále, vyznělo lépe pro hráčky Vítkovic.

Až nyní dokázaly Ostravanky jejich nadvládu utnout a po zcela překvapivém vítězství 4:2 se ujaly vedení v sérii.

To v odvetě dokázaly ještě navýšit. Šílený zápas, jaký se ve florbale vidí dost možná jednou za život, zvítězili i přes 25 střel vítkovických hráček 1:0. Brankářka Veronika Tomšová tak vychytala čisté konto proti celku, který měl v základní části průměr skoro 12 gólů na zápas!

FAT PIPE Florbal Chodov – PSN Tatran Střešovice 0:2

Také druhá semifinálové dvojice je složena stejně jako vloni a taktéž se vyvíjí zcela v rozporu s očekáváními. Hráčky Střešovic mají možnost vrátit soupeřkám minulé vyřazení poměrem 1:4 a poprvé od roku 2005 postoupit do finále extraligy. I když nejsou v sérii favoritkami, za svým cílem vykročily správnou nohou, Chodovanky totiž přehrály těsně 4:3.

I nedělní duel byl extrémně bojovný, vyrovnaný a dramatický až do samého konce. Rozhodující byla pasáž kolem prostředku zápasu, kde Střešovice nabraly dvougólový náskok a vedení si ustrážily až do konce. Vítězství 3:2 pro Tatran znamená, že oba favorizované ženské celky prohrávají po svých domácích zápas zcela překvapivě 0:2.

Zdroj: Český florbal

Reklama

Oblíbené